Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spodnie Sukienne DDR WH/SS
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rohirrim



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 28

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 1:08 pm    Temat postu: Spodnie Sukienne DDR WH/SS Odpowiedz z cytatem

Witam jestem nowy na forum i to jest moj pierwszy post wiec moze przejde do rzeczy. Otoz chodzi o to ze mam zamiar sobie zamowic spodnie

tylko nie wiem czy sa one faktycznie dobre do rekonstrukcji czy moze to jakas llipa. Chialbym zeby ktos mi doradzil czy je warto kupic czy tez nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ernst Friedrich



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 57

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 1:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kompletnie odpadają. W ogóle nie przypominają spodni WH/SS (niezleżnie którego wzoru). Radziłbym Ci kupić replikę (choćby od Sturma) - może co prawda jest droższa, ale warto naprawdę wydać więcej pieniędzy na coś porządnego i wiernego historycznie.

Pozdrawiam!
Ernst

_________________
"Ten, który walczy z potworami, powinien zadba?, by sam nie sta? si? potworem. Gdy d?ugo spogl?damy w otch?a?, otch?a? spogl?da równie? w nas." Friedrich Wilhelm Nietzsche
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rohirrim



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 28

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A repliki Sturma w jakiej mniej wiecej cenie sa bo nie jestem jeszcze pelnoletni i nie zarabiam wiec np 200zl za spodnie to bardzo duzo. Teraz poszukuje spodni takich krotko okresowych bo wiadomo ze jeszcze rosne i bym musial co rok kupowac nowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 2:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rohirrim - przede wszystkim witamy na naszym forum!

Wykorzystanie spodni DDR jako spodni WH to kompletne nieporozumienie.

Sam zobacz jaka jest różnica tak w wykonaniu tych spodni w porównaniu do oryginalnych spodni WH:
http://panzerlehr.mojeforum.net/viewtopic.php?t=639&highlight=spodnie

Jak napisał Ernst lepiej trochę więcej zainwestować w porządną replikę niż żałować, że kupiło się spodnie których trzeba się potem wstydzić...

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rohirrim



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 28

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 2:43 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to dzieki za ostrzezenie bo bym kupil
bo na razie mam
Panterke Eichenlaub- wiosna, jesien
w drodze jest czapka M43 z obszyciami SS
no i wlasnie szukam spodni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trochę dziwnie kompletujesz umundurowanie – ja bym przede wszystkim zaczął od bluzy mundurowej, a kamuflaż zostawił na sam koniec…
_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rohirrim



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 28

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bo ja na razie nie kompletuje munduru dokladnie np ze czapke ma m43 to wszystko inne tez tylko na razie tak zeby jakos to wygladalo
Ostatnio kolekcjonowalem mundur Polski ale nie wypalilo i sie wzielem za Niemiecki i zbieram ubranka dopiero od czerwca
Panterke kupilem bo mialem okazyjna cene o 100 zl mniej + pokrowiec na helm GRATIS

a moze wy wiecie gdzie jest podana cena na stronie Sturma bo ja znalezc nie moge
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 3:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a moze wy wiecie gdzie jest podana cena na stronie Sturma bo ja znalezc nie moge


Na portalu STURM'a nie ma cen.

No to w takim razie powodzenia i wytrwałości w kompletowaniu umundurowania!

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yossarian



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2960

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodam tylko, że produkty STURMA sprowadza do polski kilka sklepów internetowych. Znajdziesz je bez najmniejszego problemu korzystając z pomocy Googla.
_________________

Historia uczy nas tylko jednego, ?e nigdy, nikogo i niczego nie nauczy?a.


Ostatnio zmieniony przez Yossarian dnia Sro Lip 15, 2009 3:03 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rohirrim



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 28

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 3:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha ale pewnie tez okolo 200zl stoja
A moze znacie jakies sklepy co maja dobre i moze troche tansze spodnie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 3:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że poniżej 200 PLN obecnie repliki któregokolwiek modelu spodni WH nie kupisz (chyba, że uda Ci się dostać gdzieś używane...).
_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Rohirrim



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 28

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 6:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie moglbym zalozyc taki temat? Bo moze ktos ma w domu i nie uzywa a ja bym chetnie odkupil jak by byly w dobrym stanie
Bo wiecie jak mam kupic cos za 200zl i za rok kupowac to samo tylko o rozmiar wieksze to... chyba zebym zarabial a tak to nie

Dodane po 10 minutach:

Chociaz nie
pogadam jeszcze z moim nauczycielem Historii bo z nim jezdze na zloty itp on ma znajomych ktorzy maja jakies tam znajomosci w tej branzy i moze bedzie dalo sie cos zalatwic:)

Dodane po 2 godzinach 38 minutach:

Chyba ze kupiłbym szwajcary.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ernst Friedrich



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 57

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, podobnie jak spodnie DDR - odpadają. Te spodnie także są zupełnie inne od oryginalnych WH/SS.
Myślę, że zaczynasz kompletowanie od złej strony. Jako, że jesteś w wieku szkolnym, radzę abyś zbierał wyposażenie, tj. chlebak, menażka, manierka, itp. Gdybyś zaczynał od sortu mundurowego, mogłoby sie okazać za rok, że jest już na Ciebie za mały (zalezy w jakim wieku jesteś konkretnie). Tak ja zaczynałem w wieku 16 lat - od wyposażenia a dopiero teraz umundurowanie...

_________________
"Ten, który walczy z potworami, powinien zadba?, by sam nie sta? si? potworem. Gdy d?ugo spogl?damy w otch?a?, otch?a? spogl?da równie? w nas." Friedrich Wilhelm Nietzsche
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rohirrim



Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 28

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 6:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmm tez bym tak robil ale co jak ja teraz bede czesto na zloty jezdzil i pojade w jeansach z podczepiona manierka chlebakiem i puszka do maski:D hehe
chodzi o to ze ja teraz chcem sobie kupic takie umundurowanie zeby nie bylo dokladne tak jak orginaly tylko zeby chociaz przypominalo mundur niemiecki a o lepszych jakosciach pomysle pozniej jak juz bede starszy to wtedy sobie bede kupowal jak najlepsze i pomysle o wstapieniu do jakies Grupy Rekonstrukcyjnej

Jak na razie to bym mial tylko nie podobne spodnie bo reszte mam normalna
tylko mysle o zakupieniu oficerek:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yossarian



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2960

PostWysłany: Sro Lip 15, 2009 6:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętaj o jednym, jeżeli zaczniesz takie eksperymenty ze szwajcarskimi albo DDRowymi ciuchami to tak będziesz postrzegany. Chyba nie chcesz być przyczyną ironicznych uśmiechów na imprezach na które się wybierasz?
Moim zdanie (podobnie jak przedmówców). Zacznij kompletować ekwipunek, potem mundury. Nie wiem ile masz lat, ale z tego co piszesz wnioskuję, że do 18 lat jeszcze trochę Ci brakuje. Chcąc rekonstruować, a nie bawić się w wojnę musisz wiedzieć, że formacja o jakiej piszesz "SS" nie rekrutowało tak młodych ludzi.

_________________

Historia uczy nas tylko jednego, ?e nigdy, nikogo i niczego nie nauczy?a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum