Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ryngraf Feldgendarmerie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lukasz28



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 3

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 9:46 am    Temat postu: Ryngraf Feldgendarmerie Odpowiedz z cytatem

Witam,

obecnie jestem na etapie kompletowania wspomanianej w tytule topicu sylwetki. Stanąłem na ryngrafie. Problem jest taki : którego producenta wybrać? Za słaby jestem żeby oprzeć sie wyłącznie na swojej wiedzy stąd prośba do bardzije doświadczonych kolegów o pomoc.

pozdrawiam Łukasz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Łukasz!
Przede wszystkim serdecznie witamy na naszym forum!
Na Twoje pytanie niestety nie odpowiem wprost, gdyż nie mam dostatecznej wiedzy na temat dostępnych obecnie na rynku replik ryngrafów. Sam posiadam marnej jakości ryngraf, który kupiłem ładnych parę lat temu – jakiś czas temu były one dostępne również na Allegro.
Ale mimo przystępnej ceny odradzam Ci jego zakup, bo jest on wykonany z jednego kawałka tłoczonej blachy (w oryginale orzeł, duże guzy i napis były osobnymi elementami), z tyłu są tylko dwa niewielkie haki do przyczepienia łańcucha (w oryginale jest jeden mały hak i dwa duże pozwalające regulować długość łańcucha). Ponad to spód ryngrafu powinien być podklejony tkaniną by wystające fragmenty mocowania poszczególnych elementów nie zaczepiały o mundur i go nie uszkadzały. Po za tym w oryginalnym ryngrafie adler i napis „Feldgandarmerie” i guzy pokryty był farbą fluorescencyjną w świetle dziennym o kolorze jasnożółtym, a w nocy świecącą na seledynowo.

Dla ułatwienia Ci poszukiwań poniżej załączam zdjęcia oryginalnych egzemplarzy:










Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam, że kiedyś ze Stadlerem znaleźliśmy dobre kopie przez Net w USA. Ważne, żebyś znalazł komplet z łańcuchem, bo niby się pojawiają kopie tychże na allegro, ale najczęściej są jedynie "prawie" jak oryginały.
Co do świecącej farby, to o ile wiem, w oryginale było to coś z fosforem, czego obecnie za bardzo nie można stosować. Także replika będzie jedynie zbliżona do oryginału (ale koniecznie kup ze świecącą farbą - nauka tak poszła do przodu, że bez fosforu ten sam efekt da się osiągnąć). Co do cen, to tak z rok temu można było z USA sprowadzić ładną kopię z łańcuchem i tym suknem zabezpieczającym od spodu, za taką cenę, jak w Polsce ktoś na allegro chciał za samą "blachę".

_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 1:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://militaria-net.co.uk/oscommerce/catalog/product_info.php/products_id/297

Na pierwszy rzut oka wyglada przyzwoicie. I cena calkiem calkiem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 1:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktycznie nienajgorszy – co prawda orzeł ma nieco za wąskie skrzydła i farba mogła by być matowa, a nie błyszcząca, ale i tak jest lepszy niż to co do tej pory widziałem oferowane w naszym kraju.

Cytat:
Co do świecącej farby, to o ile wiem, w oryginale było to coś z fosforem, czego obecnie za bardzo nie można stosować.

ta farba luminescencyjna stosowana przez Niemców na ryngrafach zawierała rad – który jak wiecie posiada silne własności promieniotwórcze, dlatego obecnie takich farb już się nie stosuje.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Lukasz28



Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 3

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 2:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serdecznie dziękuje za zainteresowanie i pomoc. Ten z podanego linku rzeczywiście jest za roządne pieniądze - no i tak jak zauważyliście - najważniejsze żeby był odrazu z łańcuchem.

Hindus, mówiąc o tym z allegro pewnie masz na myśli ten:

http://www.allegro.pl/item316714931_ryngraf_zandarmerii_polowej.html

Nie powiem że jako początkujący nie zastanawiałem się na jego kupnem, jednak na prośbę o dodatkowe fotki sprzedający oświadczył że nie ma słaby aparat i lerpszych nie bedzie co ostatecznie mnie zniechęciło.

Jeszcze raz dziękuję wszytskim za okazaną pomoc.

pozdrawiam Łukasz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Lut 26, 2008 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak, dokładnie taki mam - z tym, że mój jest ładniej pomalowany Wink
Cieszę się, że mogliśmy pomóc Smile

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sob Mar 01, 2008 7:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ja mam taki Wink

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
katz



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 51

PostWysłany: Czw Lis 20, 2008 8:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wygląda mój po pomalowaniu farbą fluo, niestety farba bardzo kiepsko kryje, ma natomiast tą zaletę, że jest matowa.

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum