Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mój Mauser 98k
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Gru 21, 2006 9:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brzydko jest się chwalić, ale ponieważ obiecałem, że jak tylko skończę pracę nad moim Mauserem 98k to pokaże Wam jej efekty.
Odlew aluminiowy kosztował mnie ok. 40 roboczogodzin – bo na wstępie nie bardzo przypomina to cokolwiek po za bezkształtną bryłą aluminium. Farba to Hemmerite kolor czarny-młotkowy – moim zdaniem najlepszy do tego typu zadań – kolor najbardziej zbliżony do oksydy – po za tym nie odpada płatami, a ściera się ja prawdziwa oksyda.
Jedyny mankament całości to sprężyna pod bączkami – ponieważ to wykop – więc nawet po solidnej obróbce nadal pozostały wżery (nie da się tego poszpachlować, ponieważ jako element sprężysty, pracuje i szpachla się wykrusza – Poksylina też się niestety nie trzyma – więc póki nie trafię na zdrową to musi być taka Sad
Co do garłacza – to bijąc się w pierś przyznaję się, że go przechwaliłem – po tym jak poleżał w ropie niestety sporo z niego odpadło – ale ważne, że zapięcie działa – resztę się da się uzupełnić, pomazać ładnie farbą i będzie jak nowy Smile
Kupiłem też w Sturmie replikę pasa do 98k, ale ponieważ jest surowy musze go jeszcze zabarwić na ciemnobrązowo.

Czekam na Wasze krytyczne uwagi!














Dodane po 11 godzinach 24 minutach:

Przy okazji mam prośbę - szukam osłony muszki oraz przeciwzapiaszczacza do Mausera 98k - jakbyście widzieli gdzieś to dajcie mi znać!

Z góry dziękuję Wam za pomoc Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bolter



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 65

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego Hindus !

Nie chcę wchodzić z butami w działanie czy sprzęt waszej GRH, jeśli nie chcecie abym pisał an tematy GRH 130 PZL to od razu walcie wprost.

Mausera oceniam tak:
Drewno jest bardzo ładne i oceniam je wysoko.
Odlew jest ładnie obrobiony nie powiem.
Natomiast jako ze jest to odlew to widać że zamek i cały rejon zamka to jedna masa która ledwo trzyma kształt... To miejsce wygląda tragicznie (tak oceniam po działalności na wschodzie, gdzie o oryginał magazynowy nie trudno).
Jednakże mimo wszystko jest to kawał dobrej roboty. Jak na odlew jest to już coś
Pochwalam zaangażowanie bowiem widziałem jak to niektórzy maja odlew kompletnie bez obróbki....


Ostatnio zmieniony przez Bolter dnia Nie Lut 24, 2008 10:58 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy masz może tego rodzaju kontakty na Ukrainie, żeby "zorganizować" coś co nie jest "istotną częścią broni w rozumieniu polskiej chorej ustawy o broni"?
_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bolter



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 65

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż zależy oczywiście co masz na myśli mówiąc o "elementach". Jako takich stałych kontaktów nie utrzymuję, natomiast nie ma problemu z zakupem takich rzeczy na bazarach, jeśli zaś chce sie zakupić coś naprawdę "ciekawego" polecam Noworosyjsk (federacja Rosyjska-nad morzem Czarnym)

Ostatnio zmieniony przez Bolter dnia Nie Lut 24, 2008 10:59 am, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiesz, ale to trzeba tam jechać i wiedzieć co i jak Wink To trochę tak, jak ja bym napisał "jedziesz do Pakistanu, tam na bazarze w Sialkot, albo Rawalpindi szukasz gości, którzy szyją mundury pakistańskie, pytasz o "German patches and uniforms" i oni Ci pokazują zakład, gdzie dzieciaki szyją obszycia. Serio - tak to by wyszło tam. A-Ramy kupisz... W Peszawarze nawet strzelającą replikę 98k za jakieś max 200$... Jak zobaczyłem pieknego Lee-Enfielda z biciami to normalnie o mało nie padłem...
_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bolter



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 65

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 9:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo wiem jakiej odpowiedzi oczekiwałeś kolego....

j
Oczywiście problem transportu poprzez granicę jest bardzo duży. Jak złapią to jest straszny szajs, a spędzenie kilku lat w ukraińskim więzieniu nie widzi sie chyba nikomu z nas...


Ostatnio zmieniony przez Bolter dnia Nie Lut 24, 2008 11:00 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie bardzo wiem jakiej odpowiedzi oczekiwałeś kolego....


Raczej o to, czy bywasz na Ukrainie/masz znajomych Ukraińców odwiedzających Polskę? Bo wiesz, jechać "po muszkę do Mausa" to się mało opłaca. Nie wątpie,że Krym jest piękny, ale dla kogoś kto nie zna stosunków ukraińskich to pewnie tak, jak bez znajomych Pasztunów szukać Mausera na bazarze w Peszawarze Wink Ty już masz te szlaki "przetarte" więc masz łatwiej.

Cytat:
Oczywiście problem transportu poprzez granicę jest bardzo duży. Jak złapią to jest straszny szajs, a spędzenie kilku lat w ukraińskim więzieniu nie widzi sie chyba nikomu z nas...


Czyli z Ukrainy nie za bardzo można wywozić militaria "nie będące bronią palną"?

_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bolter



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 65

PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do bywania na Ukrainie to bywam a nawet spędzam tam obecnie po 80-90% czasu w roku (praca). w Polsce jestem tylko na urlopach.
Znajomi z Ukrainy w Polsce nie bywają bowiem jesteśmy teraz w wielkiej rodzinie o nazwie European Union. Obywatel ukraiński aby dostać głupią wizę musi wypełnić tyle papierków że głowa mała, zapłacić równowartość ze 3 pesji i poczekać na odpowiedź ze 2 miesiące, ponadto musi mieć przy sobie 500 zł na każdy dzień pobytu... Wiz "turystycznych" RP praktycznie nie wydaje. Sami sobie jesteśmy winni


Ostatnio zmieniony przez Bolter dnia Nie Lut 24, 2008 10:59 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
StuG



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 231

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 12:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bolter ma racje ze takich fantow jak na wschodzie to juz nigdzie nie ma!
Zdecydowanie NIE polecam jednak wywozenia sprzetu przez wschodnia granice! Mialem bardzo niemily epizod na granicy Bialoruskiej. Nie chodzilo nawet o bron tylko o jakies wartosciowe "duperele". Pomimo ze wszystko sie dobrze skonczylo wystarczy mi jako przestroga na dlugo!!!
Pozdrawiam
Wojtek


Ostatnio zmieniony przez StuG dnia Nie Lut 24, 2008 2:40 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 1:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie chodzilo nawet o bron tylko o jakies wartosciowe "duperele". Pomimo ze wszystko sie dobrze skonczylo wystarczy mi jako przestroga na dlugo!!!


Ano właśnie i stąd były te moje posty z zapytaniem, czy Bolter ma tam jakieś kontakty. Pomijając kwestie finansów i bezpieczeństwa, samo zakupienie ciekawych artefaktów to nawet nie 1/3 sukcesu... W 1999 roku jechałem koleją do Moskwy, potem z Moskwy do Samarkandy, a potem czym się dało a nadawało się do wożenia ludzi - do granicy kirgisko - chińskiej. Widziałem, ile się gość który ten wyjazd organizował, musiał "nakombinować", żeby się wszystko udało i to mi wystarczy w kwestii "załatwiania" czegoś na Wschodzie. Człowiek "z nikąd", nie znający tamtejszych "układów" łatwo sie może w kłopoty wpakować.

_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bolter



Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 65

PostWysłany: Nie Lut 24, 2008 11:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w związku z zejściem rozmowy na dziwne tory postanowiłem wykasować część swoich wypowiedzi... Panom radzę to samo... Wiadomo że ludzie sa rózni i ktoś trzeci może coś źle zrozumieć....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
panzer24



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 53

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 11:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Chciałbym odświeżyć temat, gdyż obecnie jestem na etapie zakupu mausera i jeżeli możecie podać mi namiar na kopię ASG w dobrym wykonaniu dostępną na naszym rynku to będę wdzięczny! Wszelkie inne uwagi będą mile widziane.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Mar 18, 2009 12:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zależy co rozumiesz pod pojęciem „dobrego wykonania”…

Popularny teraz wyrób chiński – metal+drewno:
http://gunfire.pl/product-yid-1152190486-KAR98KW-KAR98KW.html
na Allegro można dostać go znacznie taniej…

Wersja dla bardziej wymagających – bebechy z tego produktu chińskiego:
http://gunfire.pl/product-yid-1152190150-KAR98K-KAR98K.html
(który oczywiście na Allegro można nabyć taniej) włożone w oryginalną kolbę drewnianą (niestety wymaga ona ingerencji)…

Naprawdę fajne, ale drogie rozwiązania to K98k produkcji Marushin’a (wypływają niekiedy na wiadomym serwisie aukcyjnym), no i Tanaka Smile
http://www.partyzant.pl/index.php?IDP=1&Lng=0&IDPr=14&IDKat=7&IDPKat=0

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
panzer24



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 53

PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 12:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Hindus!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
siedem



Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 5

PostWysłany: Sob Kwi 11, 2009 9:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Czy do mausera w wersji asg można załadować prawdziwe łuski, albo całe puste naboje?
Chodzi mi o realizm, noszę się z zamiarem kupna repliki broni do rekonstrukcji i chciałbym, żeby dało się do niej wkładać zwykłe mauserowskie łuski/naboje i żeby przy przeładowaniu wypadały
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum