Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Potrzebna pomoc Wermacht 1939
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mauser98k



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 295

PostWysłany: Nie Cze 12, 2011 5:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z takiego mixu (NRD + oryginalna patelnia) korzystałem przed pojawieniem się na rynku menażek austriackich Very Happy . Obecnie "austriaki" to chyba najekonomiczniejsza opcja. Poza tym pałąk i jego mocowanie w kociołku menażki NRD odbiegają troszkę od oryginałów- są zgrzewane a nie mocowane na nity a sam drut ma inny kształt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kubisz



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 324

PostWysłany: Wto Cze 14, 2011 12:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Se chłopie temat wybrałeś Smile...przerabiałem go i na nim, nomen omen, poległem. To co najłatwiej dostępne to bluza, pas, klamra, haki, ładownice, manierka, pucha z maską. I na tym kończą się łatwe rzeczy. O hełmach już wiesz. Sam się naszukałem m35 w rozmiarze 68, nawet złomu i nie znalazłem.

Z ważniejszych rzeczy:

Chlebak - interesuje Cię wczesny chlebak w kolorze feldgrau ze skórzanymi obszyciami szluwek. Trudna sprawa, nie wiem czy ktoś repliki robi. Są na allegro repliki późniejszych chlebaków w kolorze oliwkowym. Te Cię nie interesują. Tak jak oryginały, które czasem można dostać. Szkoda ich. Swego czasu można było dostać powojenne chlebaki BGSu (Bundes Grenshutzu) w kolorze zbliżonym do feldgrau, które po przeróbkach nadawały się do rekonstrukcji. Tylko, że trudniej je teraz dostać niż wojenne.

Saperki - Interesują Cię te z dłuższymi cholewami. Dostępne głównie na zamówienie u szewców znających się na rzeczy i to za sporą kasę. Te z allegro nie nadają się do niczego: drogie, marnej jakości wykonanie i krótka cholewa (Zmiana która nastąpiła z rozkazem z chyba listopada 1939 roku, mająca na celu oszczędne gospodarowanie materiałem strategicznym jakim skóra była wtedy)

Pokrowiec na łopatkę i łopatka - tu trzeba zagadać z Kolegami ogłaszającymi się w dziale giełda. Repliki z allegro są dupne. Można tylko łopatkę kupić i zmienić trzonek, dostępny na Giełdzie.

Manierkę proponuję poskładać z dostępnych na allegro replik pasków i pokrowców, oryginalnych flaszek i kubków, tu się wiele nie wymyśli.

Zeltbahn - Repliki, jak to repliki, są po prostu dupne. Można kupic sturma z allegro, można kupić ze Spearheada z ebaya (wyglądaja na zdecydowanie lepsze, aczkolwiek jeszcze nie macałem). Ja, przyznam się, na razie biegam z oryginałem, za co będę pewnie się w piekle smażył. Troki do celty chłopaki Ci zrobią, to żaden problem.

To trudny temat. Życzę Ci wytrwałości i powodzenia.

_________________
Krupp Steel und Porshe engines. Who can defeat us?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
liberty1212



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 38

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 3:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A teraz coś z innej beczki
Mam sam dzwon hełmu teraz potrzebuję środka
Czy fasunek od polskiego hełmu wz50 pasuje bo słyszałem że tak
co z obręczą i nitami i paskiem czy można zapożyczyć z innych hełmów?
Dzięki i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie jedynym słuszny rozwiązaniem jest zakup repliki kompletnego, właściwego rozmiarowo, fasunku do niemieckich hełmów (produkcji czeskiej) wraz z nitami i paskiem pod brodę.
_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kubisz



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 324

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie możesz kupić normalnego, tylko z polskim kombinować?
Poszukaj na allegro, albo po sklepach z rekonstrukcją. Jak masz paypala to obczaj decalhelmet.com

_________________
Krupp Steel und Porshe engines. Who can defeat us?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
liberty1212



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 38

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 5:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie w takim razie może kupić replikę i po problemie
http://allegro.pl/stahlhelm-m40-helm-wh-ss-wierna-replika-3-i1660822165.html
lub
http://allegro.pl/helm-niemiecki-typu-m40-i1653323214.html
lub
http://allegro.pl/helm-stalowy-model-m40-rozmiar-59-60-i1671235086.html
M40 prawie to samo jak wrzesień i rozmiary dostępne nawet Sturm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kubisz



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 324

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 5:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Broń Cię panie boże, prawie robi wielką różnicę w rekonstrukcji, a już na pewno nie ten hełm z drugiego linka. To tylko z daleka przypomina niemiecki hełm w ogólnym zarysie, a poza tym ma niewiele wspólnego. Piszesz, że masz dzwona. Co to za jeden? w jakim stanie? odpowiedni rozmiar? Jeśli masz dobry dzwon, to nie kupuj repliki całego hełmu tylko fasunek.
_________________
Krupp Steel und Porshe engines. Who can defeat us?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
liberty1212



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 38

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 5:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale mój to ten luftschutz kupiłem z resztą fantów dlatego pytałem
stahlhelm m40 ze sturma chyba nie jest najgorszy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marek588



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 1132

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 5:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od garnków Sturma trzymaj sie z dala. Ja swojego czasu też przed przystąpieniem do Lehra byłem w gorącej wodzie kapany i nabyłem ich M42. I co? I bardzo szybko chłopaki mnie naprostowali wskazując szereg wad w tej replice uniemozliwiających używanie go w rekonstrukcji. I tak mam szczęście że udało mi się go opchnąć i odzyskać choć połowę kasy...

Inna sprawa to taka ze na Twoim miejscu narazie hełmem bym sobie głowy nie zawracał a skupił się na umundurowaniu i koniecznym wyposażeniu. Na początku możesz poganiać trochę w furażerce. A hełm (już prawidłowy) na spokojnie zakupić jak się zdarzy okazja.

_________________
GRH Panzer Lehr

...?yciem ?o?nierza rz?dzi mgnienie oka, w jednym momencie jest co? do jedzenia i picia, wi?c nale?y u?ywa? ?ycia, bowiem ka?dego los wiedzie na ?lepo przez ?ycie i ka?dy nast?pny moment mo?e by? tym ostatnim. (Albrecht Wacker)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
liberty1212



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 38

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

słuszna uwaga
postaram się coś skombinować bo tak wogóle to zacząłem od d**y strony
mundur to podstawa dzięki za porady
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
liberty1212



Dołączył: 31 Maj 2011
Posty: 38

PostWysłany: Pią Cze 17, 2011 8:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie a co powiecie o tym fasunku
http://allegro.pl/fasunek-do-helm-niemiecki-i1656897027.html
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
koszmar2828



Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 22

PostWysłany: Pią Cze 17, 2011 11:38 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko wtrącę, jeżeli już zdecydujesz się na mundur to polecam produkty Ant-Z. Gdzieś w googlach można znaleźć stronę pośrednika z większością wyrobów ale są tam droższe niż u producenta. Jak chcesz to mogę Ci dać maila do Pana Chena Wei i sobie porozmawiacie. Zna nie najgorzej angielski i można się dogadać. Zaletą jest niesamowicie obszerna rozmiarówka, może oczywiście uszyć na miarę. Jakość jest bardzo dobra zarówno materiału jak i szyć. Osobiście polecam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kiler



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 306

PostWysłany: Pią Cze 24, 2011 8:21 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stadler napisał:
Dzwon 66 jest stosunkowo łatwo dostępny jeszcze. Jednak, jak za wszystkie w ładnym stanie, trzeba za niego dać 300-400zł. Od ręki za jakieś 500.
Trzeba szukać, polować na okazje Very Happy


Kurcze, 3 lata i podwójne przebicie w stosunku do cen z 2008? Wychodzi na to, że kupując na zapas robi się interesy życia.

_________________
Pozdrow
Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stadler



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 672

PostWysłany: Pią Cze 24, 2011 9:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ameryki nie odkryłeś :pig:
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
OstMasowien



Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 8

PostWysłany: Wto Cze 28, 2011 11:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.To mój pierwszy post. Widzę ze jest to najlepsze forum dla rekonstruktorów Wehrmachtu w Polsce. Czytam was od jakiegoś czasu.Jestem z północno-wschodniego Mazowsza.
Jako że mam podobne dylematy jak założyciel wątku, więc pozwolę się podpiąć. Mianowicie mam zamiar odtwarzać żołnierza Wehrmachtu z września 1939 roku(jeszcze nie wiem jaka konkretnie formacja). I w związku z powyższym mam kilka pytań.: Wiem że ze stahlheimem jest ciężko, a replik nie warto kupować, więc muszę poszukać oryginału m35 lub m40(eh a z 10 lat temu znajomy sprzedał stahlheim za 20 zł!!!!), mam obwód głowy 61, zatem rozmiar takiego hełmu to 68?
Panowie jak jest z rozmiarami spodni i feldbuzy? Powiem że ze mnie "kawał chłopa",mam 115 w pasie, obwód piersi 121cm, wzrostu 191. Z tego co widzę to feldbluse m36(w rozm58) to jeszcze się znajdzie, ale gorzej ze spodniami. I właśnie tu moje kolejne pytanie? Czy będą jakieś poważne problemy z rozmiarami? Z góry dziękuję za podpowiedzi. pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum