Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"Reduta Bródno"
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 6:38 am    Temat postu: "Reduta Bródno" Odpowiedz z cytatem

Hej dostalem zarys scenariusza ktory nasi koledzy chca zrealizowac na brodnie, akurat mamy dzis z Lukaszem chwilke i jedziemy na spotkanie w terenie o 9.
Zbaczymy jak wyglada miejsce imprezy i jakie sa warunki.
Urzad miasta zadeklarowal sie zaplacic nam po 100zl netto, zoorganizowac bron jaka sobie zazyczymy oraz zorganizowali Opla Blitza (nie wiem po co ale jak juz sie tak upieraja Very Happy)

Tutaj opis scenariusza, jest to wersja robocza ktora mamy poprawic i dodac cos od siebie jezeli chcemy. Ja zmienilbym napweno ostatni ataka jakos glupio bedzie jezeli po skoncetrowanym ostrzale bedziemy zaskoczeni obecnoscia powstancow w szkole.
Pozdrawiam.

Ps wydaje sie tez ze za bardzo rozwlekli to w czasie.

Scenariusz „Reduta Bródno”
Miejsce: Ul.Bartnicza róg Ul.Wysockiego
Czas : 31.07.2007 godz.19.30

Przebieg akcji
I.
Na rogu ulicy stoi patrol niemiecki powstańcy zdążający na koncentracje w ubraniach cywilnych dokonują rozbrojenia zaskoczonych żołnierzy wroga (obywa się bez strzałów)
Następnie żołnierze AK zakładają opaski , rozdzielają broń i zajmują budynek szkoły.
Wywieszają biało-czerwoną flagę układają worki z piaskiem , wybijają szyby w oknach.
Czas: 5 min
II.
Przygotowanie do uderzenia w stronę torów kolejowych w celu opanowania lokomotywowni. Zbiórka przed budynkiem formowanie kolumn uderzeniowych , wymarsz.
W tym czasie grupa sanitariuszek przygotowuje punkt sanitarny w oczekiwaniu na rannych.
Atakujący Powstańcy nikną w krzakach okalających tory, dochodzi stamtąd głośny i intensywny huk wystrzałów i eksplozji. Po chwili pojawiają się wycofujący się po nieudanym ataku powstańcy ciągną za sobą trzech rannych w tym jednego ciężko (nie może chodzić) Powstańcy są brudni zmęczeni , oszołomieni walką (stosowny makijaż jest zrobiony po osłoną krzaków).Do rannych podbiegają sanitariuszki układają na noszach udzielają pomocy podają wodę. W oddali słychać strzały. Akowcy zajmują pozycje obronne w szkole.
Czas. 10-15 min
III.
Następuje intensywny ostrzał powstańczych pozycji (petardy, dym,nagłośnienie,cementowe eksplozje .Do polskich pozycji zbliża się patrol niemiecki na zaskoczonych Niemców sypią się strzały tracąc zabitych i rannych wycofują się. Niestety wobec niemożności dalszej walki Powstańcy wycofują się z budynku szkoły przebierając się w cywilki i chowając broń.
Czas: 5 min.
W tle całej inscenizacji trwa narracja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 8:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh… cała zabawa jak widzę będzie niedaleko od mojego przyszłego miejsca zamieszkania Wink
Fakt - ten Opel, to rzeczywiście chyba przyda się nam tylko po to żeby się na jego nudzie w spokoju przebrać w mundury Wink No i potem trochę fotek pstryknąć Smile
W każdym razie strasznie się cieszę, że znowu będziemy mieli możliwość wspólnie publicznie wystąpić!!!

Moje pytania / sugestie:
1) rozumiem, że wszyscy źli Niemcy biorący udział w inscenizacji to my – bo z tego co napisane jest w scenariuszu „…tracąc zabitych i rannych wycofują się…” to pewnie tylko jeden z Niemców w ogóle da radę się wycofać Wink?
2) cała zabawa ma być znowu imprezą tylko dla harcerzy, czy też jak mniemam z zainteresowania nią Urzędu Miasta, ma być w pełni publiczna (pytam gdyż mam na myśli obecność na widowni naszego grupowego fotoreportera (moje żony Wink?
3) jak Powstańcy mają nas rozbrajać przez 5 min. to się chłopaki z nami będą musieli strasznie naszarpać? Z czego będą nas rozbrajać tylko z broni długiej i służbowej – czy zabiorą nam również ładownice – bo wtedy rzeczywiście żeby się ze wszystkiego wyplątać, to z 5 min. Potrawa Wink Któryś z Niemców ma wtedy oberwać, czy załatwiamy to w pokojowej atmosferze i rozchodzimy się w zgodzie?
4) kto gra Powstańców – koledzy z drużyny Mariana?
5) niech się w narracji pojawi jakaś wzmianka wyjaśniająca dlaczego z Powstańcami walczy spieszona załoga StuG’a – poważnie mówiąc warto było by wyjaśnić dlaczego mamy akurat na sobie nasze mundury, a nie nieśmiertelne M36-ustki, w których przecież Niemcy walczyli na okrągło przez całą wojnę Wink

Osobiście nie widzę większych trudności w realizacji tego scenariusza (ale faktycznie wymaga on dopracowania). Mały problem jest z moją osobą:
1) w dniach 25-29.07 jestem u rodziny pod Szczecinem, a więc wszystkie ewentualne ustalenia tylko na telefon (ale myślę, że nie będzie to problemem),
2) ponieważ broń mamy mieć jak rozumiem zapewnioną przez Urząd Miasta, to nie musimy się spieszyć z moim Mauserem (Radek miał go poskładać do kupy) – dobiorę sobie jakiś z tego co nam dadzą,
3) hełm i puszka (w kamuflażu i z paskami) bardzo by mi się chyba przydały już na tą imprezę Wink
4) 31.07 to jest wtorek, a więc przynajmniej dla mnie normalny dzień pracy - postaram się (choć w tej chwili nie mogę obiecać), że urwę sie o 15.00 - chodzi o to, że będziemy mieli mało czasu na próby.

W tym tygodniu jak rozumiem nie damy rady się spotkać, bo Maciek pracuje na drugą zmianę, ale w przyszłym chyba nie będzie problemu – omówilibyśmy sobie wszystko, a ja też w między czasie pojadę sobie obejrzeć „miejsce akcji”.

Zrobić osobny dział dla uczestników zabawy na naszym forum – żeby Marian i jego koledzy mogli z nami podyskutować na ten temat?

Pozdrawiam
Hindus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 12:33 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokladne odpowiedzi wysle Ci jutro z pracy to zamiescisz je tutaj w moim imieniu, teraz juz mi sie nie chce bo godzina troche pozna.
Jak mozesz to wydziel osobny temat na forum. Bedziemy wpuszczac do nego ludzi zaangazowanych w organizacje tego "jubla".

Ps. Losiu Ty przypadkiem bedziesz 31 lipca w Warszawie?
Jak tak to cos sie pomysli nad ciuchem nawet jak bys mial siedziec w szoferce obok kierowcy to zawsze bedziesz mial 100zl do przodu na fant do rekonstrukcji Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Lip 10, 2007 7:00 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też już myślałem, w co by Łosia przyodziać i mam już nawet pewien pomysł Wink

Dodatkowy dział został już założony - na razie uprawnienia do niego nadałem: Tobie, Łukaszowi, Łosiowi i Damianowi. W razie potrzeby nadawania kolejnych uprawnień kieruj te osoby bepośrednio do mnie.

Pozdrawiam
Hindus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Losiu



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 86

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 9:11 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czołem !

Oczywiście, 31 lipca będę już w Warszawie i chętnie wezmę udział w tej imprezie. Oczywiście ostrzegam, że nie mam zbyt wielu elementów wyposażenia i umundurowania, dlatego musiałbym coś pożyczyć.

Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 9:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Łosiu,
w takim razie najpier napisz co masz - dzięki temu będziemy wiedzieć co jeszcze trzeba będzie dla Ciebie zorganizować?

Pozdrawiam
Hindus
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Losiu



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 86

PostWysłany: Czw Lip 12, 2007 6:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj, za wiele fantów to ja nie posiadam ale to co mam, to wypiszę:

1 Czapka M43, bez oznaczeń
2 Furażerka M38
3 Buty - KRWP
4 Kurtka zimowa

I to w zasadzie wszystko. W razie czego mogę być po prostu drugim fotografem imprezy.

Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kłopot jest ze spodniami!

Pas też mam dla Ciebie - nówka sztuka, właśnie skończyłem go robić - tylko klamerka będzie jakaś potrzebna! Smile
Aha i szelki szturmowe CSLA - jak Łukasz się nie podejmie to ja je przekonwertuję - przynajmniej będę miał motywację, żeby szybko się z tym uporać, bo obiecałem je Damianowi! Smile


Ostatnio zmieniony przez Hindus dnia Pią Sie 03, 2007 7:12 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 7:46 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kombinowalem w ten sposob:
Zwykla koszula pod mundurowa,na to kangur od Lukasza, spodnie szwedzkie (Lukasz chyba jeszcze je ma), buty ktore posiada Los, spinacze (da sie zalatwic), furazerka ktora Los ma juz obszyta, pas glowny i dodatkowo minimalna ilosc sprzetu a przedewszystkim cos co zaswiadczy nam ze Los jest jednak sanitariuszem Wink
Nie Los sie jeszcze tylko wypowie co o tym sadzi Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 7:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha, no to jeżeli taki mamy sprzęt to rzeczywiście nie będzie to najgorzej wygladało Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Losiu



Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 86

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 3:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie chłopaki, chyba pewnym nietaktem w stosunku do Was byłoby, gdybym pojawił się u Was na imprezie jako Panzerlehrowiec a potem trafił do wiadomej rubryki na "Odkrywcy". Za dużo wysiłku wkładacie w swój rozwój, żebym zepsuł to swoim nieostrożnym posunięciem. Dlatego chyba lepiej dla wszystkich będzie, gdy zdobędę chociaż podstawę wyposażenia i umundurowania żołnierza Panzer Lehr a dopiero potem gdzieś wystąpię.

Pozdrawiam
Adam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Sob Lip 14, 2007 4:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak wolisz.
Zawsze mozesz ubrac sie a jak stwierdzisz/stwierdzimy ze Ci to nie pasuje to zostaniesz naszym fotoreporterem Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Lip 18, 2007 7:36 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla porządku przeniosłem tutaj wątek na temat imprezy. A ponieważ dzisiaj byliśmy z Maćkiem na „rozpoznaniu terenowym”, więc załączam zdjęcia przyszłej sceny naszych zmagań:


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Miluś



Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 15

PostWysłany: Sob Lip 21, 2007 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Panów!!Pragnę Wam przedstawić zmieniony scenariusz Reduty Bródno.Zmiany dotyczą zarówno miejsca jak i wydarzeń.Przenosimy się po prostu na boisko szkolne (uważam że jest to lepsze miejsce niż sama ulica.
Scenariusz oczywiście możemy sobie zmieniać w szczegółach ale to jest wersja która poszła do Burmistrza Targówka.

Scenariusz „Reduta Bródno”
Miejsce: Boisko szkolne Ul.Bartnicza róg Ul.Wysockiego
Czas : 31.07.2007 godz.19.30

Przebieg akcji
I.
Na drodze asfaltowej na terenie boiska szkolnego stoi patrol niemiecki powstańcy zdążający na koncentracje w ubraniach cywilnych dokonują rozbrojenia zaskoczonych żołnierzy wroga (obywa się bez strzałów)
Następnie żołnierze AK zakładają opaski , rozdzielają broń i zajmują budynek szkoły.
Wywieszają biało-czerwoną flagę układają worki z piaskiem , wybijają szyby w oknach.
Czas: 5 min
II.
Przygotowanie do uderzenia w stronę torów kolejowych w celu opanowania lokomotywowni. Zbiórka przed budynkiem formowanie kolumn uderzeniowych , wymarsz.
W tym czasie grupa sanitariuszek przygotowuje punkt sanitarny w oczekiwaniu na rannych.
Atakujący Powstańcy nikną w krzakach okalających tory, dochodzi stamtąd głośny i intensywny huk wystrzałów i eksplozji. Po chwili pojawiają się wycofujący się po nieudanym ataku powstańcy ciągną za sobą trzech rannych w tym jednego ciężko (nie może chodzić) Powstańcy są brudni zmęczeni , oszołomieni walką (stosowny makijaż jest zrobiony po osłoną krzaków).Do rannych podbiegają sanitariuszki układają na noszach udzielają pomocy podają wodę. W oddali słychać strzały. Akowcy zajmują pozycje obronne w szkole.
Czas. 10- min
III.
.Do polskich pozycji zbliża się patrol niemiecki w samochodzie ciężarowym. Na zaskoczonych Niemców sypią się strzały, tracąc zabitych i rannych wycofują się. Po chwili oddziały niemiecki dokonują próby odbicia budynku szkoły. Atak załamuje się w intensywnym ogniu powstańców, Niemcy odstępują. Niestety wobec niemożności dalszej walki Powstańcy wycofują się z budynku szkoły przebierając się w cywilki i chowając broń.
Czas: 10 min.
W tle całej inscenizacji trwa narracja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Miluś



Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 15

PostWysłany: Czw Lip 26, 2007 1:55 pm    Temat postu: Próba Odpowiedz z cytatem

Witam!!Wypadałoby zrobić próbę na Bródnie.Proponuję poniedziałek 30.07.2007 ok 19-tej.Co Wy na to?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum