Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fez Waffen SS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
class



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 80

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 8:34 am    Temat postu: Fez Waffen SS Odpowiedz z cytatem

witam. Nurtuje mnie kwestia koloru fezów muzulmanów służących w Waffen SS. Niestety nie znalazłem wśród zdjęć egzemplarzy innych niż czerwone lub szarozielone. Posiadam w zbiorze fez jasnoszary ponieważ rzekomo również takie bywały.Ostatnio miałem nadzieje na nabycie szarozielonego ale trafił do mnie ciemnoszary , gdyż zapewne kolory się sprzedawcy pomyliły Wink
Jeśli macie jakikolwiek materiał zdjęciowy bądź wiedze popartą konkretnymi ź ródłami proszę o ich zamieszczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Richard



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 189

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 8:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michael Beaver w swojej pracy "the collector's guide to the distinctive cloth headgear of the Allgemaine and Waffen SS" ( str. 285 - 290 ), cytuje wyjątek z rozkazu o umundurowaniu jednostek muzułmanskich, w którym ustala się kolor fezu do munduru polowego jako feldgrau, a czerwony do munduru wyjściowego i galowego. Do tego na fotografiach przedstawione są 4 przykłady tego nakrycia głowy i jeden rzeczywiście jest feldgrau, pozostałe w kolorach od popielatego, poprzez stalowoszary do ciemnoszarego. Żeby nie było za łatwo i przyjemnie podpisy pod fotografiami identyfikują kolor fezów jako service green . Teraz powstaje pytanie - wypłowiały w ten sposób czy zdjęcie przekłamuje barwę?
Nie piszesz czy posiadane przez Ciebie egzemplarze to repliki czy oryginały, w naszym kraju nad Wisłą znam jednego oferenta replik fezów i tylko on jeden twierdzi, że występowały również w kolorze szarym.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
class



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 80

PostWysłany: Pią Lut 11, 2011 9:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

posiadam kopie wlasnie od tego dostawcy. Są w porzadku tylko zależy mi na potwierdzeniu w zrodlach innych kolorow fezow wykorzystywanych w waffen ss-----jak do tej pory trafilem tylko i wylacznie na kolorowe zdjecia na ktorych fezy sa czerwone badz szarozielone......... i tu jest dylemat. Richard jesli mozesz zamiesc prosze zdjecie ze swojej madrej ksiazki na ktorym sa fezy w roznych odcieniach.bede zobowiazany.pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odgrzeję nieco temat.
Panowie macie namiar do gościa który robi fezy?Jaki jest koszt zrobienia?
Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Czw Sie 04, 2011 5:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://panzerlehr.mojeforum.net/viewtopic.php?t=881
nie trzeba nawet daleko szukać Wink

_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No popatrz,popatrz.Najciemniej pod latarnią.
Dzięki. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Richard



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 189

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym, że będzie nieprawidłowy - szary to w końcu Twoja kasa, a ten człowiek nie jest ich producentem tylko facetem, który idzie do czapnika i je zamawia. W swojej miejscowości na pewno znajdziesz modystkę damskich nakryc głowy, która z filcu "wyciśnie" dla Ciebie fez za ułamek ceny, której zażąda od Ciebie ten oferent. Fezy ss były w kolorze feldgrau, tylko i wyłacznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Pią Sie 05, 2011 9:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Feldgrau jak najbardziej.Nie sugeruję się tym kolorem ze zdjęcia wystawiającego.Chodziło mi bardziej o zakup właśnie w kolorze feldgrau.Z tą modystką masz rację.Są zakłady kapelusznicze i myślę ze dla fachowca nie będzie problemem zrobienie fezu według dostępnych zdjęć.A co do ceny to wszystko jest do dogadania.
Dzięki Richard.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Richard



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 189

PostWysłany: Sob Sie 06, 2011 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie próbowałem Ci napisac, że jego produkty są tylko szare, gdyż wysnuł teorię, że "szare też były" i taki kit wciska klientom.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
class



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 80

PostWysłany: Sob Sie 06, 2011 8:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ostatni efekt mojej pracy:
prosze o opinie.pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony przez class dnia Nie Sie 07, 2011 6:13 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Sob Sie 06, 2011 10:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jedno ze zdjęć się nie otwiera ?
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum