Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Replika hełmu
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
goral



Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 22

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 2:59 pm    Temat postu: Replika hełmu Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanko czy ktos mial doczynienia z replikami hełmów od tego producenta

http://allegro.pl/helm-niemiecki-m35-super-helmy-i1372431143.html

Jakie sa wasze opinie....

zastanawiam sie nad zakupem m35 z tej aukcji...

Pozdrawiam

_________________
Najszcz??liwszy ojciec pod s?o?cem..Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bjar_1



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 339
Skąd: MG

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 3:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie to już sam kształt ma nieprawidłowy...
_________________
Stabskp./Gren. Rgt. 506
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojak122



Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 114

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 3:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej będzie kupić i odnowić oryginalną skorupę, ta kopia rzeczywiście ma kiepski kształt.
_________________
GRH Kampfgruppe Hoffmeyer

Stowarzyszenie Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji "Pro Fortalicium"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest własnie ten 3 gatunek (kopii) tłuczony w Indiach wprost na ulicy (wspominałem juz ,że nawet chińczycy zamawiają w Indiach u podwykonawcow -,a ci z kolei u ulucznych rzemieślników) ta sama historia jest z kopiami hełmów I wojennych -makabra(miałem taki w ręku ) Shocked
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mario33



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 348

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 4:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojak122 napisał:
Lepiej będzie kupić i odnowić oryginalną skorupę

a to ja mam propozycję - dopłacę koledze dodatkowe 100 zł za znalezienie oryginalnej skorupy M35 w rozmiarze 68, w stanie bez dziur i większej rdzy, w cenie powiedzmy poniżej 700 zł....

_________________
Es steht ein kleines, kleines Edelweiß
auf einer steilen, steilen Felsenhöh!

Kampfgruppe EDELWEIß, 1KP/100GJR

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nordzik



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 255

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 10:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do hełmów I wojennych, nie zgodzę się z kolegą Radim, osobiście sam kupiłem hełm M18 w Indiach, i byłem bardzo zadowolony, teraz zmienił już właściciela, który jest na tym forum Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Czw Gru 16, 2010 11:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no ale to nie był helm za 10 dolarów Exclamation dla turysty prosto od producenta z ulicy -a własnie takie trafiaja tutaj za sume od 100 pln
Są lepsze kopie i gorsze ,a troche tego widziałem i tych lepszych i tych gorszych

_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 9:51 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lepiej kupić hełm od Spearhead .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
goral



Dołączył: 25 Mar 2010
Posty: 22

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 2:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki panowie za pomoc.. ale mam dalej pytanko czy mial go ktos w rekach..?? bo nie ukrywam gosciu ma od dluzszego czasu te same zdjecia...
a tak naprawde nie chcem kupowac kota w worku... ps sam mam tooszke za maly bo moj rozmiar czapki to jak by nie bylo 60... wiec mam problem podobny jak mario33..Wink)

Pozdraiwam
goral

_________________
Najszcz??liwszy ojciec pod s?o?cem..Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Pią Gru 17, 2010 2:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprzedawca z linku to nie producent tylko importer- ja taki hełm miałem w reku (kolega taki kupił - bo ma jeszcze powazniejszy problem z rozmiarem) tam juz fabrycznie jest sporo kitu żebu ukryć niedociagnięcia produkcyjne
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drab



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 11

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 12:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co sadzicie o hełmach z tego sklepu, np M42

http://stores.ebay.pl/Reenactment-Bar/M42-Steel-Helmets-/_i.html?_fsub=2376499018&_sid=743582458&_trksid=p4634.c0.m322

Czy jednak Spearhead?
Problemem jest rozmiar, M42 z Spearhed rozmiar 66 maja według opisu fasunek tylko 58,
Większych M42 nie ma, czy tylko akurat w tej chwili dostępne są tylko te rozmiary?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Pon Gru 20, 2010 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale przeciez spokojnie mozna uzywać modelu M 35 lub 40 w tych modelach są wieksze rozmiary i przy okazji są to bardziej uniwersalne (i poprawne modele bo uzywane przez całą wojne) chyba ,że jaet jakiś prikaz ,że to ma byc koniecznie model 42
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
drab



Dołączył: 06 Kwi 2009
Posty: 11

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 12:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M35 jest uniwersalny, ale jeśli wiek sugeruje, że jest to poborowy z ostatnich fal mobilizacyjnych to raczej takiemu poborowemu nie wydali mu M35.
Starszy wiekiem szeregowy raczej nie pojawiłby się w M35 pod koniec wojny, chyba, że jest to specyficzny rodzaj służby (Luftwaffe, zaplecze), którą pełnił już parę lat.

Pytanie pozostaje więc otwarte, co założyć na głowę w dużym rozmiarze na późny okres wojny? Czy jednak M35 i chować go pod pokrowcem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Gru 21, 2010 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
M35 jest uniwersalny, ale jeśli wiek sugeruje, że jest to poborowy z ostatnich fal mobilizacyjnych to raczej takiemu poborowemu nie wydali mu M35.
Starszy wiekiem szeregowy raczej nie pojawiłby się w M35 pod koniec wojny

Zarządzenia OKW już z początkowego okresu wojny nakazywały gromadzenie całego zachowanego po poległych wyposażenia (a po 1942 roku również umundurowania), więc hełm M35 pod koniec wojny, mógł być używany tak przez młodego rekruta jak i starszego wiekiem żołnierza - ale z drugiej strony nie było to raczej zjawisko powszechne.
Cytat:
Pytanie pozostaje więc otwarte, co założyć na głowę w dużym rozmiarze na późny okres wojny? Czy jednak M35 i chować go pod pokrowcem?

M42, bo ten typ hełmu produkowany był od 1942 roku do w zasadzie samego końca wojny. Ewentualnie M40 - z tym, że z naszego, rekonstruktorskiego punktu widzenia, nie widać między tymi modelami różnicy, więc wracamy do punktu wyjścia, że jednak M42...
W przypadku WH chowanie hełmu pod pokrowcem nie jest szczęśliwym rozwiązaniem, bo pokrowce maskujące stosowane były relatywnie rzadko...(chyba, że rozmawiamy o sylwetce żołnierza W-SS).

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bjar_1



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 339
Skąd: MG

PostWysłany: Sro Gru 22, 2010 5:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam ładny M35 z widocznymi nawet resztkami kalek, a został przyniesiony z pobojowiska I.1945 r. na Kielecczyźnie - jutro pokażę.
_________________
Stabskp./Gren. Rgt. 506
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum