Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Elementy umundurowania żołnieży RKKA u Niemców

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Sob Kwi 30, 2011 12:38 pm    Temat postu: Elementy umundurowania żołnieży RKKA u Niemców Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanko.
Czy posiadacie zdjęcia na których żołnierze niemieccy noszą części umundurowania Sowietów? Dokładnie chodzi mi o spodnie watowane bądź kurtki. Ostatnio znalazłem takie portki , podczas pobytu u babki mojej żony. Z jej opowieści wiem że stacjonowali tam żołnierze sowieccy i mogło to po nich zostać. Z wielu przekazów książkowych wynika iż Niemcy bardzo chętnie zabierali Sowietom filce i watówki, ale jak to ma się do dokumentacji fotograficznej?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nomyss



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 54

PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 10:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpełniejszy zdobyczny sort jaki pamiętam jest w książce "Utracony honor, zdradzona wiara..." wspomnienia kolesia z LSSAH (więc elektryk ale zawsze coś Wink ) i w pierwszej partii fotografii zamieszczonych w tej publikacji jest właśnie zdjęcie autora w kufajce i czapie (spodnie zapewne z tego samego źródła ale są w cieniu) w treści opisuje on jak się zdobywało owe sorty.
Zrobię jej zdjęcie jakby była potrzeba ale jutro dopiero (brak aparatu).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 6:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź. Mam tę książkę, ale ciekaw jestem czy gdzieś można znaleźć podobne zdjęcia.Szperając w necie natrafiłem na fotki niemieckich żołnierzy w tiełogriejkach, jednak są to zdjęcia powojenne, wracających z sowieckiej niewoli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cbr



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 2030

PostWysłany: Czw Maj 05, 2011 11:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pare zdjęć z rosyjskimi ciuchami, ale to jest Front Północ, więc nikogo chyba taki wybór odzieży nie powinien dziwić, papachy, kożuchy.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum