Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kopie odznaczeń Wermachtu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kwidzyn



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 26

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 5:40 pm    Temat postu: Kopie odznaczeń Wermachtu Odpowiedz z cytatem

Witam was serdecznie, czy po za allegro są dostępne odznaczenia wermachtu, chodzi głównie o gapy mundurowe i nie tylko, oraz odznaczenia, chociażby za rany ?, którego na aukcji nie ma. Krzyż żelazny z 1939 roku też by się przydał.[/u]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piett



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 63

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co jakiś czas się trafiają. Ich liczba spadła nieco po tym kiedy policja dokonała najazdu na sklep jednego ze sprzedawców militariów, do którego dotarto przez Allegro.

Po prostu pytaj wystawiających na aukcjach na priva, czy mogą ci udostępnić interesujące cię rzeczy z ich asortymentu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kwidzyn



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 26

PostWysłany: Wto Lis 02, 2010 9:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie cholera.. chodzi mi o kopie dość popularnej odznaki, a tutaj problemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
laudański1944



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 19

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli posiadasz wykrywacz metalu to możesz szukać oryginałów Very Happy ja trafiłem już 5 za rany Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stadler



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 672

PostWysłany: Wto Lis 09, 2010 5:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale na co komu wykopy? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
laudański1944



Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 19

PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wyciągnąłem z wody odznaki w niemal idealnym stanie . Do specjalisty i po czyszczeniu są jak nowe .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kwidzyn



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 26

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadam, posiadam.... z medalików to u mnie wychodzą prędzej zimowe 1941/42, żelazne krzyże i inne pamiątki, ale za rany jeszcze nigdy. Zresztą, to moje główne hobby Wink. Jak na razie nie mam odznaki tej............................ A jeszcze dodając, mieszkam na Niemieckich terenach, i brak tego nawet tutaj Shocked.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mario33



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 348

PostWysłany: Wto Gru 07, 2010 4:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kwidzyn napisał:
Jak na razie nie mam odznaki tej............................ A jeszcze dodając, mieszkam na Niemieckich terenach, i brak tego nawet tutaj Shocked.

To chyba nie chodzi o 'niemieckość' tych ziem, tylko o tereny walk. Jak wiadomo, w styczniu 1945r ofensywa zimowa 65Armii ominęła Kwidzyń (główne natarcie prowadzone było na południe od Kwidzynia, w kierunku na Grudziądz), a sam Kwidzyń został opuszczony przez Niemców i zajęty bez walki przez ACz. to i gdzie miały wyjść odznaki Wink

_________________
Es steht ein kleines, kleines Edelweiß
auf einer steilen, steilen Felsenhöh!

Kampfgruppe EDELWEIß, 1KP/100GJR

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kwidzyn



Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 26

PostWysłany: Czw Gru 09, 2010 11:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kolego, dziekuję za zainteresowanie moim miastem o nazwie Kwidzyn nie kwidzyń Smile (Marienwerder), akurat powiem Ci szczerze, że 10 kilometrów od miasta regularna armia Polska starła się z regularną armią Niemiecką.kolejna sprawa-idąc na Południe w stronę umocnień chroniących miasto, a raczej kolej i flanke wisły (pozycja gardejska) jedno z nie wielu ataków sił Polskich na pozycje III Rzeszy. Oprócz tego jedno, dwa miejsca spotkań z 1945 roku, nie oficjalnych, głównie z stycznia. Nie wspominam o bliskości Grudziądza, lini osy. Może temat o histori wojennej naszych okolic ?, miałbym wieeele do napisania, również o okrętach na Wiśle.

Przepraszam za spam koledzy, nie na temat.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum