Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Torba na granaty nasadkowe do Mauser

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Nie Mar 11, 2007 11:57 am    Temat postu: Torba na granaty nasadkowe do Mauser Odpowiedz z cytatem

Pojawiła się właśnie na Allegro - powalczę o nią oczywiście - szkoda, że gość powiedział mi, że nie chce sprzedać jej "od ręki" po za aukcją Sad
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=174411481&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Mar 15, 2007 8:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc muszę Wam powiedzieć, że wbrew obawom Łukasza, na forum W-A jednoznacznie stwierdzono, że torba na granaty do garłacza jest w 100% oryginalnym egzemplarzem. Jak się domyślacie mój apetyt na nią wzrósł Wink




Nie wiem czy uda mi się ją wytargać (na razie 100 PLN za nią daję – ale cena chwilowo stoi na 13,50 PLN Smile
Na wszelki wypadek ponieważ Allegrowicz, który ją wystawia jest bardzo uprzejmym człowiekiem poproszę go o jej szczegółowe zwymiarowania – może się zgodzi – był by to dla nas niezwykle cenna pomoc! Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Mar 16, 2007 11:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściciel torby na granaty od garłacza okazał się człowiekiem nad wyraz uprzejmym - obiecał, że jeżeli nie uda mi się wygrać tej jego aukcji to i tak zwymiaruje mi szczegółowo tą torbę. Przy okazji przyprawił mnie o lekki wstrząs, bo poprosił o pomoc w identyfikacji pewnego parcianego paska, który znalazł gdzieś na jakimś strychu - sam bowiem nie ma do kogo zwrócić się o pomoc w ocenie takich znalezisk. Jak zobaczyłem zdjęcia jakie mi przysłał to myślałem, że padnę - ja tej cholernej taśmy do haków mundurowych do bluzy M36 od dawna szukam (od czasu postu Adama T na forum “Odkrywcy”) - a tu proszę - on ją ma i to w jakim świetnym stanie, Zaproponowałem mu, że ją kupię od ręki - ale pewnie tak jak z torbą będzie wolał wystawić na Allegro. W sumie mogłem mu ściemnić, że to jakieś badziewo do troczenia celty, ale uważałem to za nieetyczne - zwłaszcza skoro traktuje mnie jako osobę godną zaufania w tych sprawach Smile
Tak czy inaczej - nawet jeżeli on mi tej taśmy nie sprzeda poprosiłem go o również jej szczegółowe zwymiarowanie, bo przyszedł mi do głowy pewien pomysł dla Łukasza. Otóż jak pokazał ów post na “Odkrywcy” żadna chyba grupa w Polsce odtwarzająca Wermacht ‘39 nie ma w swoich bluzach M36 tych taśm i wyszarpuje sobie dziury od przeciążonych haków. Stąd o ile Łukasz podjąłbyś się produkcji tej taśmy i sprzedawał im ją w rozsądnej cenie to mógłbyś sporo na tym zarobić - zwłaszcza, że szacuję ilość posiadaczy bluzy M36 w naszym kraju na ok. 800 osób jak i nie więcej Smile Mój pomysł jest jak najbardziej poważny, bo to akurat jest element umundurowania, którego nie produkuje żaden dostawca replik niemieckich mundurów na świecie. Więc mógłbyś się Łukasz tym zainteresować - bo jest to dobra nisza rynkowa! Wiem, że obszywanie dziurek jest upierdliwe, ale czy w tej sytuacji gra nie jest warta świeczki? Jak myślicie?
Poniżej zdjęcia taśmy, którą znalazł ten gość:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
grunt



Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 156

PostWysłany: Nie Mar 18, 2007 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Myślę że samo obszywanie dziurek zlecił bym firmie w durzych ilościach jest to pewnie stosunkowo nieduży koszt ale jeżeli ma to być wierna kopia to problem i to poważny powstaje przy zwężającej się taśmie! Oczywiście można to zrobić tak jak kopie szelek parcianych czyli przyszycie wąskiej do szerokiej taśmy. Ale ogólnie jest to bardzo ciekawy pomysł i dzięki za podpowieć. A super że uda ci się dostać wymiary tej torby! Dasz radę uszyć je sam? W razie czego mam metę na dobre materiały i mam trochę w domu to ci dam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Mar 21, 2007 1:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łukasz, myślę, że jestem w stanie sobie z tym poradzić, a jeżeli chodzi o materiał to oczywiście zgłoszę się do Ciebie po namiary na dostawcę.

Maciek - nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale facet od tej torby na granty do garłacza i tych innych fantów, o których pisałem to jest ten sam, od którego kupiłeś autentyczny termos WH Wink On chyba ma jakąś kopalnie ciekawych fantów - podobno zbiera je od 7 lat - a na Allegro pozbywa się tylko drobniejszych i dublujących mu sie w kolekcji fantów - ciekaw jestem co on w takim razie ma w domu! Surprised
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sob Mar 24, 2007 4:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z przykrościa muszę stwierdzić, że pasuję przy cenie 130 PLN -wyżej po prostu nie stać mnie na licytowanie, a szkoda Sad
Mam tylko nadzieję, że facet wywiąże się ze swojej obietnicy i rzeczywoście dokłądnie zwymiaruje mi tą torbę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.allegro.pl/item184481218_niemiecki_parciany_pokrowiec_100_oryginal_.html
Jakos skojarzyla mi sie z torba na granaty do garlacza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Kwi 11, 2007 8:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdę mówiąc rano oglądając tą aukcję też przez chwilę tak sobie o niej myślałem, ale ma inne rozmiary, dziwne jest to okucie na górze, zapięcie z dodatkowym trokiem, brak wszycia/łączenia do szelki na szyję a co najważniejsze brak wewnętrznych kieszonek na specjalną amunicję do odstrzeliwania granatów z garłacza Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum