Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Garść uwag technicznych...

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Dział Techniczny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 3:39 pm    Temat postu: Garść uwag technicznych... Odpowiedz z cytatem

Sam miałem dysortografię, więc wiem jak ciężko jest czasami zapanować nad słowem pisanym, tak żeby nie kaleczyć go – tym bardziej więc przed opublikowaniem jakiejkolwiek swojej wypowiedzi staram się jeszcze raz sprawdzić ją pod kątem:
- poprawności językowej,
- właściwej interpunkcji i ortografii.
Przypuszczam, że każdy człowiek potrafiący korzystać z forów internetowych, umie również obsługiwać edytor tekstów (nie musi to być od razy MS Word, bo może nie wszyscy lubią jego producenta, albo po prostu nie chcą na taki program wydawać pieniędzy, ale są darmowe programy o takich samych możliwościach). Wystarczy wrzucić, a on sam już zajmie się wskazaniem błędów.
Błędy ortograficzne rażą, ale interpunkcyjne czasami w ogóle uniemożliwiają zrozumienie sensu wypowiedzi. Wiem, że w dobie maili i sms’ów standardem stało się pisanie bez wielkich liter, przecinków i kropek, ale to jest moim zdaniem szkodliwy nawyk…

Gdy publikujemy jakąś wypowiedź chcielibyśmy żeby rzeczywiście trafiła ona do osób zainteresowanych. Jest to w pełni zrozumiałe. Dlatego dziwię się osobom zakładającym wątki zatytułowane: „???”, „pytanko”, etc. Czy wymyślenie tytułu który będzie w stanie opisać zawartość wątku jest aż tak dużym wysiłkiem intelektualnym?

Jak wiecie, liberalnie podchodzę do kwestii odbiegania od głównych nurtów poszczególnych wątków i nie przeszkadzam Wam w dyskusjach pobocznych – czasami bowiem są one źródłem dodatkowej wiedzy. Owszem skutkuje to najczęściej bałaganem w poszczególnych tematach, ale jestem zbyt leniwy żeby ciągle sprzątać (a po za tym narzędzia administracyjne tego forum są dość upierdliwe w użyciu). Miejcie to na uwadze.

Na forum jest sprawnie funkcjonująca wyszukiwarka, działająca na tej samej zasadzie co „Google” – wpisuję interesujący mnie wyraz / wyrażenie i wyskakuje lista wyników – jak nic nie wyskakuje to próbuję innej kombinacji wyrazów / innej ich formy – jak to nie działa to widać, że informacji na interesujący nas temat nie ma na forum – wtedy nic nie stoi na przeszkodzie żeby założyć nowy wątek (a nie odwrotnie).

A teraz taka przyjacielska rada (z mojego własnego niestety doświadczenia wynikająca) dotycząca informacji na temat aukcji internetowych, z których przedmioty często omawiamy na forum. Większość z nas jak tu jesteśmy użytkownikami tego forum, jest zainteresowana pozyskiwaniem nowych fantów do naszych kolekcji / biegania. Wskazywanie określonych, trwających aukcji na Allegro lub innym serwisie aukcyjnym zwiększyć może liczbę osób potencjalnie zainteresowanych zakupem omawianego fantu i w efekcie zamiast ciekawej okazji spotka nas niemiłe rozczarowanie, że ktoś inny zgarnął nam fant sprzed nosa… Proponuję wrzucać po prostu same zdjęcia zaczerpnięte z opisu aukcji, nie wskazując konkretnie linku do niej – trochę więcej pracy, ale za to trochę większa szansa, że mniej osób zainteresuje się fantem, którego zakup planowaliśmy…

Mam nadzieję, że nikogo z Was nie obraziłem swoimi uwagami – być może nieco zbyt dosadnie pewne sprawy opisałem. Jeżeli ktoś poczuł się urażony to przepraszam.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”


Ostatnio zmieniony przez Hindus dnia Pią Lis 06, 2009 3:57 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AjuntaPall



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 55

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 3:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko taka drobniuteńka dygresja, nie chcę się czepiać ani nic, ale SAM również założyłeś wątek zatytułwany "???". Ale to tak w ramach ciekawostki Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Lis 06, 2009 3:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Owszem - autoironia! W końcu mnie się również potknięcia zdarzają...
_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 2:56 pm    Temat postu: Re: Garść uwag technicznych... Odpowiedz z cytatem

Witam

Hindus napisał:

Proponuję wrzucać po prostu same zdjęcia zaczerpnięte z opisu aukcji, nie wskazując konkretnie linku do niej – trochę więcej pracy, ale za to trochę większa szansa, że mniej osób zainteresuje się fantem, którego zakup planowaliśmy…


Mam tylko taką drobną sugestię żeby np. wrzucać linki z pytaniem "czy warto?"
lub "co myślicie o...?" do poddziału "Giełda" lub stworzyć nowy dział w "Dziale ogólnym" dla tego typu akcji (aukcji).

Sam jestem czasem poirytowany gdy przeglądając tematy spotykam się z linkiem do aukcji która zakończyła się pół roku temu.
To też wydaje mi się że do konkretnych tematów w działach WH,SS najlepiej wstawiać zdjęcia,a nie linki do nich - zdjęcia dłużej po prostu zostają.

Pozdrawiam

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barson1



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 60

PostWysłany: Sob Lis 14, 2009 4:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popieram
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Dział Techniczny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum