Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Charakteryzacja na rekonstrukcji
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Klaus BOLS



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 475

PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 5:47 pm    Temat postu: Charakteryzacja na rekonstrukcji Odpowiedz z cytatem

Od dłuższego czasu chodzą mi po głowie pomysły dotyczące charakteryzacji na polu bitwy. Wiadomo, każdy z nas był trochę umazany krwią na inscenizacji. A to rozbity łuk czy krwawiący nos, bandaż na głowie. Czasem idzie się dalej i w punktach opatrunkowych krew się leje obficiej.


Jednak zawsze myślałem o czymś bardziej ekspresyjnym. Może już tego typu operacje robiono, w każdym razie ja się nie spotkałem z tym.

Mianowicie, myślałem, nad ucharakteryzowaniem munduru dość drastycznie. Typu oderwany rękaw, kieszenie w strzępach, popalone dziury itd itp.
Wiadomo że szkoda byłoby dobrej repliki, więc może by tak w ofierze złożyć, sławetne szwedy i szwajcary (opanowałem nieźle technikę farbowania szwajcarów Razz)

W inscenizacji ukształtowanie terenu, dekoracje, dają pewne możliwości ukrycia tak ucharakteryzowanego rekonstruktora, który dopiero w danej chwili ujawniłby się ze swoją spatynowaną sylwetką.

Co tym myślicie?

_________________
GRH Kampfgruppe Hoffmeyer


Klaus w dom, Bóg w dom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stadler



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 672

PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 6:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedyś miałem ochotę poświęcić szwajcara na zrobienie efektu postrzału pociskiem 12,7mm, ale jakoś mi się odwidziało Very Happy Ale może o tym jeszcze kiedyś pomyślę.

Dziurawe wykopy hełmów też by się nadały- można dziurę zostawić, resztę ładnie odszykować. Pocisk z DSzk czy PTRD pewnie by przez hełm przeleciał na wylot, to i efekt można by odtworzyć. Ino chyba nie wchodzi w grę trafienie w akcji Laughing Raczej dla trupa- elementu scenografii by się nadało.

Inna sprawa- przemarsz żywych trupów napewno wzbudził by ciekawość publiczności Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Nordzik



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 255

PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 7:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chodzi wam o coś w tym guście? Very Happy


Ps. To jest zdjęcia z rekonstrukcji, i nie z Darłowa Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hainrich



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 860

PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 7:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Helm na manekina do wysadzenia mozna zmajstrowac uzywajac oryginalu jako formy na ktora naklada sie kawalki gazety moczone w kleju do tapet albo w mace z woda - trzeba kilka warstw, po wyschnieciu sie zdejmuje. Na koniec mozna przeszlifowac delikatnym papierem i polakierowac. Gdyby tak pirotechnicy zalozyli na taki papierowy helm w dwoch miejscach jakies ladunki to by byla dziura Smile
Mnie po glowie chodzi zrobienie efektu postrzalu pociskiem 122 mm - przy uzyciu tak zmajstrowanego helmu, szwajcara i manekina uszytego z workow jutowych i wypchanego sianem. Pasy i szelki mozna zrobic z papieru. Grunt tylko zeby wszystko bylo lekkie, tak by ktos nie dostal w leb. Na gebe mozna nawet nakleic jakas wydrukowana twarz. Wyobrazcie sobie taki dwuosoby dol strzelecki wylatujacy w powietrze razem z siedzacymi tam delikwentami-manekinami. Twisted Evil

_________________
Siehst Du den Spieß im Moore winken, wink zurück und laß ihn sinken.

Pioniere - durch Stahl und Beton.
Pionier 39: www, facebook
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klaus BOLS



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 475

PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 9:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Np. w Tomaszowie, miałem pod mundurem wcześniej przygotowaną koszule, pomazaną.
Gdy już padłem ranny, kolega z grupy porozpinał mi mundur i odkrył "ranę" i opatrzył.
Szkoda tylko że wypadło nam odegrać akcję dość daleko od publiczności.



koszula niezbyt rekonstrukcyjna, ale na zarżnięcie..

_________________
GRH Kampfgruppe Hoffmeyer


Klaus w dom, Bóg w dom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 9:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hainrich napisał:
... i manekina uszytego z workow jutowych i wypchanego sianem.


Polecam polski film pt. "Wilcze echa" - tam już to ktoś kiedyś praktykował Laughing

A tak na poważnie to pomysł ciekawy ale... no właśnie żeby się nie skończyło jak na moim pomyśle grzebania czy zbierania ciał z pobojowiska - niektórzy mogą uznać takie metody za zbyt drastyczne dla "imprez rodzinnych" ,a pomysł od 16+ pewnie na takich rekonstrukcjach nie przejdzie.

Co innego trening/potyczka z zaprzyjaźnioną grupą - tam wszystkie chwyty dozwolone.

Pozdro

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hainrich



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 860

PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 10:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak, niestety odpowiedzialnosc niektorych rodzicow mimo informacji o scenach drastycznych wielokrotnie pozostawiala wiele do zyczenia.

Z drugiej strony jezeli gmina daje kase to tez na pewno nie jest mile widziane, ze sa ograniczenia co do wieku widzow;

Wiadomo, ze rekonstrukcje to czesto "wydarzenia familijne". Czy tak powinno byc czy nie to temat do osobnej dyskusji (i pewnie beda sluszne racje po jednej i po drugiej stronie), ale to jest fakt.

_________________
Siehst Du den Spieß im Moore winken, wink zurück und laß ihn sinken.

Pioniere - durch Stahl und Beton.
Pionier 39: www, facebook
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 10:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem




...takie efekty można było zobaczyć na M.O 2009

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Klaus BOLS



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 475

PostWysłany: Nie Sty 17, 2010 11:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Manekina wysadzanego widziałem na Tomaszowie rok temu. Ale był zrobiony z jakichś styropianów, tak że się rozleciał w puch a nie na części.

Nie no znowu nie muszą być urwane nogi i ręce. Chodziło mi o zniszczenie umundurowania i sprzętu.

Ale np. czegoś w stylu tego pana ze zdjęcia powyżej bym się podjął. Razz

Ot takie rytualne spalenie szwajcara Razz

_________________
GRH Kampfgruppe Hoffmeyer


Klaus w dom, Bóg w dom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej1993



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 187

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=ikT4LrUgzYE

Nie wiem czy to pasuje-ale charakteryzacja jest mocna.
Czy ja wiem... pomysł z kukłą jest świetny. Problem leży, tak jak powiedzieli przedmówcy, w widowni. Niektórzy mogą to uznać za zbyt ''drastyczne''.
Jak sobie o tym myślę, to przypomina mi się średniowieczny teatr i wykorzystywanie w kukłach woreczków z krwią, które po przebiciu, pękały, ochlapując dookoła wszystko.
Tak, czy inaczej, pomysł jak najprzedniejszy. Może warto wypróbować go próbnie na wspólnych manewrach?

_________________
www.historia.org.pl/forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Klaus BOLS



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 475

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 5:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że czołg z linku powyżej się zapalił, i byli poparzeni ludzie to był wypadek akurat.
_________________
GRH Kampfgruppe Hoffmeyer


Klaus w dom, Bóg w dom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej1993



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 187

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 5:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To akurat wiem. : )

Ale głównie chodziło mi o przetestowanie pomysłu na manewrach, żebyście zobaczyli jak to w ogóle wygląda i czy się nada do rekonstrukcji.
No bo przecież nie można zrobić ''klarownej'' wojny. Pojawiłoby się ostrzeżenie, że na inscenizacji może dojść do drastycznych scen.
A jeśli ktoś weźmie dzieci ze sobą, trudno, jego sprawa.

_________________
www.historia.org.pl/forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Shigella



Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 327

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem, czy to tak do końca będzie "no trudno". Znając życie zaraz jakiś brukowiec wypatrzy drastycznie sceny i obsmaruje po raz n-ty rekonstrukcje, jako brutalne widowisko, które oglądają dzieci...
_________________
Pozdrawiam,
Shigella
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Andrzej1993



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 187

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 6:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ależ Panowie: takiemu brukowcowi można zarzucić zniesławienie. Przykładowo: przed rekonstrukcją pokazuje się ogłoszenie, wielkie tłuste, czarne litery: Uwaga! Sceny drastyczne! Prosimy nie wprowadzać dzieci!. I starczy. Moim zdaniem, pozbawianie rekonstrukcji pewnych elementów, to troszkę jak wymazywanie historii. Wysadzenie jednej kukły na pewno nie spowoduje takich zmian w psychice.
A do brukowców wreszcie należy się przyzwyczaić, bo jak świat światem, zawsze nie lubiły one rekonstrukcji. I to nie tylko brukowce, tylko ''szacowne'' dzienniki(patrz: GW).

_________________
www.historia.org.pl/forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hainrich



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 860

PostWysłany: Pon Sty 18, 2010 7:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Andrzej1993 napisał:
Ależ Panowie: takiemu brukowcowi można zarzucić zniesławienie. Przykładowo: przed rekonstrukcją pokazuje się ogłoszenie, wielkie tłuste, czarne litery: Uwaga! Sceny drastyczne! Prosimy nie wprowadzać dzieci!. I starczy. Moim zdaniem, pozbawianie rekonstrukcji pewnych elementów, to troszkę jak wymazywanie historii. Wysadzenie jednej kukły na pewno nie spowoduje takich zmian w psychice.
A do brukowców wreszcie należy się przyzwyczaić, bo jak świat światem, zawsze nie lubiły one rekonstrukcji. I to nie tylko brukowce, tylko ''szacowne'' dzienniki(patrz: GW).


Jakie znieslawienie? Jezeli napisze, ze byly dzieci i ogladaly takie rzeczy to nie bedzie zadnego znieslawienia. Opisze fakty. Wystarczy ze napisze ze mimo informacji nikt nie powstrzymywal przed wprowadzaniemi dzieci. Artykul dziennikarza bedzie "dzialaniem w interesie publicznym". Praktyka zreszta pokazuje, ze artykuly maja swoj wydzwiek, bez wzgledu czy potem ktos wygra czy przegra proces.
Zreszta gdzie kolego zyjesz - rozumiem, ze jako pierwszy wyciagniesz pieniadze na koszta sadowe i zajmiesz sie sprawa.

_________________
Siehst Du den Spieß im Moore winken, wink zurück und laß ihn sinken.

Pioniere - durch Stahl und Beton.
Pionier 39: www, facebook
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum