Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bluza M36 WH od "Mrówki"
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 9:33 pm    Temat postu: Bluza M36 WH od "Mrówki" Odpowiedz z cytatem

Ponieważ nadarzyła mi się okazja zrobić zdjęcia temu produktowi „Mrówki”, więc pomyślałem sobie, że będziecie zainteresowani obejrzeniem ich. Ja już swoją opinię o nim mam wyrobioną, ale strasznie jestem ciekaw najpierw Waszych.






Pozdrawiam
Hindus

P.S. Zapiszcie sobie zdjęcia na pulpicie, bo forum tradycyjnie je zmniejsza i nie widać szczegółów...

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”


Ostatnio zmieniony przez Hindus dnia Pon Paź 27, 2008 8:43 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hainrich



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 860

PostWysłany: Czw Wrz 25, 2008 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciezko troche ocenic mundur ze zdjec bez "pomacania", ale co mi sie rzuca w oczy to kwestia wykonczenia klap kieszeni. Rozszerzaja sie jakby? Ja bym je poprawil zeby ladnie sie zwezaly. Choc moze to kwestia zdjecia.
_________________
Siehst Du den Spieß im Moore winken, wink zurück und laß ihn sinken.

Pioniere - durch Stahl und Beton.
Pionier 39: www, facebook
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 11:10 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heinrich, wiem co masz na myśli - wieczorem sprawdzę czy to aparat kłamie, czy rzeczywiście jest taki problem z klapami kieszeni...

Pozdrawiam
Hindus

P.S. Grubość materiału, z którego wykonana jest bluza, porównywalna jest z grubością sukna STURMowych bluz - oczywiście to moja subiektywna ocena, bo trzeba by mieć możliwość zbadania grmatury materiału.

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Raich



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 33

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Mam pytanie czy mundur m36 pana frankowskiego to dobry wybor?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 7:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Repliki munudrów M36 oferowane przez p.Frankowskiego to produkty niemieckiej firmy STURM – tylko oferowane znacznie drożej niż u innych sprzedających.

Pozdrawiam
Hindus

Dodane po 18 minutach:

Dwa zdjęcie uzupełniające dla wyjaśnienia kwestii podniesionej przez Heinricha.



Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Raich



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 33

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 7:20 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co sie orientuje ostatnio ma na wysprzedazy munury m36 260 chyba.
Jedynym minusem tego jest to ze byly uzywane przez miesiac do krecenia filmu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 7:42 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ma jeszcze dostępne te z produkcji filmowej to śmiało kupuj, bo taka cena jest atrakcyjna - musisz tylko wymienić w nich obszycia, bo są paskudne...

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Raich



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 33

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 11:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK Dzieki jeszcze raz za pomoc!

Dodane po 3 godzinach 43 minutach:

Mam pytanie odnosnie klamr gdzie mozna kupic je (WH) groszkowana lub stalowka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sob Wrz 27, 2008 12:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepsze stalówki ma w swojej ofercie HERO - na Allegro sprzedaj je obecnie użytkownik o nicku "johannblach". Natomiast wysokiej jakości repliki aluminiowej klamry WH na tym samym serwisie aukcyjnym oferuje "Iwo na".

Raich mam prośbę/propozycję żebyś w Dziale Ogólnym założył osobny wątek, w którym zbierzesz wszystkie swoje pytania o interesujące Cię przedmioty do rekonstrukcji WH - bo ten w którym teraz piszesz dotyczy wyłącznie repliki bluzy M36 produkcji "Mrówki" i niestety odbiegliśmy od jego głównego nurtu. W ten sposób będzie nam się łatwiej gadało i nie będzie bałaganu.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Raich



Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 33

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 7:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracajac do tematu u pana frankowskiego ztanialy wszystki bluzy sukienne wermachtu i nitylko nawet o 100zl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Paź 03, 2008 9:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiemy, parę tygodni temu już o tym dyskutowaliśmy...
Tylko, że to nie jest głównym tematem tego wątku.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wiecie jestem z natury tolerancyjny i cierpliwy, ale niestety nad pewnymi rzeczami do porządku dziennego przejść nie mogę…

W tym wątku zamieściłem zdjęcia repliki bluzy polowej M36 produkcji „Mrówki”. Jakiś czas temu bluzę tą sprzedałem na Allegro, wykorzystując wcześniej zrobione zdjęcia.
http://www.allegro.pl/item458083137_bluza_polowa_wh_m36.html

Wczoraj wchodzę na Allegro, a tu proszę: zdjęci mojego autorstwa posłużyło do zilustrowania cudzej aukcji. Pal diabli, że gość nie był nawet na tyle przyzwoity, żeby się mnie nie zapytać czy może je wykorzystać (w końcu sam ściągam zdjęcia z netu i nigdy nikogo nie pytam o pozwolenie Wink - wkurza mnie za to fakt, że gość jak twierdzi w opisie aukcji, sprzedaje replikę bluzy M36 produkcji STURM’a, a na zdjęciu jest produkt „Mrówki”, który jednak znaczenie się od niej różni…Czyżby celowe wprowadzenie potencjalnego nabywcy w błąd?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=483474722

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
henry99



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 180

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 12:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kultura i ogólnie jakiekolwiek przyzwoite zachowanie, to niestety potwór o którym coraz większa liczba ludzi nie słyszała..
Moim zdaniem pisze że bluza od Sturma, ponieważ "Mrówkę" znają ludzie jedynie bardziej "wkręceni" temat. Początkujący rekonstruktor zobaczy: O sturm, ładny komplet za super cenę.
Gdybyś chciał być złośliwy (czyt.przyzwoity) to po wygranej przez kogoś aukcji, wysłałbyś wiadomość że ta bluza wcale nie jest od Sturma. Wtedy zwycięzca aukcji nie ma obowiązku płacić za tę bluzę, gdyż opis jest niezgodny z przedstawionym produktem.
Oczywiście wcześniej bym wysłał wiadomość z ostrzeżeniem do sprzedającego Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaraz po tym jak zobaczyłem swoje zdjęcie na jego aukcji napisałem do niego - jak ma jaja to odpisze i wtedy dalej pretensji miał do niego nie będę - jak na razie jednak milczy...

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yossarian



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2960

PostWysłany: Nie Lis 16, 2008 1:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hindus napisał:
(ciach) wkurza mnie za to fakt, że gość jak twierdzi w opisie aukcji, sprzedaje replikę bluzy M36 produkcji STURM’a, a na zdjęciu jest produkt „Mrówki”, który jednak znaczenie się od niej różni…Czyżby celowe wprowadzenie potencjalnego nabywcy w błąd?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=483474722

Pozdrawiam
Hindus


A ja zdecydowanie bym nie odpuścił, jestem bardzo wyczulony na takie "cwaniakowanie" i nieuczciwość w kontaktach międzyludzkich (a do takich handel na allegro może z powodzeniem zaliczyć). Napisałbym do autora maila z sugestią naniesienia stosownych zmian w aukcji, a jeżeli nie poskutkuje to informował bym KAŻDEGO licytującego z czym ma do czynienia.
Trzeba tępić takie zachowania! Może to walka z wiatrakami, ale kto jak nie my mamy to robić?!

_________________

Historia uczy nas tylko jednego, ?e nigdy, nikogo i niczego nie nauczy?a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum