Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mundury drelichowe (Drillichanzug)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Lis 12, 2010 2:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do kołnierza jeszcze. Wydaje mi się, że miał on pierwotnie naszytą tasiemkę podobną do tej jaka jest widoczna na białym mundurze HBT załączonym na fotografii Hindusa powyżej.

To jest podoficerska taśma dystynkcyjna (niem. Tresse), używana do obszywania kołnierzy (i naramienników) na munudrach od Unteroffizier do Stabsfeldwebel i na mundurach podchorążych.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 23

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 8:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Hindus,

szukam materiału, którym mógłbym wypełnić ubytki na kołnierzu tej bluzy.
Zastanawiam się nawet nad użyciem czegoś, co mogłoby go dobrze imitować, ale oryginał byłby zdecydowanie najbardziej pożądany. To samo tyczy się taśmy dystynkcyjnej, którą obszyty był kołnierz, i ewentualnie pagonów podoficerskich, lub chorążego WH. Oczywiście w barwach zgodnych z patkami na kołnierzu. Zastanawiam się nad zatrzymaniem tego munduru w swojej kolekcji, albo też nad jego sprzedażą w przypadku, jeśli nie uda mi się skompletować brakujących detali. Mam do Ciebie ogromną prośbę, czy mógłbyś mi jakoś pomóc, albo coś zasugerować w tej kwestii?

Pozdrawiam serdecznie.

Dodane po 25 minutach:

Tutaj wklejam kilka fotografii kołnierza tej kurtki przed, i w trakcie reperacji.
Jak widać na pierwszym zdjęciu, widać jeszcze pozostałości po taśmie o której pisałem, a którą obszyty był kołnierz.

http://img89.imageshack.us/img89/4464/1beforerenovation.jpg
http://img257.imageshack.us/img257/1994/2duringrenovation.jpg
http://img261.imageshack.us/img261/9143/collarreverse4.jpg
http://img514.imageshack.us/img514/1041/eaglehp.jpg

**
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AjuntaPall



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 55

PostWysłany: Nie Lis 14, 2010 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak zupełnie z ciekawości - czy ta bluza nie została kupiona w antykwariacie w Gdyni na ul. 10. lutego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marcin



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 23

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 12:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy znasz jej pochodzenie? Jestem bardzo zainteresowany.

Dodane po 27 minutach:

W sumie zaskoczyłeś mnie. Była tam wystawiona?
Nie byłeś nią zainteresowany..? To w sumie dziwne, bo nawet na Germanmilitaria.com potwierdzili jej oryginalność.

**
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 10:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Witam Hindus,

szukam materiału, którym mógłbym wypełnić ubytki na kołnierzu tej bluzy.
Zastanawiam się nawet nad użyciem czegoś, co mogłoby go dobrze imitować, ale oryginał byłby zdecydowanie najbardziej pożądany. To samo tyczy się taśmy dystynkcyjnej, którą obszyty był kołnierz, i ewentualnie pagonów podoficerskich, lub chorążego WH. Oczywiście w barwach zgodnych z patkami na kołnierzu. Zastanawiam się nad zatrzymaniem tego munduru w swojej kolekcji, albo też nad jego sprzedażą w przypadku, jeśli nie uda mi się skompletować brakujących detali. Mam do Ciebie ogromną prośbę, czy mógłbyś mi jakoś pomóc, albo coś zasugerować w tej kwestii?

Ja bym jej osobiście nie naprawiał. Jeżeli jako całość jest autentyczna, to jakiekolwiek majstrowanie przy niej według mnie kondycji jej nie poprawi…
Zachowaj ją w takim stanie w jakim ona jest.
Ponieważ nie znasz jej historii – trudno ocenić jak faktycznie wyglądała ona w epoce. Każda próba jej naprawy będzie gdybaniem…
Tym bardziej, że znalezienie butelkowozielonego sukna nie jest łatwe. A po za tym nowowszyte fragmenty będą kontrastować kolorem z oryginalnym suknem kołnierza…

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 23

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 11:02 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię,

myślałem o tym, by ją po prostu dobrze zakonserwować bez robienia większej renowacji. Niemniej ubytki takie z tego co wiem bywają uzupełniane nawet przez pracowników konserwacji w muzeach. Dlatego biorę to pod uwagę, ale wolę to skonsultować. Hindus, mam propozycję by ją Tobie pokazać na żywo. Myślałem o spotkaniu z Maćkiem i Tobą, gdybyście nie mieli nic przeciw. Ja tutaj używam mojego drugiego imienia, ale jak sądzę, powinniśmy się znać z wielu widowisk historycznych.

**
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Lis 15, 2010 11:06 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Myślałem o spotkaniu z Maćkiem i Tobą, gdybyście nie mieli nic przeciw.

Chętnie - jeżeli tylko uda nam się znaleźć dogodny termin.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Lis 19, 2010 2:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marcin,
taka ciekawostka – na cytowanym m.in. przez Ciebie portalu Gemanmilitaria.com jest bluza HBT bardzo podobna do Twojej:
http://www.germanmilitaria.com/Heer/photos/H007964.html
Co prawda dolne kieszenie zostały w niej zmodyfikowane – niewykluczone, że dokonano tego w epoce, żeby upodobnić ją do bluz polowych M36.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Marcin



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 23

PostWysłany: Sob Lis 27, 2010 1:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Cię,

już ją widziałem u nich. Byli zainteresowani kupnem mojej bluzy, ale chyba sobie daruję. W takim stanie musiałaby być poddana jakiejś reperacji albo konserwacji, a to automatycznie byłoby dla nich argumentem za obniżeniem ceny. Przy tym chcieli bym ją najpierw wysłał im do wyceny bez podania mi nawet, na ile ją wstępnie szacują. Nie zarzucam im złej woli oczywiście, bo oni faktycznie się na tym znają, ale jeśli będę ją nawet kiedyś chciał sprzedać, to nie powinienem mieć z tym problemów nawet u nas w kraju. Tam zyskałbym więcej, ale jest też większe ryzyko. Wkrótce być może spotkam się z Maćkiem. Jestem z Nim w kontakcie. Jeśli miałbyś ochotę wziąć w nim udział, to z przyjemnością zapraszam.

**
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bialy55



Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 280

PostWysłany: Nie Mar 27, 2011 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co brać rekonstruktorska sądzi o tym kompleciku M43 HBT?
http://cgi.ebay.com/WWII-German-M43-heer-field-summer-HBT-Tunic-S_W0QQitemZ250676867433QQcategoryZ156432QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo=SIC&its=I%252BC&itu=UCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI&otn=10&pmod=250682197281&ps=63&clkid=7967102068202205247#ht_3819wt_969

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&hash=item35ab7109fc&item=230509578748&nma=true&pt=LH_DefaultDomain_0&rt=nc&si=QsPNHFSvi8k6OgzW2W6g8RUOp5g%253D
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Peter44



Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 43

PostWysłany: Sro Mar 30, 2011 4:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
robi się coraz cieplej i coraz bliżej rekonstrukcje na 44-45. Jestem posiadaczem kompletu M-36 na wrzesień 39, jednak zdaje sobie sprawę że po założeniu panterki, jak robi większość rekonstruktorów posiadających jeden komplet i chcących postrzelać na ,,późniejszych,, rekonstrukcjach, nie będę wyglądał poprawnie. Podjąłem wiec decyzję żeby kupić komplet M-43, jednak pod wpływem waszych rozważań zmieniłem zdanie i chyba kupie komplet drelichowy M-43( już latałem w 25 stopniach upału mundurze sukiennym...)
Chciałbym kupić komplet w tym sklepie, co sądzicie o tej replice bluzy ?
http://www.partyzant.pl/index.php?IDP=1&Lng=0&IDPr=117&IDKat=30&IDPKat=0
Ps. Jeśli macie dostęp to rzućcie jakieś zdjęcia Grenadierów Pancernych z okresu walk w Polsce w 44, w powyższy mundurze, bo takową sylwetkę chciałbym robić
Pozdrawiam
Peter

_________________
GRH "Grenadiere"
2./Pz.Gren.Regt.74
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erich



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 72

PostWysłany: Sob Kwi 09, 2011 8:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak ma się cena kompletów drelichowych (mówię oczywiście o komplecie bluza + spodnie) do ich jakości u różnych producentów? Najtańszy (chiński - sklep gavin-militaria [ale też nieco tańszy hiki-shop], choć większość chińskich sklepów to ten sam producent) komplet M43 kosztuje ok 240zł, choć jakość jest zapewne adekwatna do ich ceny, kolejny jest STURM, komplet to koszt ok. 380zł, ale jakość też nie jest jakaś powalająca, z czego co słyszałem. Ostatni jest czeski komplet z panther-store, który kosztuje ok. 640zł, i najpewniej jest najlepszy jakościowo. Co sądzicie o tych wyrobach i który byłby najlepszym wyborem?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RTK



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 524

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 9:29 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Posiadam bluzę HBT M43 od Panther-Store:
http://www.panther-store.cz/katalog/cz/zbozi/nemecko-1933-1945/bluzy_78/produkt/drillichova-bluza-m43-ss-rakosova-zelen

Jakość materiału i wykonania bardzo wysoka.
Używałem jej dopiero w akcji 2 razy, więc nie ma wielkich doświadczeń jak się sprawdza w boju Smile




Tutaj spodnie:
http://www.panther-store.cz/katalog/cz/zbozi/nemecko-1933-1945/kalhoty_79/produkt/drillichove-kalhoty-m42-rakosova-zelen

Można u nich już płacić PayPal'em.

PS. O co chodzi z tymi kodami.
Loguję się , wylogowuję i ciągle są te kody, jakbym pisał jako "gość" ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kuba



Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 62

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 11:26 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przychylam się do opinii RTK , panther-store ma najlepszy drelich z ww. firm . Mam od nich tarnjacke dla LW i jestem bardzo zadowolony i przymierzam się do zakupu spodni drelichowych ( tych z linku ) Smile
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erich



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 72

PostWysłany: Nie Kwi 10, 2011 12:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze mamy polską produkcję od Frankowskiego (http://www.historical-uniforms.com/index.php). Akurat tutaj możliwy komplet to bluza M43 i spodnie w splinterze za 430zł. Jaka jest ich jakość? Rozumiem, że słabsza os czeskiej, ale czy "daje radę"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następny
Strona 9 z 12
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum