Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Moja nowa kurtka M42 SS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oschutze



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 328

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 12:46 pm    Temat postu: Moja nowa kurtka M42 SS Odpowiedz z cytatem

Dostałem dzisiaj paczkę z kurtka m42 którą nabyłem miesiąc temu w Chinach, kurtka była szyta na wymiar praktycznie dopiero po zakupie i przelaniu pieniędzy, wysłana 14stego maja i dzis przyniósł mi ją listonosz. Jaka jest? rewelacyjna!

Mam w domu 2 kurtki sturma, M36 ze starej produkcji i M43 WH z nowej i powiem Wam że obie wysiadaja przy tej, po pierwsze jakość wykonania jest super, bardzo starannie i porzadnie szyta, z otworow na guziki nie wystaja dzikie nitki i nie sypią sie po zapięciu guzika, kołnierzyk jest ładnie skrojony, równy i dobrze się układa (przy okazji postarali sie by jak podobno było w org był nieco wiekszy od wersji WH przez co lepiej mieszcza sie patki SS). Material jest wysokiej jakosci, jak w starym sturmie (pisza ze szyją z wełny europejskiej nie chinskiej) ale to wszystko to nic, jest to pierwsza POPRAWNIE wykrojona kurtka żołnierska długa (bo o M44 nie mówimy) poniewaz jej rękawy są istotnie dłuższe niż 'body' i całosc ma zupełnie inny fason (polecam w google wpisac tytuł artykułu This feldbluse is short!' dla niedowiarkow). Ogólnie Sturm zdeklsowany, sponiewierany i wypluty w pierwszej turze, nawet guziki są z prawdziwego aluminium, naprawde malowane farba feldgrau, groszek jest wyrazny i farba sie z niego lekko sciera. Do kompletu dostałem 4 haki i niezwykle starannie wykonane pagony (na co zwracam uwage przez nazwyjmy to zboczenie zawodowe). Jako ciekawostke dopowiem że nawet taki detal został uwzgledniony jak nieco mniejsze (16mm) guziki przy pagonach ; )

Poniżej zdjęcia (na dwoch pierwszych kolor jest przekłamany, jest identyczny jak na focie z furażerka):






Tutaj jest własciwa proporcja miedzy rekawem a reszta kurtki po wyprostowaniu go:



kolor:


_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Maj 27, 2008 1:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nawet nie wiesz Oschutze jak się cieszę z Twojej recenzji, bo tak się składa, że wiem gdzie tą bluzę kupiłeś – ja tam sobie też coś kilka tygodni temu zamówiłem i właśnie czekam na dostawę Wink
Po za tym ten producent ma bardzo szeroką rozmiarówkę, więc można sobie starannie dobrać produkt do własnych gabarytów – a to duża zaleta, zwłaszcza przy wczesnowojennych mundurach WH!
O cenie nie wspominam, bo zainteresowani wiedzą, że bije ona na głowę ofertę STURM, a skoro jeszcze jakość jest tak wysoka jak Oschutze pisze to w zasadzie ja nie mam wątpliwości gdzie w przyszłości będę się zaopatrywał! Pomijając, że w STURMie nie ma bluz M42.

Wieczorem wrzucę dla porównania zdjęcia bluzy M42 w wersji dla Waffen-SS wyprodukowanej przez Kifa.


Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Maj 29, 2008 7:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pełnej rozciągłości zgadzam się z opinią Oschutze na temat produkcji tego wytwórcy – od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem repliki bluzy M42 w wersji dla Wehrmachtu od tego producenta – tutaj zamieszczam jej recenzję:
http://panzerlehr.mojeforum.net/viewtopic.php?t=624

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum