Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Polacy ,,przyjaciółmi'' Hitlera przed '39.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Czytelnia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Herman



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 13

PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 10:40 pm    Temat postu: Polacy ,,przyjaciółmi'' Hitlera przed '39. Odpowiedz z cytatem

Witam
Nie miałem pomysłu jak nazwać ten temat, ale mam nadzieje, że słowa dobrałem odpowiednio. Mam na myśli jakieś głębsze informacje, ale głównie zdjęcia gdzie widać Polaków i Niemców na spotkaniach, paradach itp przed 1939. Ja na wiki znalazłem zdjęcie Józefa Becka przed kompanią reprezentacyjna WH.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Beck_w_Berlinie.jpg&filetimestamp=20090606143506

Mam nadzieje, że macie podobne zdjęcia. Może trafią się jakieś rarytasy. Sądzę, że to ciekawy temat bo wszędzie można znaleźć zdjęcia jak nasze nacje wzajemnie wbijają sobie bagnety w plecy, ale zdjęć w czasie ,,przed'' jest o wiele mniej.

Pozdrawiam herman.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Wto Lis 13, 2012 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://czasopis.pl/czasopis/2011-05/art-17
Hermann Göring i Ignacy Mościcki tyle ,że to zwykła polityka
dla przykładu http://www.ladek.eu/viewtopic.php?f=9&t=532&start=40

18 maja 1935 r. na pogrzeb marszałka Józefa Piłsudskiego przybyli przedstawiciele 16 państw, a wśród nich nadzwyczaj szykowna delegacja rządu III Rzeszy z generałem Hermannem Göringiem, który szedł w pierwszym rzędzie za trumną marszałka. Na uroczystość przybył też ówczesny minister w rządzie III Rzeszy dr Hans Frank, późniejszy zarządca Generalnego Gubernatorstwa.
W tym czasie w Berlinie kanclerz Adolf Hitler w otoczeniu rządu III Rzeszy brał udział w mszy żałobnej oddając się zadumie przy symbolicznej trumnie Piłsudskiego Po zajęciu Polski przy prawdziwej na Wawelu kazał postawić wartę honorową Wehrmachtu.


Co jest faktem bo cenił Marszałka jako doświadczonego wojskowego inna sprawa dotyczy tego ,że Adi był niespecjalnie wierzący -podobna sytuacja miała miejsce po zajęciu Paryża w pałacu inwalidów (L’Hôtel national des Invalides) Są zdjęcia
Hitlera pochylającego się w zadumie nad sarkofagiem Napoleona cyt (Ciekawostką jest, ze syn cesarza, Napoleon II, zmarł w Wiedniu i tam został pochowany, a w 1940 r na rozkaz Hitlera przeniesiono jego prochy do kościoła Inwalidów jako “dar Wielkiej Rzeszy Niemieckiej dla narodu francuskiego”.) inna sprawa dotyczy tego ,że Adi był niespecjalnie wierzący
Ale czy te wszystkie oficjalne zdjęcia świadczą o czymkolwiek ?

_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HERUBIM



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 79

PostWysłany: Sro Lis 14, 2012 1:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawostki, niektore mi znane, niektore nie, ale mam zdjecia z pogrzebu J.Piłsudzkiego w moim rodzinnym albumie, wiec je przejrzę, jezeli jednak nie bedzie na nich zdjec niemieckich oficerow/politykow to je opublikowac na tym forum?
_________________
Towarzystwo przyjació? muzeum wojska polskiego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Herman



Dołączył: 24 Lip 2010
Posty: 13

PostWysłany: Sro Lis 14, 2012 7:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Herubin, pewnie, że możesz dodać. Mimo wszystko takie zdjęcia to kawał historii Smile szczególnie jeśli robił je ktoś z Twojej rodziny, i nie są ogólnodostępne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
HERUBIM



Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 79

PostWysłany: Sro Lis 14, 2012 10:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, to je dodam sa tam tez zdjecia polskich zolnierzy i marynarzy z lat 30, postaram sie je jutro w robocie wrzucic w skaner, co moze byc trudne bo czesc jest powklejana :/
_________________
Towarzystwo przyjació? muzeum wojska polskiego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Czytelnia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum