Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mława 2011
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Frankenstein



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 78

PostWysłany: Nie Sie 28, 2011 7:30 am    Temat postu: Mława 2011 Odpowiedz z cytatem

Kilka zdjęć z wczorajszej inscenizacji :










Dziękuję za super zabawę .

Pozostałe zdjęcia :
http://s800.photobucket.com/albums/yy286/Forum_Zabkowice/Mlawa2011/

_________________
GRH KG Lisa

_________________

http://frankenstein.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 9:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałem już wczoraj to napisać, ale ponieważ cały dzień uzupełniałem cenne płyny ustrojowe (po odwodnieniu się na Maławie), więc wieczorem nie miałem już siły na klepanie w klawiaturę Smile

Przede wszystkim z tego miejsca chciałby podziękować Kolegom z „KG Lisa” za zaproszenie mnie do udziału tej inscenizacji w ich szeregach. Mam nadzieję, że wstydu Wam nie przyniosłem…

Było to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie – kto mnie zna ten wie, że do tej pory nie uczestniczyłem w żadnej imprezie dotyczącej wydarzeń z początkowego okresu IIWŚ. Innymi słowy był to dla mnie chrzest ogniowy w tego typu imprezach. I co ważne wypadł on, jak się okazało, w tracie inscenizacji przygotowanej i zrealizowanej z ogromnym rozmachem. Pierwszy raz widziałem, żeby po stronie „niemieckiej” do natarcia poszło prawie 130 chłopa!
Osobiście uważam, że warto było przez 2 lata kompletować umundurowanie i sprzęt potrzebny na „wrześniowe imprezy”, żeby móc go ciorać na tegorocznej inscenizacji na polu walki pod Mławą.

Kilka zdjęć z uczestnictwa Kolegów z „KG Lisa” i mojej skromnej osoby, w tym wydarzeniu. Fotografie dzięki uprzejmości Kolegi Frankenstein’a – autorstwa jego żony.












Z praktycznych wniosków jakie nasunęły mi się po tej imprezie:
- żołnierze niemieccy musieli chyba z radością powitać wprowadzenie na szerszą skalę szelek szturmowych - system haków i integralnych szelek w bluzie polowej jest jednak mega upierdliwy, gdy musisz szybko założyć na siebie oporządzenie,
- podkołnierzyk rżnie szyję aż miło, a po wszystkim pół godziny musiałem szorować go szczotą ryżową, bo pralka i namaczanie wstępne nie dały rady wbitemu w niego brudowi,
- biała koszula to porażka kompletna - ona brudzi się od samej bluzy mundurowej Smile
- jak oglądałem swoją sylwetkę przed lustrem w domu, to nie podobała mi się ona – przede wszystkim wynikało to pewnie z faktu, że nie często widuję siebie w bluzie czterokieszeniowej – mam nadzieję, że na żywca jednak nieco lepiej to wyszło. Mimo wszystko uważam, że poprawki jakie wprowadziłem do repliki bluzy M36 ze STURM’a miały sens.

Fajnie było spotkać mnóstwo starych, dobrych znajomych i w tak zacnym gronie obficie pocić się w oczekiwaniu na bitwę! 

Pozdrawiam
Hindus

P.S. Góral – jeszcze raz dzięki za płaszcz w piątek!

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”


Ostatnio zmieniony przez Hindus dnia Wto Sie 30, 2011 5:35 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stadler



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 672

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 9:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło widzieć, że W KOŃCU udało się uzyskać jako taka jednolitość w szeregach Heer z 1939r. Całość wygląda na prawdę porządnie, choć powiem szczerze, że jakoś nie widać po zdjęciach tych 130 Niemców. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 10:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Miło widzieć, że W KOŃCU udało się uzyskać jako taka jednolitość w szeregach Heer z 1939r.

Prawda - też odniosłem takie wrażenie patrząc na Kolegów z grup uczestniczących w imprezie.
Cytat:
jakoś nie widać po zdjęciach tych 130 Niemców

Takie obrazki gdzie widać na prawdę tą masę wojska, postaram się wrzucić wieczorem, chyba, że mnie ktoś uprzedzi Smile

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
remius



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 2214

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 11:43 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michale ,ciekawe czy koledzy poznali przerażającą moc Twojego gwizdka? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Michale ,ciekawe czy koledzy poznali przerażającą moc Twojego gwizdka?

Bez przesady...
Nie używałem go ani razu - wyłącznie zdzierałem gardło Wink

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yossarian



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2960

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 7:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może jestem upierdliwy, ale te włosy ...
_________________

Historia uczy nas tylko jednego, ?e nigdy, nikogo i niczego nie nauczy?a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
czlopiur



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 138

PostWysłany: Pon Sie 29, 2011 8:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yossarian napisał:
Może jestem upierdliwy, ale te włosy ...

Moje są ok. Very Happy ,nie to żebym się bronił Very Happy

_________________
GRH KG Lisa
-----------------------------
www.pepeszka.pl

www.ksgarda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 5:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może jestem upierdliwy, ale te włosy ...

Moje włosy z tyłu to pikuś (niestety nic nie mogłem już z nimi zrobić bo padła mi maszynka) - w ferworze przygotowań do imprezy na furażerkę nie zdążyłem już naszyć szewronu w barwie broni (nie znalazłem odpowiedniego sznureczka)- tylko Jankes zwrócił na to uwagę Smile

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Richard



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 189

PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 7:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To było bardzo miłe zaskoczenie spotkac Hindusa na pozycji wyjściowej, w nietypowej dla Niego wersji Wink Można było popocic się solidarnie Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Messer



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 90

PostWysłany: Wto Sie 30, 2011 7:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hindus, taki sznureczek, a właściwie tasiemkę, to widziałem w pasmanterii. Jest płaska, na środku ma wgłębienie. Ja swoją dostałem jeszcze w AA7, ale białą zapewne łatwiej zdobyć.
Co do pocenia, to straciłem 2 kg, ważyłem się przed wyjazdem i po powrocie. Trochę więc wypociłem, podobnie jak Wy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 9:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz - już po niewczasie, udało mi się odpowiedni sznureczek znaleźć w sklepie "Liny, sznurki" na Śniadeckich...
_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Frankenstein



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 78

PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 4:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hindus napisał:
Teraz - już po niewczasie, udało mi się odpowiedni sznureczek znaleźć w sklepie "Liny, sznurki" na Śniadeckich...


A mówiłem że Ci dam Wink

_________________
GRH KG Lisa

_________________

http://frankenstein.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Sro Sie 31, 2011 5:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Frankenstein napisał:
Hindus napisał:
Teraz - już po niewczasie, udało mi się odpowiedni sznureczek znaleźć w sklepie "Liny, sznurki" na Śniadeckich...


A mówiłem że Ci dam Wink


I ja bym Hindus brał Wink Bo to taki fajny cienki z ATF, a nie takie grubasy jak u nas w pasmanteriach, no chyba że się coś zmieniło.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bialy55



Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 280

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 9:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z lekkim poślizgiem czasowym, pozdrawiam wszystkich kolegów walczących ramię w ramię w tej bitwie gdy żar niemiłosierny lał się z nieba Very Happy Miło było znów się spotkać i zamienić chociaż dwa słowa Smile

Pozdrawiam
Weiss
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum