Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pokrowiec na hełm Waffen SS
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
class



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 80

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 1:37 pm    Temat postu: Pokrowiec na hełm Waffen SS Odpowiedz z cytatem

Witam. Na allegro pojawil sie taki pokrowiec w deseniu rozmytym.
http://www.allegro.pl/item434182876_pokrowiec_na_helm_kamuflaz_rozmyte_plamy.html
Sam rodzaj kamuflazu podoba mi sie jednak mam watpliwosci dotyczace wczesnej wersji pokrowca-nie moge doszukac sie zdjec oryginalnych pokrowcow bez szlufek w kamo rozmytym.Wiem iz ten kamuflaz zostal wprowadzony w 1941 natomiast pokrowce II wersji ze szlufkami w 1942 wiec teoretycznie jest tu zgodnosc historyczna. Jesli dysponujecie informacjami na ten temat bardzo prosze o pomoc.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety ten kamuflaż rozmyty nie nadaje się szczerze mówiąc do niczego. Kolory są złe i jest przede wszystkim źle drukowany.
Powinien być nadrukowywany metodą tzw. "overprintu", a nie mieć dodane jakieś tam kropeczki na krawędziach dające wrażenie rozmycia.
Drugim mankamentem produktów w/w Partyzanta jest materiał, i tyczy się to wszystkich oferowanych przez niego kamuflaży. Jest zdecydowanie za cienki, podejrzewam że po jednym intensywnym sezonie rekonstruktorskim po prostu rozlezie się w rękach.
Mam od niego jeden pokrowiec platan 6 i czapkę platan 1, i szczerze mówiąc "bez orgazmu". Taka cienka szmatka. Zdecydowanie bardziej polecałbym już produkcję czeską, chociaż oni rozmytego chyba nie robią.
1944 Militaria ma ten sam wzór co Partyzant, więc nie polecam, a At the Front już go nie produkuje, a mieli najlepszy dostępny na ogólnie pojętym rynku. Tak więc kicha. Nie wiem jak się przedstawia sprawa na Lost Battalions. Trzeba by było grzebnąć w necie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 87

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 4:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Seeteufel, czyli nie ma na rynku dobrych replik panterek,zelt,pokrowców i czapek SS?
Pozdrawiam
Tomek

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 5:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek napisał:
Witam!
Seeteufel, czyli nie ma na rynku dobrych replik panterek,zelt,pokrowców i czapek SS?
Pozdrawiam
Tomek


Rozmytych nie. A jeśli chodzi o resztę to jednak polecałbym czechy. W miarę tanio i dobrze. Albo Hero ale oni mają chyba dość okrojony asortyment. Na pewno mają niezłego DOTa. Partyzant ma po prostu materiał do kitu.
Ale może zajrzy tu kol. sturmann, to będziesz miał info z pierwszej ręki od "Wikinga". Oni powinni wiedzieć najlepiej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 87

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 7:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Widzialem panterkę dębową z Hero-strona bodajże wiosenna to porażka. A sprowadzanie z Czech co tu dużo mówić, mi się nie uśmiecha(opłata za wysyłkę za granicę, plus znalezienie dobrego sprzedawcy)
Pozdrawiam
Tomek

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_32



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 32

PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 10:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem jak się przedstawia sprawa na Lost Battalions.

LB rozmyte plamy miał od ATF więc z tamtąd też już jest raczej nie do zdobycia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 9:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek napisał:
A sprowadzanie z Czech co tu dużo mówić, mi się nie uśmiecha(opłata za wysyłkę za granicę, plus znalezienie dobrego sprzedawcy)


W takim razie polecam osobistą wycieczkę koło Brna. Jakieś 15km na zachód od Brna. W poniedziałek sprawdzę dokładne namiary bo mam w pracy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 105

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 10:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Niestety ten kamuflaż rozmyty nie nadaje się szczerze mówiąc do niczego. Kolory są złe i jest przede wszystkim źle drukowany.
Powinien być nadrukowywany metodą tzw. "overprintu", a nie mieć dodane jakieś tam kropeczki na krawędziach dające wrażenie rozmycia."

Nie napiszę, że nie masz racji bo rauchtarn był robiony w bardzo wielu odmianach ale ... z tego co widziałem, ciemny nadruk na podłożu eichenlaub był robiony przejściem jednego wałka. Rozmycie to nic innego jak drobne kropeczki lub częściej drobne paski.

Nie zmienia to faktu. że chińskie kamuflaże są do ... powiedzmy do niczego. Wzory, kolory, materiał, wykonanie to jedna wielka pomyłka.

"1944 Militaria ma ten sam wzór co Partyzant, więc nie polecam, a At the Front już go nie produkuje, a mieli najlepszy dostępny na ogólnie pojętym rynku."

Przyrównujesz Militaria do chińszczyzny? Dobre sobie Smile MOże i ich wzór nie jest idealny ale nie zamieniłbym 1 panterki w rauchtarnie z militarów za ciężarówkę badziewia od Partyzanta.
Class, jeśli chcesz ładny pokrowiec w rauchtarnie napisz na prywatną pocztę.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 87

PostWysłany: Sro Wrz 10, 2008 2:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Cytat:
W takim razie polecam osobistą wycieczkę koło Brna. Jakieś 15km na zachód od Brna. W poniedziałek sprawdzę dokładne namiary bo mam w pracy.
Z dwojga złego wolę już zamówić przez internet, Z Puław na granicę trochę jest.
Cytat:
Class, jeśli chcesz ładny pokrowiec w rauchtarnie napisz na prywatną pocztę.
Czyżbyś to ty szył słynne panterki dla Radosława?
Pozdrawiam
Tomek

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 9:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mi się tam ten rauch z kropeczkami kompletnie nie podoba. Nawet ten z 1944militaria. Rzecz gustu Smile
Co do zamiany 44-ki na chińszczyznę tudzież badziew od Partyzanta całkowita zgoda. Mam palmentarnmuster od 1944militaria z ich starej produkcji sprzed jakichś 8 lat i nie zamieniłbym go za nic na świecie chociaż już praktycznie rozpada się w rękach Very Happy
Hindus go widział to wie o czym mówię.

A tu jakby ktoś jednak chciał:

PMC Filmservice s.r.o.
Židlochovice, Nádražní 316, PSČ 667 01

http://www.panzermc.cz/vstup-en.htm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 105

PostWysłany: Czw Wrz 11, 2008 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Mam palmentarnmuster od 1944militaria z ich starej produkcji sprzed jakichś 8 lat i nie zamieniłbym go za nic na świecie"

Jeśłi to ta z czarnym nadrukiem to faktycznie świetny fant. Nie mówię, że nowe palmy są złe, wprost przeciwnie są bardzo bardzo fajne ale stara M38 była naprawdę doskonale uszyta.
Ech, to se ne wrati.

Pod spodem zamieściłem zdjęcie rauchtarnu aby było wiadomo co miałem na myśli. "Rozmycie" nie jest wynikiem nadruku jednego koloru na inny tak jak ma to czasem miejsce w eichenlaubie. Efekt rozmycia to "żaluzje" dookoła czarnego wzoru. Wszystko jest drukowane tym samym wałkiem w trakcie jednego przejścia. Żaluzje widać dopiero z bliska (z bardzo bliska nie widać praktycznie nic. Jeśli odsuniemy nos od materiału, oczy nas oszukują i mamy rozmycie Smile
Swoją drogą ATF drukowało rozmycie w ten sam sposób (ale chyba stosowali kropki).

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klaus BOLS



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 475

PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 10:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


[URL=http://g.imageshack.us/img211/p34soldiersumer1942yn3.jpg/1/][IMG]


a co to za pokrowiec ? bo dziwne te plamy

_________________
GRH Kampfgruppe Hoffmeyer


Klaus w dom, Bóg w dom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
henry99



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 180

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2008 3:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm o ile się nie mylę, to jest "Blocktarnmuster" (pierwszy kamuflaż dla SS-VT)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Albert



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 201

PostWysłany: Pon Wrz 22, 2008 8:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, zgadza się, a na sobie ma piękną palmę. Skąd masz to zdjęcie?
_________________
Es ist so schoen Soldat zu sein
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klaus BOLS



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 475

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 4:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mam pojęcia skąd zdobyłem fotke ;] wpadła do archiwum już lata temu


macie może zdjęcie tego wzoru kamuflarzu w koloerze? lub ze współczesnej kolekcji?

_________________
GRH Kampfgruppe Hoffmeyer


Klaus w dom, Bóg w dom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum