Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szelki szturmowe (Koppeltrager)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 12:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przykład szelek, o których pisze Michalczewski…






…i ich użycia w epoce (pierwszy jest właśnie obrazek, na który Michalczewski zwrócił uwagę):



_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
StuG



Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 231

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ladny parkiet Hindus Wink
Zdjecia archiwalne znam ale nigdy nie doszukalem sie w nich przerobki pasa glownego. Teraz sprawa jest oczywista. Koledzy jak zwykle zaskakuja. Dzieki za foty!

_________________
Kazdy z nas jest ignorantem!
Oczywiscie kazdy w innej dziedzinie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiler



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 306

PostWysłany: Pią Lip 23, 2010 7:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

michalczewski napisał:

Nie bardzo, te szelki produkowane były z brytyjskich pasów głównych Smile Chłopaki mają takie szelki więc Hainrich może wrzucić foto.


Jedno sprostowanie: z brytyjskich pasów mogły być zrobione raczej tylko pierwsze szelki wrzucone przez Hindusa. Pas brytyjski łatwo poznać po wewnętrznych zakładkach na haki regulacji wszytych (a raczej fabrycznie wytkanych) co kilka centymetrów a przede wszystkim po mocno widocznym pogrubieniu obu brzegów. Pozostałe szelki mogły być uszyte z innych elementów brytyjskiego webbingu (chociażby z szelek systemu pattern 08, które na początku wojny były jeszcze używane m.in. przez niektóre jednostki kanadyjskie), ale raczej nie z pasów głównych. Szelki tego typu już wcześniej widziałem (m.in. bardzo znane zdjęcie z goliatem), moje pytanie wynikało z tego, że taśmy nośne szelek wojaka z mojego pierwszego zdjęcia wydawały mi się znacznie węższe niż te, które znałem z innych fotografii i ze zdjęć ekipy Hainiego.

_________________
Pozdrow
Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wilk_pustyni



Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 15

PostWysłany: Sob Lip 31, 2010 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć wszystkim, widzę, że zaciekawiły was szelki z pasów brytyjskich. Tak się składa, że w zeszłym roku natchnieni fotkami z powstania zrobiliśmy sobie takie szelki. Co by nie być gołosłownym oto fotka z niesamowitej imprezy Juriego w Stępinie.

_________________
Durch die Schanzen, Beton, Stahl... Pioniere voran !
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Nie Paź 31, 2010 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Trafiły mi się resztki szelek szturmowych.Skóra jest w zadziwiająco dobrej kondycji,miękka-elastyczna.Niestety czas i ludzie zrobili swoje.





Pomyślałem sobie że mógłbym je użyć jako "tymczasowe" szelki do plecaka późno-wojennego WH pytanie tylko czy w epoce stosowano taki patent ?



Pozdrawiam

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bialy55



Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 280

PostWysłany: Pon Lis 01, 2010 1:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jak najbardziej tak, widziałem już plecaki tak przerobione. W późnym etapie wojny wszystko było możliwe Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Sro Lis 10, 2010 6:00 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

Trafiły się jeszcze jedne szelki prawie kompletne,metalowe części skorodowane,skóra miejscami twarda.
Szelki nie mają niestety żadnych widocznych sygnatur w miejscach gdzie zazwyczaj powinny być.
Na prawym pasku jakby podpis właściciela.
Zastanawia mnie to trochę co to za twór ?




Pozdrawiam

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bialy55



Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 280

PostWysłany: Wto Kwi 19, 2011 11:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ersatzowa wersja szelek parcianych z 1-częściowymi hakami:

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SmKH



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 89

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 9:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O wlasnie panowie. A propos tych "uproszczonych haków". rzuccie okiem na te oto haki. Tak wg was który to raczej rok? Przyznam, ze mam problemy znalezc jakiekolwiek foty z zolnierzami w szelkach ,ktore by mialy tego typu haki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stadler



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 672

PostWysłany: Pią Kwi 29, 2011 10:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak raczej sam koniec 44 i 45 rok.
Te haki mi wyglądają na plecakowe, ale wtedy to już nie miało większego znaczenia :]
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
SmKH



Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 89

PostWysłany: Wto Maj 24, 2011 7:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie ,przykleje sie do tego watku nt szeleczek. Chce kupic do kolekcji, nie do reko szelki, koniec wojny (najlepiej). Czytajac jednak to Forum mam swiadomosc istnienia masy kopi, replik, jakis powojennych klonow. Panowie ,prosba, rzuccie okiem na tych fare fotek i powiedzcie kazda uwage ktora wam sie nasówa. Czy orginalene, nic nie kombinowaene? kazda uwaga na wage zlota. Dziekuje.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Thomas



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 47
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 10:44 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czołem!
Co sądzicie o tej replice szelek?
http://hikishop.net/ww2-german-tropic-web-ystrap-p-572.html

_________________
545.Sperr-Division
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 10:53 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkiem niegłupie - i jeżeli to co sprzedają tam, rzeczywiście wygląda tak jak na tych obrazkach, to muszę szczerze przyznać, że się ten Dalekowschodni producent przyłożył!

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Thomas



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 47
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 12:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za opinie.
Bardzo przypominają te które oferuje ATF.
Jednak po bliższym przyjrzeniu się ,widać różnicę w wykonaniu (choćby inny sposób szycia).Kolor mają odmienny ale to może być kwestia oświetlenia podczas robienia zdjęć. Niemniej wyglądają przyzwoicie , no i cena nie powala z nóg.
Pozdrawiam

_________________
545.Sperr-Division
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kolo83



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 37

PostWysłany: Czw Lip 14, 2011 9:16 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Śledząc ostatnio aukcje na alle... wpadło mi w oko coś takiego http://allegro.pl/wojskowy-plecak-wehrmacht-niemcy-ii-wojna-i1699857668.html .Niby nic wielkiego ale widząc,że w komplecie jest zasadnicza część szelek zaryzykowałem i ... udało się.W cenie 100PLNów stałem się posiadaczem sierściucha M39 w niezłym stanie (w realu wygląda o wiele lepiej niż na foto) no i głównej atrakcji czyli "prawie" kompletnych szeleczek z wczesnego okresu produkcji sygnowanych Josef Weidinger u. Sohn WIEN 1940.Byłem zaskoczony,że nikt poza mną nie licytował.Odkąd zawitała do mnie paczka czyli od dzisiejszego popołudnia cieszę się jak dziecko.Trafiły już na mój renowacyjny warsztat. Fotki poniżej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 12 z 17
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum