Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bagnet S98/05 Liść w 1939

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
horsst



Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 6

PostWysłany: Pon Lip 14, 2014 11:47 am    Temat postu: Bagnet S98/05 Liść w 1939 Odpowiedz z cytatem

Witam!

Czy ktoś z forum ma informacje (zdjęcia) jak popularne były bagnety S98/05 (zwane popularnie liściem) w czasie niemieckiej inwazji na Polskę i okresie późniejszym?

Policja używała ich przez całą wojnę ale jak było z Wehrmachtem? Ja dotychczas spotkałem się raptem z 2-3 zdjęciami S98/05 w 1939 roku.

Z góry dzięki za pomoc!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bjar_1



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 339
Skąd: MG

PostWysłany: Sro Lip 16, 2014 11:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Osobiście stwierdziłem takowy podczas ekshumacji żołnierza Inf. Rgt. 85 poległego koło Łodzi. Ba, mało tego - nosił go z temblakiem Wink
_________________
Stabskp./Gren. Rgt. 506
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
horsst



Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 6

PostWysłany: Sro Lip 30, 2014 12:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę nikt więcej nie ma żadnych informacji?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum