Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Niemieckie odznaczenia ogólnie.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panzer24 – serdecznie witamy na naszym forum! Smile

Niestety odpowiedź na Twoje pytanie, to już kwestia gdybania – owszem mam zdjęcie szeregowego żołnierza WH z „Medalem Mrożonego Mięsa” z okresu walk w Normandii, ale jak duży był odsetek weteranów frontu wschodniego, którzy nie awansowali trudno powiedzieć…

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Peiper



Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 43

PostWysłany: Czw Sty 08, 2009 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może to być jeden z tych "twardogłowych" oberschutz'ów, z tego tematu : http://panzerlehr.mojeforum.net/viewtopic.php?t=144 Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Talvi



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 109

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!

Czy posiadają Koledzy informacje i zdjęcia baretek używanych w niemieckiej armii? Chodzi mi o stosowane wzory/wzór, jak były wykonane.

Pozdrawiam!

_________________
Spieß der 3.Kp./I/SS-Standarte "Germania"

GRH Wiking
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:31 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy posiadają Koledzy informacje i zdjęcia baretek używanych w niemieckiej armii? Chodzi mi o stosowane wzory/wzór, jak były wykonane

Tu masz wszystko - moim zdaniem bardziej dokładnie opisać się już tego nie da Smile
http://www.wehrmacht-awards.com/related/ribbons/index.htm

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Talvi



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 109

PostWysłany: Czw Lis 04, 2010 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak Smile Dziękuję bardzo!

Pozdrawiam!

_________________
Spieß der 3.Kp./I/SS-Standarte "Germania"

GRH Wiking
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Talvi



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 109

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 1:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!

Przepraszam, ale znów mam pytanie...

Czy ktoś z Kolegów posiada może wiedzę na temat warunków (konkretnie wymaganych osiągnięć sportowych), które trzeba było spełnić, aby otrzymać odznakę sportową DRL? Na pewno były one sprecyzowane, podobnie jak to było z odznaką sportową SA, niestety nie posiadam adekwatnych dokumentów na ten temat.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!

_________________
Spieß der 3.Kp./I/SS-Standarte "Germania"

GRH Wiking
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy ktoś z Kolegów posiada może wiedzę na temat warunków (konkretnie wymaganych osiągnięć sportowych), które trzeba było spełnić, aby otrzymać odznakę sportową DRL?

Mam niemiecką encyklopedię popularną z 1941 roku, gdzie wymagania do przyznania tej odznaki są szczegółowo opisane - z tym, że naturalnie w języku niemieckim - jeżeli Ci to nie przeszkadza, to postaram się potrzebne informacje zeskanować / wklepać wieczorem.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Yuri



Dołączył: 13 Kwi 2007
Posty: 252

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 2:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Talvi napisał:
Witam wszystkich!

Przepraszam, ale znów mam pytanie...

Czy ktoś z Kolegów posiada może wiedzę na temat warunków (konkretnie wymaganych osiągnięć sportowych), które trzeba było spełnić, aby otrzymać odznakę sportową DRL? Na pewno były one sprecyzowane, podobnie jak to było z odznaką sportową SA, niestety nie posiadam adekwatnych dokumentów na ten temat.

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam!


Proszę bardzo, wszystkie niezbedne informacje w języku Shakespearea:

http://www.axishistory.com/index.php?id=1864

_________________
War, war never changes...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Talvi



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 109

PostWysłany: Wto Lis 30, 2010 7:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Yuri, bardzo dziękuję za namiar!

Hindusie, gdybyś był tak miły to mimo wszystko poproszę o skan z encyklopedii - chętnie poczytam również "w oryginale" Smile

_________________
Spieß der 3.Kp./I/SS-Standarte "Germania"

GRH Wiking
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Gru 02, 2010 12:13 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Talvi – zgodnie z obietnicą:


Niestety nie miałem siły składać skanera, więc interesujące Cię strony tej encyklopedii po prostu sfotografowałem – ale myślę, że treść jest w pełni czytelna (zdjęcia zapisz sobie na swoim komputerze i otwórz w pełnej rodzielczości).

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Talvi



Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 109

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 2:51 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej czytelna - dziękuję bardzo!

Pozdrawiam!

_________________
Spieß der 3.Kp./I/SS-Standarte "Germania"

GRH Wiking
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piett



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 63

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 3:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

2 pytania w kwestii odznaczeń



Co do za wstążka tj. ta druga od dołu. To jakaś odmiana będącego wyżej krzyża KVK 2 klasy? Jeśli tak - za co bądź komu przyznawano każdą z tych wersji - pytanie tyczy się zarówno wstążek, jak i krzyża 1 klasy przyznawanego w dwóch wersjach - z mieczami i bez nich.



Z kolei co to za odznaczenie które znajduje się na prawej kieszni munduru. Kiedyś myślałem że to jakaś odznaka za przedwojenne podboje typu np. Anschluss Austrii. jednak nie widziałem owego odznaczenia u żadnych oficerów/żołnierzy WH tylko wśród oficerów SS, najczęściej wyższych rangą. Jedyne czego jestem pewien że nadawano je przynajmniej przed kwietniem 1943 kiedy to odznaczono widocznego tu Seppa Dietricha mieczami do krzyża rycerskiego. Chociaż mniemam że wstążka jest odznaczeniem nadawanym prawdopodobnie jeszcze przed wrześniem 1939.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Gru 03, 2010 3:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do za wstążka tj. ta druga od dołu. To jakaś odmiana będącego wyżej krzyża KVK 2 klasy?

To jest wstążka od Wojennego Medalu Zasługi – cywilnego odznaczenia ustanowionego 14 sierpnia 1940 roku, będącego rzeczywiście cywilną wersją KVK 2 klasy. Przyznawano je np. pracownikom, których praca miała istotny wpływ na wysiłek wojenny III Rzeszy.

KVK 1 klasy z mieczami był odznaczeniem wojskowym, KVK 1 klasy bez mieczy był jego odpowiednikiem cywilnym, którego II klasą był wyżej przeze mnie wspomniany medal/.

To zaś co Dietrich ma na tym zdjęciu na klapce prawej górnej kieszeni bluzy mundurowej to wstążka „Orderu Krwi”.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Krwi_(III_Rzesza)

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Piett



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 63

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 12:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to teraz to się już zupełnie nie dziwię że ten medal widać głównie u "gwardii piwiarnianej" - dzięki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AjuntaPall



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 55

PostWysłany: Sob Gru 04, 2010 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piett napisał:
jednak nie widziałem owego odznaczenia u żadnych oficerów/żołnierzy WH tylko wśród oficerów SS, najczęściej wyższych rangą.


http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Bundesarchiv_Bild_101I-748-0090-15A,_Alfred_Greim.jpg&filetimestamp=20081212205538

Ta-daaam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum