Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Klarscheiben!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mauser98k



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 295

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 4:21 pm    Temat postu: Klarscheiben! Odpowiedz z cytatem

Witam, ten smakowity element męczy mnie od dawna, a są to zapasowe szkiełka do maski przeciwgazowej, czyli Klarscheiben http://www.germanmilitaria.com/Heer/photos/H084056.html . W wolnej chwili opracowałem sobie napisy http://img522.imageshack.us/my.php?image=klarscheibenph1.png i mam do Was pytanko. Jak nadrukować (i na jaki materiał przede wszystkim) ten napis, aby móc sobie zrobić epokowy i jakże ciekawy dodatek (a właściwie to obowiązkowy element każdej puszki).
Proszę o rady i pozdrawiam
.:Mauser:.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 4:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak na moje oko to jest pergamin. Taki, w jaki czasem zawija się np. noże do maszynki do mięsa. Chyba najbardziej zbliżony do tego jest pergamin czy papier śniadaniowy, jaki jeszcze czasem można dostać w papierniczym. Możesz spróbować wydrukować bezpośrednio na tym. Jeśli się nie uda, to wydrukuj na okładce od oprawy pracy (to takie przezroczyste) i odbij jak stempel.
_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oschutze



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 328

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 5:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A po kiego kombinować i drukować na delikatnym pergaminie, męczyc sie albo płacic w drukarni drakońskie sumy itp skoro to i tak bedzie pusta obwoluta a oryginał z wkładem mozna za 10-20 zł kupić w świetnym stanie bez problemu? Tym bardziej że to siedzi w metalowym pojemniczku wewnątrz puszki i nie ma prawa sie uszkodzic...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mauser98k



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 295

PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 5:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli kupić org.? A szkoda, bo miałem ochotę samemu coś zmajstrować, ale przy kosztach oryginałów nie warto jednak... Tak więc kupię Klarscheiben kompletne, oferty na priv.
Pozdro Mauser
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum