Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Powrót FG 42.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Czytelnia -> Linki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
remius



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 2214

PostWysłany: Sob Mar 17, 2012 7:31 pm    Temat postu: Powrót FG 42. Odpowiedz z cytatem

Za portalem Altair:
"Zwiedzających wystawę Enforce Tac, będącą wydzieloną częścią targów IWA 2012, mogła zaskoczyć broń prezentowana na stoisku niemieckiego przedsiębiorstwa Tactic Group, oferowana współczesnym służbom mundurowym. Była to ni mniej, ni więcej, ale kopia 7,92-mm karabinu automatycznego Fallschirmjägergewehr 42, opracowanego podczas II wojny światowej dla niemieckich spadochroniarzy."
Więcej tutaj:
http://www.altair.com.pl/start-7638
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cbr



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 2030

PostWysłany: Sob Mar 17, 2012 8:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie nie działa link.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
remius



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 2214

PostWysłany: Sob Mar 17, 2012 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cbr napisał:
U mnie nie działa link.

A teraz :
http://www.altair.com.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cbr



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 2030

PostWysłany: Sob Mar 17, 2012 10:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nic nie ma, przez google też mnie nie wpuszcza, może coś u administratora.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Schellong



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 18

PostWysłany: Sob Mar 17, 2012 11:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi link działa jak najbardziej. Sprawa bardzo ciekawa, choć bardziej zainteresowało mnie ZB-26, które w końcu po ciężkich bólach wyszło Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojo44



Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 93

PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak się kiedyś zastanawiałem jakby wyglądał FG42 gdyby miał powstać w czasach współczesnych Cool . Sam pomysł należy traktować jako tylko i wyłącznie ciekawostkę:
- żadna (szanująca się) armia nie zakupi tego - są inne, lepsze konstrukcje,
- rekonstruktorzy(oczywiście nadziani "sałatą") będą(?) kupować repliki SSD lub Shoei(jeśli im się trafi).

Zostają właściwie myśliwi i strzelcy sportowi - mam wątpliwość czy wsród nich znajdzie się ktoś kto skusi się na tą... oryginalną broń

Pozdrawiam
Wojciech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
czlopiur



Dołączył: 30 Gru 2008
Posty: 138

PostWysłany: Nie Mar 18, 2012 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wojo44 napisał:
Zostają właściwie myśliwi i strzelcy sportowi - mam wątpliwość czy wsród nich znajdzie się ktoś kto skusi się na tą... oryginalną broń


Powiem tak jeżeli ktoś kto ma zajawke do strzelania dyscyplin dynamicznych z wykorzystaniem karabinu w konwencji mocno historycznej to zakup wyrobu z SSD jest w sumie sensownym posunięciem.Z tego co wiem można zamówić u nich taki karabin w różnych kalibrach,czyli na przykład stg 44 zamawiamy na amunicję od kałacha czyli 0,6 -1,0 pln za sztukę czyli jakieś 10 razy mniej niż za orginalny kaliber.Zakup orginału stg 44 to 3500-4000 euro+koszt sprowadzenia +koszt przeróbki przez rusznikarza(nie wiem ile ,ale na pewno dużo nawet bardzo dużo)I oczywiście sam fakt pocharatania orginału po prostu szkoda.

_________________
GRH KG Lisa
-----------------------------
www.pepeszka.pl

www.ksgarda.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
smok



Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 62

PostWysłany: Pon Mar 19, 2012 2:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy sie cos przyjmuje, czy nie, to zalezay od ceny w sklepie. Jak bedzie drogie - to sie nie pzyjmie, jak cena bedzie znosna - to i sie znajdzie grono odbiorcow.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Czytelnia -> Linki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum