Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Zabawy ze swastyką" artykuł z Gazety Wyborczej
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Czytelnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 7:59 pm    Temat postu: "Zabawy ze swastyką" artykuł z Gazety Wyborczej Odpowiedz z cytatem

Dla porządku, dla tych co nie dotarli jeszcze do tego materiału (choć pewnie wszyscy już go znają) zamieszczam artykuł z dzisiejszej „Gazety Wyborczej” dotyczący rekonstrukcji sylwetek żołnierzy niemieckich z okresu II WŚ (zwłaszcza tych z Waffen-SS):

http://wyborcza.pl/1,87648,5254471,Zabawy_ze_swastyka.html

oraz komentarze czytelników do niego:

http://wyborcza.pl/1,82949,5254985,Czytelnicy_o_%84Zabawach_ze_swastyka_.html

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Sro Maj 28, 2008 10:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóż.. GW wzięła chyba sobie za punkt honoru przynajmniej raz na rok wysmarować taki paszkwil, który de facto odbija się na całym środowisku rekonstruktorskim.
Polecam zajrzenie na stronę Pomeranii. Ciekawa oprawa graficzna jak zawsze:)

Swoją drogą ciekawi mnie, w jaki sposób dostali się na zamknięte wewnętrzne forum grupy?? Włamik? Śmierdzi mi to bardzo nielegalnie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 12:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Polecam zajrzenie na stronę Pomeranii. Ciekawa oprawa graficzna jak zawsze:)


Dawno nie zaglądałem na ich stronę i ... żałuję bardzo Very Happy Poprostu rozwaliła mnie na łopatki ta pacyfa na "charakterystycznej tarczy", oraz kwiaty w tle... Very Happy Włamywać się na taką stronę? Chyba że tak zaciekawiła jakiegoś lewaka, że czując się jak ryba w wodzie, zachciało mu się "ponurkować głębiej" Very Happy

_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Siegfried



Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 22

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 11:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie ja też dawno nie byłem na stronie Pomeranii ale nowy wygląd jest chyba związany z wczorajszym paszkwilem w GW. Nie ma co świetna robota. I te zdjęcie na tle bannera wybiórczej. Mistrzostwo we wbijaniu szpilki Smile A w tym wszystkim najbardziej niepokojący jest ten włam na forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A w tym wszystkim najbardziej niepokojący jest ten włam na forum


Ano właśnie. To by znaczyło, że gazeta uważająca się za poważną i "opiniotwórczą" (jak NYT niemalże) ucieka się do metod typowych dla tanich tabloidów... W wersji "soft", że kupuje materiały zdobyte nielegalnymi metodami. Tak czy tak, jeśli to był "włam" (a nie np. któryś z członków grupy sprzedał login i hasło albo coś podobnego), to by oznaczało, że ktoś popełnił przestępstwo...

_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bert



Dołączył: 12 Mar 2008
Posty: 1

PostWysłany: Pią Maj 30, 2008 7:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, a oto "patriotyzm" "Wybiórczej" http://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,83570,4661237.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej1993



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 187

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 9:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Te bzdety z GW-tak, Panowie, bzdety-to jawne obrażanie GRH. Wg tego pana, podejrzewam, (że nie miał on żadnej styczności bliższej z żadną grupą rekonstrukcyjną), należy zakazać odtwarzania jednostek WH/SS. Mnie zastanawia, jak wtedy wyglądałby ruch reenactingowy w Polsce.
Nie umiem więcej napisać, ale chyba każdy rekonstruktor mnie rozumie.

_________________
www.historia.org.pl/forum


Ostatnio zmieniony przez Andrzej1993 dnia Sob Sty 30, 2010 3:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 11:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To było półtora roku temu - nie ma więc o co kopii kruszyć...

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzej1993



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 187

PostWysłany: Pon Lis 16, 2009 11:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyż racja, Administratorze. Nieważne, nic nie mówiłem.
Nie wiem czemu, ale ten artykuł ciągle mnie drażni(no dość często go napotykam po internecie). Wink

_________________
www.historia.org.pl/forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RTK



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 524

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 9:18 am    Temat postu: Bojkot Odpowiedz z cytatem

Mam taką utopijną wizje.
Zbliża się sezon 2010, będą kolejne inscenizacje, rekonstrukcje, huczne imprezy, znajdzie się nie jedna rocznica, będą obchody. W tym najwięcej z okresu II Wojny Światowej.
Proponuję aby wszystkie szanujące się Grupy Rekonstrukcyjne i nie zrzeszeni rekonstruktorzy, w ramach protestu, na jeden sezon zbojkotowali wszelkie inscenizacje, w których bierze udział strona niemiecka.
Przyjeżdżamy w miejsce imprezy i w trakcie inscenizacji występujemy w cywilnych ubraniach, z transparentami czy też bez. Po prostu nie pokazujemy się w niemieckich mundurach i czekamy na święte oburzenie widzów i pismaków, na to jednostronne widowisko.
Skoro rekonstruktorów amerykańskich jednostek z okresu wojny wietnamskiej stać na gest szacunku dla samych siebie i historii, w postaci odmowy wyjścia na arenę, do inscenizacji, w której brakło przeciwnika w postaci Vietcongu i Armii Północnowietnamskiej.
Niestety to tylko utopijna wizja, która nigdy nie wyjdzie ze strefy marzeń. Od razu znajdą się łamistrajki, którzy będą chcieli zaistnieć. Że o wyznawcach Rekona nie wspomnę 
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 9:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fajnie – tylko jeszcze raz zwracam uwagę, że ten artykuł został opublikowany półtora roku temu!
W bieżącym sezonie rekonstrukcyjnym nie przypominam sobie żadnych niepochlebnych recenzji naszej działalności (chyba, że mi pamięć szwankuje), a wręcz przeciwnie zdarzały się sytuacje, w których była ona oficjalnie doceniona.
Myślę, że wraz z rosnącą popularnością naszego hobby (co wyraźnie dało się w tym roku zauważyć) zmienia się również na lepsze klimat jaki panuje wokół rekonstrukcji sylwetek żołnierzy niemieckich z okresu II WŚ.
Nie widzę więc sensu urządzania jakichkolwiek bojkotów, bo były by one bezcelowy, a nawet szkodliwym pomysłem...

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RTK



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 524

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 9:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ten artykuł, mimo że sprzed ponad roku, jest jednym z wielu!
Ostatnia afera prasowa (którą namierzyłem), miała miejsce w lipcu 2009 przed imprezą w Bielsku Białej. Tego typu artykuł pojawiają się co jakiś czas, że szczególnym nasilenie w sezonie ogórkowym i w trakcie wszelakich kampanii wyborczych. Nie tylko w wzmiankowanej gazecie, ale też w wielu innych. Gdzieś mam schowanych kilka przykładów.
Pamiętajmy, że w większości nie są to przykłady "oddolnej inicjatywy, żadnych sławy dziennikarzy".
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym bardziej nie ma się co napinać - szkoda nerwów - lepiej robić swoje ze świadomością, że nasza pasja nie tylko nam daje satysfakcję, ale również inni ją doceniają.
Dla mnie zdecydowanie ważniejsze są pozytywne reakcje osób z publiczności, niż szum medialny – niech sobie piszą skoro mają taką potrzebę.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yossarian



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2960

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 10:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To np opis z tego roku z lutego ...

_________________

Historia uczy nas tylko jednego, ?e nigdy, nikogo i niczego nie nauczy?a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej1993



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 187

PostWysłany: Wto Lis 17, 2009 7:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby półtora roku minęło... ale co się zmieniło?
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090808/BYDGOSZCZ01/391691751

Moim zdaniem(podobnie, jak Admina), nie ma co się przejmować. Smile

_________________
www.historia.org.pl/forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Czytelnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum