Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co to za pojemnik?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Identyfikacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 10:21 am    Temat postu: Co to za pojemnik? Odpowiedz z cytatem

Tym razem nie zagadka, bo sam nie mam pojęcia cóż to może być. Nie mam nawet pojęcia czy to niemieckie. Może ktoś inny się podejmie identyfikacji tego dziwnego pudełka...




Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 12:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Seeteufel – owszem jest to element niemieckiego wyposażenia wojskowego z okresu II WŚ. I powiem więcej – jeżeli należy do Ciebie, to masz w kolekcji bardzo rzadko spotykany przedmiot.
To jest tak zwany Kohlenoxydanzeiger – wojskowy wykrywacz tlenku węgla (czyli czadu – o ile mnie pamięć nie myli). Składał się z ręcznej pompki, szklanego naczynia i zasobnika z próbówkami (to jest właśnie ta metalowa skrzynka, którą prezentujesz na zdjęciach). Wszystko transportowane było w drewnianej skrzyni.
Poszukaj, może między zaczepami do pasa są jeszcze ślady Waffenamtu – tam był on umieszczany.
Parę zdjęć całego zestawu z jednej z zachodnich kolekcji:







Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Czw Cze 05, 2008 1:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za info Hindus Very Happy Ciekawa sprawa.
Przymierzam się do kupna tego pojemnika, tylko zastanawiam się cały czas po co mi on Laughing
Szkoda że nie wiedziałem wcześniej co to jest bo tydzień temu na ebayu poszła ta drewniana skrzynia za 28 euro... Crying or Very sad też niestety bez pasa nośnego.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Identyfikacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum