Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plecak - Rucksack M31

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
liberty1212



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 38

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 8:39 pm    Temat postu: Plecak - Rucksack M31 Odpowiedz z cytatem

Panowie co myslicie o tym produkcie
http://nestof.pl/towar/rucksack-m31-plecak
Czekam na opinie czy warto?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 9:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daje radę - mnie się podoba.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Wto Lis 27, 2012 9:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widziałem na żywo - bardzo przyzwoity produkt
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Sro Lis 28, 2012 7:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam takowy choć z innego źródła.

Materiał jest bardzo fajny, raczej długo wytrzyma. Jeżeli chodzi o paski skórzane to ten od klapy głównej jest trochę za długi i ma za mało dziurek co nie pozwala go zapiąć do końca gdy jest wyładowany - trzeba takowe dorobić. No i sznurek ściągający brzegi komory też do wymiany bo się rozwarstwia i jest ogólnie do pupy Wink .

Niemniej produkt jak najbardziej wart polecenia.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
liberty1212



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 38

PostWysłany: Sro Lis 28, 2012 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Panowie za opinie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hainrich



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 860

PostWysłany: Sro Lis 28, 2012 8:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie - skąd ten wzór "M31"? Krój był stosowany od 1931 r., czy to jakieś kolekcjonerskie uproszczenie? Jeżeli rzeczywiście 1931 r., to dla kogo był pierwotnie przeznaczony?
_________________
Siehst Du den Spieß im Moore winken, wink zurück und laß ihn sinken.

Pioniere - durch Stahl und Beton.
Pionier 39: www, facebook
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
liberty1212



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 38

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 7:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak dobrze pamietam to dla szarotek (górali)
Tak czy owak będzie służył na końcowy okres wojny
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stadler



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 672

PostWysłany: Czw Lis 29, 2012 8:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Górski plecak jest zupełnie inny...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Lis 30, 2012 11:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pytanie - skąd ten wzór "M31"?

Haini bardzo słuszne spostrzeżenie – wg nomenklatury kolekcjonerskiej M31 to oznaczenie dużego plecaka dla jednostek górskich, a nie plecaka ogólnowojskowego. Mają one tylko tą wspólną cechę, że są plecakami.
Inna sprawa, że nie da się wykluczyć, że ogólnowojskowy plecak, który pojawił się gdzieś w środku wojny, swoją koncepcję zaczerpnął z plecaka górskiego…
W każdym razie nazywanie plecaka ogólnowojskowego mianem M31 jest nieuzasadnione.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dagbert



Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 11

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 6:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Repliki plecaków M31 dla porównania
http://www.ebay.co.uk/itm/WWII-GERMAN-ARMY-HEER-ELITE-MOUNTAIN-TROOPS-CANVAS-RUCKSACK-BACKPACK-32441-/230878285158?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35c16b0d66

http://www.atthefrontshop.com/ProductDetails.asp?ProductCode=GGRGEB

a ze ktos sie uparł i inne model tak nazywa w celach marketingowych no cóz....
mnie to wyglada jak model 44 , ale ja specjalista nie jestem

_________________
Mój strach jest taki ma?y ze mie?ci si? w kieszeni, dlatego zawsze nosze go z sob?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 7:40 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Plecak który wcześniej opisywałem ma jedną wadę i jest to niestety mankament wszystkich plecaków z tej serii. Podczas ściągania sznurka zamykającego "mieszek" często dochodzi do rozdarcia materiału przy metalowych ringach osłaniających komorę dla sznurka. Widziałem takie uszkodzenia już w 2 plecakach.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W oryginałach też bardzo często materiał rwie się w tych miejscach. Widziałem doraźne naprawy tych rozdarć pochodzące z epoki więc raczej jest to problem występujący nie tylko w replikach . Może problem zarówno w replikach jak i w oryginałach tkwi w zbyt słabym fabrycznym zaciśnięciu tych kółeczek ?
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 9:37 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się, że raczej chodzi o materiał znajdujący się przy tych kółeczkach, no cóż trzeba cerować Cool .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dagbert



Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 11

PostWysłany: Pon Sty 21, 2013 11:14 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozdarcia to standart i nie chodzi tutaj o wykonanie plecaka . W wersji plecaka m31 dla GJ oczka sa po calym obwodzie i poprzez umiejetne przeplecenie , nie tylko przez oczka ale roznierz przez skorzana szlówke przy szelkach (o czym prawie nikt nie wie) plecak sznuruje sie dobrze i bez usterek. Wariant z dwoma oczkami i sznurem w tunelu z materialu zawsze ale to zawsze wyrywa okucia z powodu rozkladu sil i tarcia (w szczegolnosci mokry sznur) . Mam w cholere roznych worków , woreczków (na wyposarzenie GJ) czy plecaków (powojennych rozniez) z obydwoma wariantami sznurowania te z dwoma predzej czy puzniej beda mialy wyrwane jedno badz drugie okucie , a jak nie wyrwie to sie pognie .
Mozna wymienic sznur z plecionego na inny gladszy wariant , badz pleciony nawoskowac co zapobiegnie namokaniu i ulatwi poslizg.
Wariant z dowoma okuciami ma jedna zalete , jest po prostu tanszy w masowej produkcji.
Jesli juz wyrwales okucie no coz czeka cie cerowanie i wstawienie nowego , sprubój dac o wiekszym przekroju to tez czasem u mnie pomagalo na jakis czas .

P.s. zapomnialem napisac w poprzednim poscie plecak podobny do m 31 z drobnymi rózniacami (brak bocznych kieszeni, mniejsza klapa) uzywala piechota szturmowa KM , ten wariant plecaka ładnie widac na fotografiach podczas kapitulacji helu.

_________________
Mój strach jest taki ma?y ze mie?ci si? w kieszeni, dlatego zawsze nosze go z sob?.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stachu



Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 32

PostWysłany: Wto Lut 19, 2013 6:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Otto napisał:
Plecak który wcześniej opisywałem ma jedną wadę i jest to niestety mankament wszystkich plecaków z tej serii. Podczas ściągania sznurka zamykającego "mieszek" często dochodzi do rozdarcia materiału przy metalowych ringach osłaniających komorę dla sznurka. Widziałem takie uszkodzenia już w 2 plecakach.


Zwrócę uwagę producentowi, może da się to nieco ulepszyć - bez popsucia obecnego efektu

Hindus napisał:
Haini bardzo słuszne spostrzeżenie – wg nomenklatury kolekcjonerskiej M31 to oznaczenie dużego plecaka dla jednostek górskich, a nie plecaka ogólnowojskowego. Mają one tylko tą wspólną cechę, że są plecakami.
Inna sprawa, że nie da się wykluczyć, że ogólnowojskowy plecak, który pojawił się gdzieś w środku wojny, swoją koncepcję zaczerpnął z plecaka górskiego…
W każdym razie nazywanie plecaka ogólnowojskowego mianem M31 jest nieuzasadnione.


Moja pomyłka, tak opisywany widziałem w kilku miejscach - niesłusznie. Rozumiem że tutaj nie należy używać nomenklatury typu M+rocznik?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum