Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Początki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne -> Zaprezentujcie swoje grupy!
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maxwell



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 1

PostWysłany: Pon Maj 03, 2010 10:33 pm    Temat postu: Początki Odpowiedz z cytatem

Witam. Najpierw słowem wstępu powiem, że wraz z grupą zapaleńców zaczęliśmy remontować i doprowadzać do stanu pierwotnego niemieckie umocnienia w rejonie Pisza(warmińsko-mazurskie). No i potem wyłoniła się koncepcja założenia stowarzyszenia historycznego(już funkcjonuje), a dalej GRH niemieckich oddziałów z 1939r. Pojawił się tu jednak kłopot ze znalezieniem informacji na temat jednostek wehrmachtu, które właśnie w prusach wschodnich w owym czasie operowały. Czy ktoś z Państwa byłby w stanie mi na to pytanie odpowiedzieć? Jakie mieli znaki szczególne swego umundurowania, obszycia.

Zapytacie pewnie dlaczego akurat taka grupa i dlaczego akurat właśnie z tych lat. Grupa, ogólnie swoją siedzibę będzie miała właśnie w owych schronach(kilka bojowych i sporo biernych), które właśnie są obiektami powstałymi do 1939r. i mamy zamiar być załoga właśnie tych obiektów.

Przyznaje, że nie łatwo jest nam się wyekwipować w odpowiednie umundurowanie, czy wyposażenie, ale jakieś tam elementy mamy, np. buty zimowe(takie jakie to kolega Hindus opisywał w jednym z tematów), kopię Soldbuch'a, trochę drobnicy. Jednak największą trudnością są same mundury z racji swojej ceny. I to mam takie małe pytanko, czy w sieci, albo czy ktoś z szanownych użytkowników jest w posiadaniu krojów owych mundurów, bardzo one by nam pomogły.

Mam nadzieję, że choć trochę zainteresowałem Państwa.

_________________
Robi?c byle co, stajesz si? byle kim...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne -> Zaprezentujcie swoje grupy! Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum