Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Troki do ekwipunku!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 8:16 am    Temat postu: Troki do ekwipunku! Odpowiedz z cytatem

Kupować, bo to tania i relatywnie dobra alternatywa dla replik niemieckich troków! A po spruciu, przefarbowaniu mizdry i ponownym zaszyciu (jak ktoś się chce bawić) mamy nienajgorsze repro Wink Co ważne są one tej samej długości co niemieckie oryginały (58 cm).

http://eraomnix.allegro.pl/show_item.php?item=460148642

Zasadniczo potrzebujemy po min. 5 sztuk:
- 3 na troczenie koca / płaszcza / celty do tornistra / plecaka / A-ramy,
- 1 do troczenia menażki do chlebaka,
- 1 do troczenia torby na płachtę przeciwiperytową do puszki pgaz (jak ktoś chce większą rozpustę to może sobie dwoma troczyć Wink

Pozdrawiam
Hindus

P.S. Bierzcie przykład z Sebastiana, który już 7 sztuk sobie nabył!!!

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yossarian



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2960

PostWysłany: Pią Paź 17, 2008 8:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A owszem, nabył Smile Facet wystawia je cyklicznie tak więc nawet jak się skończy jedna aukcja za chwile pojawia się następna. Jest jeszcze taka z bardzo podobnymi o ile nie takimi samymi o 1 PLN droższymi
http://www.allegro.pl/item459690194_troki_szyte_rekonstrukcja_wp_1939_okazja.html

_________________

Historia uczy nas tylko jednego, ?e nigdy, nikogo i niczego nie nauczy?a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 8:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamówione przeze mnie troki już do mnie dotarły. W związku z tym w wolnej chwili cztery z nich sprułem, zafarbowałem stronę z mizdrą na czarno i ponownie zeszyłem:

Niestety nie udało mi się przetrasować szwów szydłem, bo rozcinało ono skórę na wylot (po pierwotnej stronie szycia już jest trasowanie, co znacznie osłabia skórę w tych miejscach i dochodzi do przedarć) – w ten sposób jeden trok zniszczyłem – może i dobrze, bo zaobserwowałem na nim jeszcze inne zjawisko – skóra jest mocno wysuszona i przy wywijaniu troków mizdrą na wierzch miejsce przy klamerce pęka. Dlatego warto je jednak po rozpruciu porządnie zmiękczyć np. przez solidne natłuszczenie Daichmann’em Sad

Dwa najładniejsze troki zostawiłem sobie w stanie naturalnym, bo takich brązowych hitlerowcy też niekiedy używali.

Uwagi dla tych z Was co się zdecydują na konwersję w moim stylu:
- dratwę porządnie natłuścić woskiem / stearyną,
- szlufkę zaszyć od razu z jednej strony, a potem przez odginanie wszyć z drugiej strony (to najbardziej upierdliwy moment szycia – możecie mi wierzyć – ale nie wiem jak Wam miałbym to bardziej obrazowo przybliżyć).

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”


Ostatnio zmieniony przez Hindus dnia Czw Paź 30, 2008 1:22 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yossarian



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2960

PostWysłany: Czw Paź 23, 2008 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za te uwagi bo lada dzień się za nie będę brał.
_________________

Historia uczy nas tylko jednego, ?e nigdy, nikogo i niczego nie nauczy?a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Paź 24, 2008 7:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie przejrzyj uważnie te troki, które zamówiłeś i do przeszycia wybierz te których mizdra nie ma tej groszkowanej faktury - u mnie niestety tylko jeden taki był - na zdjęciu to jest ten środkowy - te konwertuj, bo lepiej się do tego nadają.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Huhnchen



Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 12

PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, prośba... Za niedługo będę szył troki z knopikiem i dodatkowym paseczkiem. Potrzebuje długość tego dodatkowego paska i odległość knopika od klamry troka. Za szybką odpowiedź z góry dziękuje.


Pozdrawiam Huhnchen

_________________
"Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie si? dla cnoty." Stephen King
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum