Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Bluza M 42
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oschutze



Dołączył: 29 Kwi 2007
Posty: 328

PostWysłany: Czw Gru 13, 2007 4:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do M37 to tak, z tym że ja sie spotkałem i z M37 szytymi fabrycznie i czyms 'przerabianym na styl' juz z kurtek armijnych M40 najpewniej przez 'stara gwardie' która do kroju 37 była przzwyczajona.

Jak chcesz miec ciekawszy mundur to kup np M40 i na nim kombinuj, sukna na uproszczenie kieszeni starczy, ale na zrobienie kieszeni wzoru z 36/40 z płaskich 42/3 to juz nie ma siły, a sukna feldgrau nie zdobedziesz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
class



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 80

PostWysłany: Czw Gru 13, 2007 5:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem. ja mam w tej chwili M37 a dodatkowo dwa miechy do dolnych kieszeni bez zakladek ( wczesniej zostaly odprute z tylnej czesci kurtki).
Myslalem o tym zeby doszyc te dwa miechy do dolnych kieszeni a gorne zostawic bez zmian-powstalaby w ten sposob I wersja M$@ o ktorej rozmawialismy. Co o tym myślisz?
Jakie masz zdanie na temat tego typu przerobek w kurtkach?pozdrawiam.

Dodane po 1 minutach:

M42 mialo byc Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Gru 13, 2007 8:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Class – nie nadążam za Twoim tokiem rozumowania - najpierw piszesz, że
Cytat:
CO DO BLUZ M42 OPISANYCH JAKO I WERSJA…PONIEWAZ NA KILKU ZDJECIACH ARCHIWALNYCH WIDZIALEM ZOLNIERZY W-SS, ORAZ WH W TAKICH BLUZACH

natomiast poniżej napisałeś:
Cytat:
Co do wersji 1 - nigdy sie chyba z tym nie spotkałem

to ja osobiście już nie rozumiem – są gdzieś zdjęcia żołnierzy WH / Waffen-SS w takich bluzach, czy ich nie ma?

Natomiast co się tyczy:
Cytat:
ZASTANAWIALEM SIE JESZCZE NAD KUPNEM M43 STURMA ALE JAKOS NIE PRZEMAWIAJA DO MNIE TE UPROSZCZENIA W KROJU KIESZENI…

to jakie uproszenia w kroju kieszeni tych bluz masz na myśli?

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
class



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 80

PostWysłany: Czw Gru 13, 2007 9:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam.juz spiesze z wyjasnieniami:
I wersja-nigdy sie z nimi nie zetknalem---------- to cytat Ober........ !!
po prostu nie zaznaczylem tego wlsciwie jako cytatu.
Jesli chodzi o mnie to widzialem jakies fotki z I wersja tej bluzy ,ale jak wspomnialem, wczesniej nie mialem wyobrazenia ze to jedna z dwoch jej wersji.
co do uproszczen kieszeni to mam na mysli uproszczenia w M43 w odniesieniu do wczesniejszych wersji.pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Gru 14, 2007 8:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do bluzy M43 faktycznie może jej estetyka mocno już odbiega od wyglądu wcześniejszych wersji niemieckich mundurów - ale z moich obserwacji wynika, że były one jednak szerzej stosowane niż bluzy M42.
I na Normandie jeszcze ładniej będzie pasować Smile

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
igor



Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 28

PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 1:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Czy bluzy M42 z zielonym kołnierzem były seryjnie produkowane przez jakiegoś producenta, czy to żołnierze sami sobie kołnierz obszywali zieloną tkaniną?






Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy bluzy M42 z zielonym kołnierzem były seryjnie produkowane przez jakiegoś producenta, czy to żołnierze sami sobie kołnierz obszywali zieloną tkaniną

Były to własne konwersje wykonywane prywatnie, a nie produkowane seryjnie bluzy.

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sturmann



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 56

PostWysłany: Czw Wrz 09, 2010 4:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak napisać Hindus, współczesne źródła pisane podają zgodnie że były to indywidualne konwersje "uszlachetniające" bluzę, niemniej chyba tak całkiem wykluczyć partii takich bluz nie można. Jak spora część osób na tym forum (i nie tylko na tym) wie, im więcej wiemy tym więcej mamy pytań Wink
_________________
Wie ein Fels im Meer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum