Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pasek do spodni

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ernst Friedrich



Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 57

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 5:03 pm    Temat postu: Pasek do spodni Odpowiedz z cytatem

Witam! Zainteresował mnie ostatnio pasek M44, którego replika pojawia się na allegro. Mam jednak znikomą wiedzę na temat pasków do spodni i dlatego też tworzę ten temat. Jakie paski do spodni używano w wojsku niemieckim? Były jakieś ustalone regulaminowe wzory (jakie były rodzaje)? Prosiłbym też o zamieszczenie zdjęć oryginalnych pasków lub archiwalnych fotografii.

Pozdrawiam!

_________________
"Ten, który walczy z potworami, powinien zadba?, by sam nie sta? si? potworem. Gdy d?ugo spogl?damy w otch?a?, otch?a? spogl?da równie? w nas." Friedrich Wilhelm Nietzsche
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sob Lis 29, 2008 7:30 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak pisałem w wątku o spodniach WH, pasek do spodni wprowadzono wraz z modelem spodni M42 (we wcześniejszych modelach nie było szlufek do paska) – chodziło o to, żeby była alternatywa dla szelek, które w warunkach bojowych potrafiły się odpiąć (a bieganie z gaciami w garści w trakcie akcji bojowej to dość frustrujące musiało być zajęcie) - tyle mojej wiedzy.
Widziałem przynajmniej dwa typy pasków do spodni WH – oba prezentowane są na przykład, w chyba wszystkim już znanej książce „German Soldiers od World War Two” (obrazki na stronie 67 i 68 mojego wydania).

Szczegóły wykonania oryginalnegopaska do spodni określanego jako model M44:





Replika, której ja używam wraz ze spodniami M43 (produkt Fallschirmjager’a):

- porównywałem z adekwatnym produktem z oferty STURM i bije go na głowę Smile

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RTK



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 524

PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:25 am    Temat postu: prośba o ocenę? Odpowiedz z cytatem

Kameraden!

Co sądzicie ot tej replice paska do spodni?
Warte to coś?

http://www.allegro.pl/item706382270_pasek_do_spodni_m44_m43_wh_lw_ss_kopia.html

PASEK DO SPODNI -M44 / M43 -WH, LW, SS
EXTRA KOPIA WYKONANA ZA GRANICĄ Z DUŻĄ DBAŁOŚCIĄ O SZCZEGÓŁY.
Długość 100, 110 lub 120 cm.



Czy do reko?
Wszak w lesie, nawet niższy personel techniczny, musi też czasem gacie czymś podtrzymać, jak braknie sznurka od snopowiązałki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Produkt STURM'a...

Tutaj ładniejsza alternatywa:
http://www.sklep.rekonstrukcja.pl/product_info.php?products_id=357&osCsid=a7f98da56c66a4a8da67a3a9fa6516f4

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
oli_32



Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 32

PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 8:58 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co sądzicie ot tej replice paska do spodni?
Warte to coś?
Miałeś już odpowiedz !! Hindus napisał.
Cytat:
Replika, której ja używam wraz ze spodniami M43 (produkt Fallschirmjager’a):
- porównywałem z adekwatnym produktem z oferty STURM i bije go na głowę

Skontaktuj się z Fallschirmjagerem to Ci uszyje, albo zaglądnij do sklepu Rekonstrukcja.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RTK



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 524

PostWysłany: Wto Sie 11, 2009 9:07 am    Temat postu: Wielkie dzięki! Odpowiedz z cytatem

Wielkie dzięki!

Jak tylko na Rekonstrukcje.pl mają odpowiednie rozmiary, to zabezpieczę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiler



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 306

PostWysłany: Sob Lis 16, 2013 11:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za odkopanie powinienem dostać złotą łopatę, ale co tam. Very Happy

Mam pytanko w sprawie rozmiarówki tego pasa: podobno sprzedawcy podają tylko długość części brezentowej, a na niektórych zdjątkach widzę, że te części czasem na siebie zachodzą. Jakiej długości pas tego typu trzeba zakupić w stosunku do swojego własnego obwodu w pasie?

_________________
Pozdrow
Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
angelacss



Dołączył: 11 Sty 2020
Posty: 5

PostWysłany: Sob Sty 11, 2020 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szanowni Państwo,

Jesteśmy synonimem producenta wojskowych emblematów i odznak na zamówienie.

Będąc profesjonalnym producentem naszywek na zamówienie mundurów wojskowych (naramienniki na ramię, ramię / piersi / plakietki) od ponad 22 lat.
tym, co możemy przekonać klientów, jest wydajność, specjalista, szczerość i doskonała jakość. Biuro handlowe i fabryka znajdują się w tej samej lokalizacji w Nanjing,
Chiny, mamy przewagę, aby złapać klientów unikalnych pomysłów na projektowanie.

Wierzymy, że możemy zapewnić klientom profesjonalną obsługę, której nigdy wcześniej nie miałeś.

Dzięki,

Angela Wang


Angela Wang
Główny menadżer
NANJING ANGELA LABEL CO., LTD.
Telefon komórkowy: 008615850602353
ADRES: Pokój 504, budynek 02, nr 68 Tianyuan Middle Road, dzielnica Jiangning, Nanjing, prowincja Jiangsu, Chiny.
Kod pocztowy : 211100
B2B: angela-label.en.made-in-china.com
Strona internetowa: www.angelaccs.com
Strona internetowa: www.militaryepaulettes.com

_________________
We make Epaulette, Military Badge, Military Caps, Tactical Belt, Security Patches, Shoulder Board, Aiguillette Shoulder Cord, Cap Peak, Reflective Patch.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Adres AIM
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum