Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bagnet

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość






PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 12:26 pm    Temat postu: Bagnet Odpowiedz z cytatem

Co powiecie o tym bagnecie? nadaje się do reko?

http://allegro.pl/item379447526_bagnet_s84_98.html
Powrót do góry
Hainrich



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 860

PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 12:55 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bagnet generalnie do rekonstrukcji dobry, bo nie trzeba sie przejmowac jezeli przywali sie okladzinami, wgniecie pochwe itp.; ja bym go jeszcze zaoksydowal;
Zabka nadaje sie doskonale, ale do wyrzucenia na smietnik (czyli do reko tak, ale do rekonstrukcji nie).
Tylko ta cena... Na Twoim miejscu zastanowilbym sie, czy warto wydawac 150 zl za bagnet, w ktory ktos porzadnie zaingerowal zamiast dolozyc 50-80 zl i miec juz cos lepszego i oryginalnego, "niedziabanego"; za 200 zl mozna bagnet w zdecydowanie lepszym stanie. Z doswiadczenia wiem, ze nawet gdy sie juz ma bagnet w bardzo dobrym stanie to jezeli pochwa jest ladna i niepowgniatana warto ja wymienic na jakas juz zmeczona (choc wskazane by byla to pochwa bez wzerow, a tylko powgniatana) - na rekonstrukcji nie tyle sam bagnet jest narazony na uszkodzenia, co pochwa wlasnie.

_________________
Siehst Du den Spieß im Moore winken, wink zurück und laß ihn sinken.

Pioniere - durch Stahl und Beton.
Pionier 39: www, facebook
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mauser98k



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 295

PostWysłany: Sob Lip 03, 2010 11:27 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ładna pogoda zachęciła mnie do sfotografowania swoich fantów Very Happy .
Poniżej mój zestaw: oryginalny bagnet do Mausera we wczesnej wersji (posiada odbiory Reichswehry!), dodałem tylko repliki śrub do okładek, pochwa to elegancki oryginał z roku 1939, żabka zaś to czeska kopia.












Przymierzam się jednak do kupna kopii bagnetu ze Sturma, gdyż oryginał w takim stanie się po prostu bardzo szybko niszczy Crying or Very sad .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum