Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

MP-40 ''Własna Ambicja''

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kwidzyn



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 26

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 9:53 pm    Temat postu: MP-40 ''Własna Ambicja'' Odpowiedz z cytatem

Witam was serdecznie, koleżanki oraz koledzy, przeglądałem te forum przez ponad rok. Nigdy nie napisałem żadnego postu, czas na pierwszy. Jak każdy wie replika karabinu/pistoletu jest dość kosztowna, swój pierwszy karabin, popularny mauser kupiłem w dość znanym sklepie internetowym. Za konkretniejszą sumę, cóż.. wciąga bardzo to. Niestety w naszym kraju trudno zdobyć legalną broń z II wojny światowej, więc musiałem zaspokoić swoją potrzebe jakąś dobrą repliką. Jednak kupno, to nie jest taka satysfakcja jakiej spodziewam się. Kupno za 2000 tysiące złotych repliki MP-40 to nie problem. Pokusiłem się o zrobienie własnoręcznie repliki, a może poprostu czegoś co wygląda jak ten popularny pistolet maszynowy. Interesuje mnie zabawka na allegro w cenie 35 zł (z wysyłką), widywałem na forum Odkrywcy przerobione czterdziestki, dość profesjonalnie, o ile pamiętam to Hindus z tego forum również zamieścił kilka lat temu zdjęcie swojego plasticzka Smile. Otóż, co i jak wykonać by zrobić z tego coś ''lepsiejszego''. Podstawa to dociążenie rozumiem, tylko prosiłbym pokolei, dokładnie. Będe zdjęcia wrzucał z każdej czynności. Pozdrawiam !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej1993



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 187

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 10:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolega sebol przerobił swojego MP-40 na taki w kamuflażu. Swego czasu, też miałem taki zamiar, ale biedak ciągle leży rozkręcony w pudle.

Pozwolę sobie zacytować ww Kolegę:

''-rozbiórka kompletna całego pistolety niestety jest to dość żmudne bo chińczyki go dość solidnie poskręcały(szczerbinka z tylnym mocowaniem gniazda to zatrzaski/na wcisk)
-w lewej stronie komory zamkowej wyciąłem przy pomocy "dremela" szczelinę na rączkę zamka usuwając jednocześnie wewnętrzne żeberka oraz mocowania śrub.
-zamek hm ty będziesz miał trochę roboty bo należ tą ruchomą część (naciąg/rynienkę) do której przymocowany jest cylinder obrócić o 180 stopni i założyć do góry nogami tak żeby dźwignia napinająca znalazła się w tylnym położeniu (wchodzi w rynienki ale od tyłu.
Nie mam cholera zdjęć jak to dokładnie zrobiłem ale pamiętam że należy również obrócić cylinder i odpowiednio wyciąć tą rynienkę tak aby wszystko się ładnie zeszło.Należy też podciąć te tylne prowadnice tłoka oraz rynienki żeby się wszystko ładnie zeszło.Tłok będzie wówczas naciągany do tyłu tylko ppo przez tylne prowadnice tłoka.Trudno mi to dokładnie opisać bo robiłem to na wyczucie tak żeby działało i działa,potrzeba tu trochę intuicji technicznej że tak powiem.
Niestety nie porobiłem zdjęć przed złożeniem a teraz nie da rady bo korpus został sklejony.Zrezygnowałem także ze sprężyny wracajacej rączkę naciągu do pozycji załadowany kulką,ponieważ właśnie na niej a konkretnie na cylindrze osadziłem blaszkę aluminiową imitującą zamek (za pomocą małego wkręta oraz żywicy ale pamiętaj żeby ten wkręt wkręcić tylko odrobinkę ponieważ wkręcasz go w cylinder,jeśli chcesz możesz zamontować tą atrapę w inny sposób jaki Ci przyjdzie do głowy. .
Każdorazowo po naciągnięciu zamka gdy chcę strzelić kulką muszę ręcznie popchnąć rączkę do przodu wtedy zamek wygląda jak zamknęty z rączką w tyle ale to jedyny sposób aby oddać strzał kulką.Spuszczenie napiętego zamka na magazynek spowoduje jedynie wprowadzenie kulki do lufy ale nie jej wylot gdyż tłok przesunie się razem z cylindrem i nie spręży powietrza - chyba jasno to piszę ....hmmm
Dodatkowo należy pamiętać że to tylko zabawka więc strzał naciągniętego mechanizmu może wyboczyć a w konsekwencji wyłamać atrapę (blaszkę) zamka więc lepiej po naciągnięciu zawsze powrócić przed strzałem rączkę do pozycji wyjściowej.

To miejsce naciągu/rączkę należy także podpiłować a finalnie rączkę przykręcić na odwrót oraz przykleić.

[img:5491df96e3]http://images35.fotosik.pl/120/dc1b2ac962baf3b9med.jpg[/img:5491df96e3]

...jest to u mnie trochę niechlujnie podcięte.

-należy także poobcinać z szerokości szyny prowadzące zamek,najlepiej pilnikiem

-muszkę kompletnie odciąłem,skróciłem jej te nogi,przykleiłem do lufy a następnie obkleiłem papierem na super glue a po wyschnięciu pokryłem szpachlówką do modeli.

[img:5491df96e3]http://images35.fotosik.pl/120/697e7819a97ede49m.jpg[/img:5491df96e3]

-otwór wyrzutnika został również wycięty a następnie wypiłowany pilnikiem do jako takiego wymiaru.
Element wycięty z górnej części okna posłużył za maskownice otworu po drugiej stronie gdzie w zabawce znajdowała się dźwignia naciągu.

[img:5491df96e3]http://images37.fotosik.pl/261/8a51ed3393e6ddd7med.jpg[/img:5491df96e3]

-niepotrzebne otwory po sklejeniu i skręceniu również zamaskowałem kitem.

[img:5491df96e3]http://images36.fotosik.pl/153/7236e0f47f4fa683m.jpg[/img:5491df96e3]

[img:db85c1a2fb]http://images37.fotosik.pl/261/a4b633cd6fdf49fbmed.jpg[/img:db85c1a2fb]

[img:db85c1a2fb]http://images42.fotosik.pl/178/21028be92bd7a402med.jpg[/img:db85c1a2fb]

[img:b42c545ade]http://images43.fotosik.pl/266/a0aac5952b5080e1med.jpg[/img:b42c545ade]


Farbki to TAMIYA: biała matt XF-2
oraz brązowa XF-64 na elementy bakelitowe.

Potem jak trochę przeschło przetarłem papierem tak żeby wyszło trochę tego niby bakelitu oraz czarnego.''

Mam nadzieję, że troszkę pomogę, a raczej nie ja.

_________________
www.historia.org.pl/forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kwidzyn



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 26

PostWysłany: Pon Sie 30, 2010 10:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, bardzo dziękuje za ten trud. Zawsze można liczyć na kogoś z forum, sądząc po innych użytkownikach, to chyba jedne z tych forum (niestety ich mało) gdzie osoby są naprawdę kompetentne.

Andrzej, cóż wyciągaj i robimy razem. Więc tak, leży przedemną MP40, najpierw zabieram się za zamek, wycinam ten czarny plastik i wkładam tam blaszke ? Po czym sklejam ją od środka ?. Oczywiście najpierw rozkładam na części pierwsze. Gdybyś mógł wrzucić zdjęcia nie w fotosiku, bardzo byłbym wdzięczny. Dociąże go jakoś samemu blaszkami metalowymi. Czy opłaca się wytoczyć pewne elementy ?, naprzykład lufę metalową jak wytocze to niezbyt uda się ją zamocować prawda ?. Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to zapraszam was koledzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum