Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mundur oficerski Jagrów

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sstomek



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 13

PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 7:22 pm    Temat postu: Mundur oficerski Jagrów Odpowiedz z cytatem

Serdecznie witam już kiedyś zagościłem na tym forum i byłem mile zaskoczony wiedzą i pomocą kolegów .

Mam pytanie jakiej jednostki jest ten mundur . Naszywka podpowiedziała mi iż jest to możliwe mundur Jagrów , lub Brandenburczyków , ale także po przeczytaniu wielu wątków może to być mundur także grenadierów pancernych ale czy wówczas miałby naszywkę jagrów . Dziękuję serdecznie za pomoc .

na zdjęciu nie widać może zbyt dobrze , patki są jasno zielone tak samo jak i pagony


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Lip 22, 2013 11:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sam sobie w zasadzie odpowiedziałeś na pytanie. Barwa broni na naramiennikach oraz patkach kołnierzowych i naszywka Jager’ów, jednoznacznie określa, że jest to bluza polowa M36 Leutnanta Jager’ów. Oczywiście nie można wykluczyć, że mogła być używana przez oficera dywizji Brandenburg, ale to tylko przypuszczenie.
Czy jest to oryginał, czy replika ocenić się ze względu na jakość zdjęcia, nie podejmuję.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sstomek



Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 13

PostWysłany: Wto Lip 23, 2013 7:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest to kopia . Drogi Hindusie , lecz ciekawi mnie tylko to czy wszyscy grenadierzy pancerni mieli jasno zieloną barwę . Czy jedynie Jagrzy ?

Pozdrawiam . Wiem czasami sam sobie odpowiadam na pytania . Wybacz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Lip 23, 2013 11:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jager’zy to nie to samo co grenadierzy pancerni . Teoretycznie ci pierwsi była to lekka piechota, ci drudzy natomiast to piechota wchodząca do akcji bojowej na transporterach opancerzonych. Jak widzisz były to dwa osobne rodzaje służb, posługujące się dwoma innymi odcieniami zielonego koloru jako barwą broni (stąd może budzić wątpliwość, czy są ze sobą w jakiś sposób związane). Tak samo jak jednostki górskie, które jako oznaczeniem również posługiwały się innym niż grenadierzy pancerni odcieniem zielonego koloru jako barwą broni. Fakt, że pod koniec wojny Niemcy już bardzo po macoszemu traktowali problem wydawania żołnierzom naramienników z właściwymi odcieniami dla właściwym służb, jeszcze zwiększa zamęt.
Przypuszczałem, że to kopia, bo twórca przesadził z szerokością kołnierza, przez co wygląda on nieco groteskowo, tak jak i ze starannością naszycia adlera, który jest nieco przesunięty.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum