Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

p08 Firmy Denix
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
O'kiff
Gość





PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 10:55 am    Temat postu: p08 Firmy Denix Odpowiedz z cytatem

Witam,mam okazje kupic tą replike ale potrzebuje jakiejś recki,myśle że ktoś go tu posiada i bardzo bym go prosił o opisanie go w skrócie i mam pare pytań

1.Czy replike da się rozłożyc na częsci pierwsze

2.Czy po wsadzeniu łuski do magazynka,wsadzenie go a następnie przeładowanie i jeszcze raz przeładowanie,łuska wyskoczy?

3.Z jakiego materiału jest owa replika

4.Czy wogóle sie opłaca i czy są jakieś inne dostępne w tej albo nieznacznie wyższej cenie modele lepsze niż denix,chodzi mi oczywiście o lugera


Pozdrawiam
Powrót do góry
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 12:28 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O'Kiff - ja mam replikę Lugera P-08 Denixa i chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytanie oraz zamieszczę jej zdjęcia, ale musisz uzbroić się w cierpliwość, bo wcześniej jak w poniedziałek z powodu braku czasu nie będę mógł tego zrobić.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
o'kiff
Gość





PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 1:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję ci bardzo i czekam na recke Smile
Powrót do góry
oschutze



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 328

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 1:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1.Tak

2. Nie

3.ZnAl - stop aluminium i bodajze cynku, ale jest ciezka.

4.opłaca sie, org mieć nie możesz i nie masz prawa, a lepsze repliki kosztują powyżej tysiąca (Shoei etc)

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 87

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Nie będe raził nikogo opisem P08 od np.Denixa czy innej znanej firmy, mówiąc, że się opłaca. Powiem tylko, że jeśli nie zależy Ci na rozkładaniu broni, ani tej zabawie z łuską, a chcesz mieć coś w kaburze, to proponuję...zapalniczkę Very Happy Czasem się pojawiają na allegro(tylko nie jestem pewien czy można dostać Lugera, czy tylko P38), cena poniżej 100zł, a i papierosa można przypalić Wink
Pozdrawiam
Tomek

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiler



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 306

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 4:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek napisał:
Powiem tylko, że jeśli nie zależy Ci na rozkładaniu broni, ani tej zabawie z łuską, a chcesz mieć coś w kaburze, to proponuję...zapalniczkę Very Happy Czasem się pojawiają na allegro(tylko nie jestem pewien czy można dostać Lugera, czy tylko P38), cena poniżej 100zł, a i papierosa można przypalić Wink


Tylko do kabury STURMA (i pewnie innych też) już nie wejdzie ... Confused

_________________
Pozdrow
Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 4:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze ASG. Marui też miało którąś "parabelkę", tylko nie pamiętam czy P08 czy P38.
_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 87

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 4:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tylko do kabury STURMA (i pewnie innych też) już nie wejdzie ...
To się zastanawiam, w czym mój brat trzymał na Czerniakowie P38, bo mi to wyglądało na kaburę Wink A na poważnie to możliwe że nie wchodzi do kabur Sturma, ale są na rynku kabury w które wchodzi, i nie mam tu na myśli np. Stadlera.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oschutze



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 328

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 5:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co stadler ma wspólnego z kaburami szczególnie twardymi?

zapalniczka udajaca P38 wyglada znosnie, natomiast to cos co ma udawac P08 to jakies smutne gówno a nie replika, w ogole nie przypomina pierwowzoru.

pozatym co znowu za 'zabawie z łuską' skoro denix łusek nie obsługuje? huh....huh...

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 5:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A o której to pseudokopii P08 piszesz?

Na allegro jakiś cwaniak ostatnio sprzedawał model odpustowo - śmigusowodyngusową zabawkę na wodę, mającą niby przypominać P08, pomalowaną farbą Gunmetal (w sam raz na reko VoPo do munduru DDR) Wink

_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tomek



Dołączył: 16 Gru 2007
Posty: 87

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Cytat:
co stadler ma wspólnego z kaburami szczególnie twardymi?
Wiem że Stadler "bawi się" w różne elementy wyposażenia skórzanego, i wydawało mi się że coś wspólnego ma/miał z kaburami. Jeśli się mylę, to przepraszam za zamieszanie.
Cytat:
Jest jeszcze ASG.
Niby tak, ale domyślasz się że kwestia przeładowywania jest tam ahistoryczna.
A co do zapalniczek, to P38 tak jak pisał oshutze jest fajny, a P08 nie widziałem, więc nie mogę się wypowiedzieć na temat jakości.
Cytat:
Na allegro jakiś cwaniak ostatnio sprzedawał model odpustowo - śmigusowodyngusową zabawkę na wodę, mającą niby przypominać P08, pomalowaną farbą Gunmetal
Przypomina mi się "futurystyczny P08" na ASG z plastiku, którego swego czasu można było dostać na allegro.
Podsumowując, zapalniczki są alternatywą dla bądź co bądź drogiego Denixa, tylko ich jakość i wykonanie są lepsze lub gorsze, chociaż niektóre da się podratować.
Pozdrawiam
Tomek

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AlexxG



Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 650

PostWysłany: Sob Lut 16, 2008 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niby tak, ale domyślasz się że kwestia przeładowywania jest tam ahistoryczna.


Szczerze mówiąc, nie miałem w ręce tej repliki Tokio Marui i nie wiem, jak się ją przeładowuje. Mam Walthera PPK Classic Army i przeładowuje się "historycznie", natomiast nie ma wyciętego otworu do wyrzucania łusek. Natomiast na www.dws.org.pl jest opisane i pokazane, jak "stuningować" tego PPK od CA, żeby miał ten otwór i ogólnie wyglądał bardzo realistycznie.

_________________
"Neca eos omnes. Deus suos agnoscet"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiler



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 306

PostWysłany: Nie Lut 17, 2008 1:13 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek napisał:
To się zastanawiam, w czym mój brat trzymał na Czerniakowie P38, bo mi to wyglądało na kaburę Wink


W takim razie twój brat to szczęściarz, bo trafił na producenta, który przewidział, że ta zapalniczka będzie miała o jakiś centymetr dłuższą niż oryginał komorę zamkową.

_________________
Pozdrow
Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Lut 18, 2008 9:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uzupełniając Waszą dyskusję załączam kilka zdjęć mojej „Parabelki”.







Jej porównanie z omawianą przez Was repliką Walthera P-38 w formie zapalniczki (rzeczywiście jest ona większa niż oryginalny Walther – na zdjęciu dla porównania położyłem ją przy Parabelce)

A tu z aluminiową zabawką w kształcie Lugera (jak ktoś jest nią zainteresowany „wypełniaczem” do kabury to chętnie ją odstąpię).

Przez ciekawość wepchnąłem tego Walthera do kabury od Parabelki – wejść to wszedł, a kabura dała się nawet zapiąć – problem w tym, że szybkie wyjęcie tego pistoletu z niej było niemożliwe


Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Manierkarz



Dołączył: 07 Lut 2009
Posty: 33

PostWysłany: Pon Lut 16, 2009 9:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadam parabelkę denixa i jeest ona ciekawa tylko z mojej zeszła w 30 procentach oxyda a jej nie używam. Raz ją rozłożyłem i nie dało się poukładać spowrotem ale byłem u rusznikarza i naprawił ale powiedział że to replika nie nadaje się do rozkładania i muszę do niego iść jeszcze raz bo coś blokuje i nie mogę go przeładować Sad
Pozdrawiam Manierkarz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum