Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Edelweiss jakiej formacji?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Identyfikacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Sro Lis 18, 2009 11:25 pm    Temat postu: Edelweiss jakiej formacji? Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ostatniego czasu walała się po znanym servisie aukcyjnym taka oto szarotka,żal mi się jej trochę zrobiło i w przypływie pozytywnej energii ($) kupiłem ją.Następnie aby nie zniszczyć bo przedmiot z ziemi, moczyłem w oleju,a potem przecierałem delikatnie płynem do czyszczenia srebra.

Przed czyszczeniem:


Po oczyszczeniu wyszła nawet całkiem nieźle tylko jeden płatek i końcówka łodyżki jest nadżarty latami w glebie.


...jest ładnie sygnowana RZM M1/52 co wskazywało by na pochodzenie z formacji SS ale wolę się upewnić.

Co myślicie,ewentualnie może macie zdjęcia podobnych?

Pozdrawiam

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 12:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ona nie wygląda na „wojskowy kwiatek”.
Szarotka z wydłużonym liściem noszona była na kepi przez członków austryjackiej SA, wysokogórskiej policji porządkowej (Ordungspolizei im Hochgebirge), straż graniczną rejonów górskich oraz straż celną – w każdym razie szukałbym w kierunku służb „nie wojskowych” (w znaczeniu nie WH, ani W-SS bezpośrednio).

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 12:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hindus napisał:
Ona nie wygląda na „wojskowy kwiatek”.
Szarotka z wydłużonym liściem noszona była na kepi przez członków austryjackiej SA, wysokogórskiej policji porządkowej (Ordungspolizei im Hochgebirge), straż graniczną rejonów górskich oraz straż celną – w każdym razie szukałbym w kierunku służb „nie wojskowych” (w znaczeniu nie WH, ani W-SS bezpośrednio).

Pozdro
Hindus


Właśnie kopałem na wszystkie możliwe sposoby i wyszedł mi taki kwiatek,bardzo podobny:

...zdjęcie z aukcji podpisana jako Alpine Reichsarbeitsdienst czyli RAD kto by pomyślał ,ale to znaczy że moja jest inwalidą Crying or Very sad

Dodatkowo M1/52 to Deschler & Sohn; München

Jeśli wersja z alpejskim RAD-em by się potwierdziła to ciekawostka Smile

Pozdrawiam i dzięki za sugestię!

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Dostałem od kolegi Hainricha taką oto informację Smile
http://warrelics.eu/forum/non-combat-uniforms-related-insignia-3-reich/edelweiss-opinions-please-12714/

...oraz jeszcze takie zdjęcia:



Metal Edelweiss on Black Cloth Diamond with RZM Tag. This interesting piece came with some SS cloth. If the backround cloth were brown this piece would have been worn by an Austrian SA Unit. I have no explanation for the black backround cloth. At any rate I blacklighted the white stitching and it does not glow. This piece could have a possible association with the Hitler Youth, SA or even the SS...

Czyli standardowo były na brązowym (SA),a niezwykle rzadko na czarnym.

I to by chyba było to,ponieważ wersja dla RAD-u jest troszkę inna.

Dzięki Maciek!

Pozdrawiam

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 10:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HA!!! Czyli dobrze trafiłem z moją sugestią!!! Austriacka SA! Smile
Choć ta ze zdjęcia Hainiego też nieco się od Twojej różni...

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hindus napisał:
HA!!! Czyli dobrze trafiłem z moją sugestią!!! Austriacka SA! Smile
Choć ta ze zdjęcia Hainiego też nieco się od Twojej różni...


W końcu jesteś szefem tu nie? to zobowiązuje nawet do celnych strzałów Laughing

Pozdrawiam

Dodane po 9 minutach:

Porównanie

Wink

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Lis 19, 2009 11:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W końcu jesteś szefem tu nie? to zobowiązuje nawet do celnych strzałów

Pełniona funkcja nie uwalnia od głupoty! – jak ktoś mądrze kiedyś napisał…
Ot akurat miałem tym razem nosa Wink

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Identyfikacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum