Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Sweter M36

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sob Sie 01, 2009 7:41 pm    Temat postu: Sweter M36 Odpowiedz z cytatem

Ponieważ mamy pełnię lata, więc temat może nie zupełnie na czasie, ale myślę, że Was zainteresuje.

Najbardziej charakterystycznym moim zdaniem swetrem Wehrmachtu był model określany przez kolekcjonerów jako M36 - czyli szary sweter bez golfu ze ściągaczem w pasie i przy mankietach zz charakterystycznymi zielonymi paskami przy kołnierzu i mankietach - mógł on występować w odmianie z wycięciem przy szyi w “serek” lub okrągłym.
Tutaj szczegółowe zdjęcia oryginalnych, zachowanych swetrów tego typu.





Replikę tego typu swetrów można było jeszcze nie tak dawno nabyć w sklepie internetowym “Ostfront”:
http://www.ostfront.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=GROT-0258-02&Category_Code=PW_Ger_Uniforms

Mój kolega z grupy (DI pełen szacun! bo miałeś moim zdaniem klawą koncepcję!!!) podsunął mi jednak znacznie lepszy (przynajmniej w zakresie kosztów Wink pomysł. Otóż okazuje się, że na bazie powojennego swetra Luftwaffe i zielonej farby akrylowej do tkanin można pokusić się o przygotowanie całkiem moim zdaniem znośnej repliki swetra M36 we własnym zakresie.
Poniżej efekt moich dzisiejszych eksperymentów w tym zakresie:



Oceńcie sami jak mi to wyszło...

Dla chcących wykonać sobie to ćwiczenie w domu kilka uwag - sweter przy wycięciu na szyję należy rozciągnąć (ale nie za mocno) na dece i w takiej pozycji zamocować - następnie zielonym markerem zaznaczyć linie malowanie, a potem pokryć je farbą - szerokość zielonych pasków na oryginalnych swetrach wynosiła 1,5 cm, a w przypadku malowanie ich na mankietach odległość ich od krawędzi tegoż wynosiła 4 cm.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arek



Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 12

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 8:57 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć!
Bardzo ciekawa opcja z domalowaniem paska,do głowy nie wpadł mi wcześniej ten pomysł!Repliki swetrów są dostępne cały czas w ATF,mozna tez je kupić na ich ebayowym koncie:
http://cgi.ebay.com/German-V-Neck-Wehrmacht-Sweater_W0QQitemZ390072577330QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5ad2232d32&_trksid=p3911.c0.m14
Posiadam dwie sztuki powojennego swetrzaka(nadającego do przeróbki Hindusa),którego Sturm sprzedaje jako"repro Schlupfjacke 36"oddam je w dobrej cenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 9:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bardzo ciekawa opcja z domalowaniem paska,do głowy nie wpadł mi wcześniej ten pomysł

Jest kryzys, więc trzeba sobie jakoś radzic Wink

Cytat:
Repliki swetrów są dostępne cały czas w ATF


Racja Arek - zupełnie zapomniałem, że ATF też ma je w swojej ofercie...

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
joannar



Dołączył: 14 Wrz 2008
Posty: 8

PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 9:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sprytne..
podobnie jak z kocami Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Sie 10, 2009 9:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
sprytne..
podobnie jak z kocami


owszem - technologia ta sama Smile

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marek588



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 1132

PostWysłany: Sob Sie 15, 2009 8:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Michał - jaki to dokładnie ma być model/odcień zieleni ? (jakaś nazwa lub nr ? - a swoja drogą to gdzie się w nie zaopatrujesz?)

Pozdrawiam

_________________
GRH Panzer Lehr

...?yciem ?o?nierza rz?dzi mgnienie oka, w jednym momencie jest co? do jedzenia i picia, wi?c nale?y u?ywa? ?ycia, bowiem ka?dego los wiedzie na ?lepo przez ?ycie i ka?dy nast?pny moment mo?e by? tym ostatnim. (Albrecht Wacker)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sob Sie 15, 2009 9:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Farby z tej aukcji sobie kupiłem - kolor trzeci do lewej z dolnego rzędu:
http://www.allegro.pl/item707290217_farby_do_tkanin_12_kol_marie_s.html

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marek588



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 1132

PostWysłany: Nie Sie 16, 2009 7:03 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Michał - właśnie je nabyłem. A swoja drogą to myślałem że jeszcze w niedziele posiedzicie w Dąbrowieckiej Górze ?!

Pozdrawiam

_________________
GRH Panzer Lehr

...?yciem ?o?nierza rz?dzi mgnienie oka, w jednym momencie jest co? do jedzenia i picia, wi?c nale?y u?ywa? ?ycia, bowiem ka?dego los wiedzie na ?lepo przez ?ycie i ka?dy nast?pny moment mo?e by? tym ostatnim. (Albrecht Wacker)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Nie Sie 16, 2009 10:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian z Danielem nadal nas tam dzisiaj reprezentują!
_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Fallschirmjaeger



Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 234

PostWysłany: Sob Sie 13, 2011 1:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie, mam okazję dostać za darmo kompletną i sprawną maszynę do robienia swetrów. Czy uważacie ze było by zapotrzebowanie na repliki niemieckich swetrów? Zarówno takie budżetowe, robione np z akrylu jak i w wersji deluxe z wełny?
_________________
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AHF



Dołączył: 23 Paź 2009
Posty: 15

PostWysłany: Czw Sie 18, 2011 2:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fallschirmjaeger napisał:
Panowie, mam okazję dostać za darmo kompletną i sprawną maszynę do robienia swetrów. Czy uważacie ze było by zapotrzebowanie na repliki niemieckich swetrów? Zarówno takie budżetowe, robione np z akrylu jak i w wersji deluxe z wełny?

Wszystko zależy od jego wyglądu, jakości i ceny końcowej. Wersją z ładnej, grubej, czystej wełny sam byłbym zainteresowany. :)

Jeśli pobijesz jakością powojenne swetry LW, to trafisz w gusta wymagających.
Jeśli pobijesz ceną powojenne swetry LW to trafisz do tych, dla których wydanie 80 zł na sweter do rekonstrukcji to za dużo (cóż...).

No i jeszcze jest szansa na rynek cywilny. :) Mam dwie sztuki LW - jedną do wyjściowych wełnianych spodni. Według mojej dziewczyny ten krój swetra świetnie podkreśla smukłą sylwetkę i jest - co ciężko powiedzieć o większości wojskowego szpeju - naprawdę elegancki. ;) Podobne swetry są obecnie modne i nietrudno je dostać w sieciówkach odzieżowych, choć rzadko trafiają się z czystej ładnej wełny. Akryl nie ma tak dobrych właściwości termicznych i łatwo się zużywa - zaczyna świecić na łokciach, ramionach, etc. Te z LW naprawdę dają radę. :>

_________________
Pozdrawiam,
Artur
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
krakus



Dołączył: 20 Sty 2010
Posty: 38

PostWysłany: Wto Mar 06, 2012 12:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako, że hosting zdjęć wygasł pytam Smile Czy ten sweter nada się jako baza do przeprowadzenia tuningu metodą Hindusa?

http://allegro.pl/sweter-i2170527546.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum