Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Feldbluse M43 - skok cenowy

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kolo83



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 37

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 9:47 am    Temat postu: Feldbluse M43 - skok cenowy Odpowiedz z cytatem

Zastanawia mnie nagła podwyżka cen umundurowania.Zauważyłem dzisiaj,że interesująca mnie bluza M43 podrożała z ok 315 na 408zł.Teraz żałuję,że nie zakupiłem wcześniej.Dziwi mnie trochę taki skok ceny praktycznie z dnia na dzień. Co gorsza taka podwyżka ma charakter ogólny i teraz nigdzie nie ma taniej;/Czyżby wzrost ceny spowodowany był wzrostem popytu na ten model bluzy???Bluzy M36 i M40 zostały bez zmian.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 10:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie ceny w STURM'ie poszły w górę.

Pozdro
Hindus

P.S. Nie wszędzie jednak podrożało:
http://www.i-militaria.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=7&Itemid=1

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kolo83



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 37

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 1:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ooo, tutaj nie sprawdzałem.Dzięki za namiar
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 1:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma za co...

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Klaus BOLS



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 475

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie STurm drożeje, tylko wszystko drożeje. Zaczynając od cukru przez pączki, benzyne i inne. Plaszcze też podrożały.

Czyżby sprawa VATu? Lub moda na podnoszenie cen od tak by dostosować się do reszty Europy.

_________________
GRH Kampfgruppe Hoffmeyer


Klaus w dom, Bóg w dom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Pią Mar 04, 2011 10:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zagłębiłem się jakoś strasznie w kwestię podwyżki, ceny zachodnie podwyższyły się o ok. 10 euro.
Kwestia jest w cle i marży naszych rodzimych dystrybutorów.
podejrzewam że jest to kolejny przykład na to, że należy zaopatrywać się co najmniej za granicą, jeśli nie u producenta bezpośrednio.
Przykładowo - płaszcz M36,40,42 kosztuje 110euro, kosztował 100.
Tyle tylko że nie u nas.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cbr



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 2030

PostWysłany: Sob Mar 05, 2011 11:48 pm    Temat postu: Re: Feldbluse M43 - skok cenowy Odpowiedz z cytatem

kolo83 napisał:
Zastanawia mnie nagła podwyżka cen umundurowania...


Stary rozejrzyj się, co dzieję się w kraju. W niektórych sklepach nie ma w ogóle cukru etc. ludzie panikują, zabezpieczają się...

_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Messer



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 90

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 8:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, że nie ma cukru, bo ludzie robią zapasy jakoś mnie nie przekonuje. Producenci mundurów podnieśli ceny i to jest przykre. Nasi dystrybutorzy muszą jeszcze zarobić, więc dochodzi marża sklepu, nawet internetowego.
Każde hobby jest drogie. A dobrej jakości mundur to inwestycja na lata.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kolo83



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 37

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 10:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Messer napisał:

Każde hobby jest drogie. A dobrej jakości mundur to inwestycja na lata.

Wiem o tym doskonale,bo zebrałem praktycznie cały ekwipunek nie oszczędzając na jakości, a zakup munduru zostawiłem na koniec.
Mam tylko nadzieję,że do 10-tego (wypłata) nie skoczy też cena na i-militaria.com bo zapłacić o 100 PLN-ów więcej to jednak ból.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Shiman



Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 63

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na i-militaria jest taniej bo wyprzedają chyba zeszłoroczne zapasy - są dostępne tylko niektóre rozmiary. Podobnie miałem ostatnio kupując dla kolegi spodnie LW - ostatnia sztuka w miarę przyzwoitej cenie u jednego ze sprzedawców na alle... .
Niestety monopol firmy z Niemiec powoduje, że jak dochodzisz do zakupu munduru to i tak kupisz za te 400 zł. Ja sam się wahałem nad zakupem ze Spear... ale koszty przesyłki plus ewentualna wymiana na inny rozmiar (licz dodatkowe koszty) ostudziły mój zapał.

_________________
www.rawelin.org
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kolo83



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 37

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 5:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właśnie zauważyłem,że na i-militaria już nie mają tego co mnie interesuje.Wiec albo pozostał zakup po wyższej cenie albo bluza M 40 na końcówkę wojny co chyba nie jest jakąś zbrodnią patrząc na to w czym żołnierze WH szli do niewoli w 44/45r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Messer



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 90

PostWysłany: Nie Mar 06, 2011 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jaką jednostkę kolo83 odtwarzasz ? Bo, bluzy M40 na koniec wojny się w niektórych jednostkach zdarzały.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kolo83



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 37

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 7:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja "niedoszła jeszcze"sylwetka to żołnierz piechoty WH. Teatr działań wojennych to Dolny Śląsk styczeń-maj 1945 a ściślej miasta-twierdze (Glogau/Breslau).W jednostkach fortecznych i tyłowych częściej zdarzały się starsze sorty mundurowe.Oczywiście nie zamierzam tu dorabiać ideologii do swoich potrzeb ale na podstawie kronik przedstawiających jeńców WH w 44 i 45 roku ilość bluz M40 oceniłbym na jakieś 10-15%.Myślę,że zestaw:Feldmutze M43/Feldbluse M40 i Feldhose M43 nie jest jakiś dziwaczny.Nie mniej jednak jeszcze się nie zdecydowałem na tą M40 bo nie chcę,żeby cokolwiek w odtwarzanej przeze mnie sylwetce odstawało od reguły.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 8:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
na podstawie kronik przedstawiających jeńców WH w 44 i 45 roku ilość bluz M40 oceniłbym na jakieś 10-15%

Co nie powinno dziwić, bo bluza M40 była modelem, który w trakcie całej IIWŚ został wyprodukowany w największej ilości egzemplarzy. Przy czym w tym zawierają się również bluzy modelu M41 ze względu na minimalną różnice konstrukcyjną (sprowadzającą się do dodatkowego, 6-tego) guzika na belce głównej.
Cytat:
Myślę,że zestaw:Feldmutze M43/Feldbluse M40 i Feldhose M43 nie jest jakiś dziwaczny

Ja też tak myślę.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RTK



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 524

PostWysłany: Pon Mar 07, 2011 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To może bluzę M42:
http://www.panther-store.cz/en/catalog/en/german-militaria-1933-1945/jackets_197/produkt/wool-jacket-m42
???
Wersja czeska:
http://www.panther-store.cz/katalog/cz/zbozi/nemecko-1933-1945/bluzy_78/produkt/vlnena-bluza-m42

Inny sklep:
http://www.reenactor.cz/991-vlnena-bluza-m42.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum