Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mundury drelichowe (Drillichanzug)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Stadler



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 672

PostWysłany: Wto Lip 05, 2011 7:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój drelich od mrówki skurczył się po farbowaniu 10cm na długości. Dobrze, że zamówiłem większy, obawiając się tegoż właśnie skurczu Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Wto Lip 05, 2011 7:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli to standard. Naciągnąłem nogawki, ale nie tyle ile sie skurczyły.
Barwione zielone drelichy nie kurczą się aż tak drastycznie, podejrzewam że w procesie farbowania poza wodą dostają jakąś konkretną temperaturę i efekt skurczu nie jest tak dotkliwy. Chociaż i tak jest bo M42 dla WSS też mi skurczu dostało. Na szczescie też zamówilem za dużą Wink

Największym problemem są spodnie, bo Chen szyje wszystko w rozmiarze R Regular dla Hessena, a nie tak jak kiedyś na miarę przy indywidualnym zamówieniu. Najdłuższe spodnie mają 34" z tego co mi mówił. A to czasami dość mało, jeśli spojrzeć na "fizykę" jego HBT. Włoskie spodnie tak mi się nie zjechały.

No, ale co by nie mówić, drelich w końcu jest.
Niniejszym projekt "Die Gulaschkanone" z mojej strony uważam za otwarty Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Lip 05, 2011 8:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swojego, białego kompletu HBT M33 jeszcze nie prałem – dobrze wiedzieć, że kurczenie następuje aż na tak dużą skalę, bo właśnie chciałem skracać spodnie – a tak tylko je wypiorę Smile Zielony drelich do „Mrówki”, kupiony parę lat temu rzeczywiście nie skurczył mi się za bardzo – mimo, że piorę go po każdej imprezie, na której w nim występowałem. Tak samo zachowują się moje zielone spodnie HBT z „Panther-Store”.

Ja swoją białą bluzę M33 od „Mrówki” zmodyfikowałem – guziki wymieniłem na „czyste” (nie malowane) i dodałem brakujące guziczki do podkołnierzyka (o tym „Mrówka” zapomniał), a po za tym dostosowałem do odtwarzanej przeze mnie sylwetki podoficera: czyli taśma dystynkcyjna na kołnierzu i szlufki + guziki do naramienników.


Ciekawa jest różnica w cenie drelichowego kompletu M33 u „Mrówki” - ja w sumie zapłaciłem 62 EUR, natomiast taki sam komplet bez przesyłki w „Panther – Store” kosztuje 154 EUR! Może jakościowo być on oczywiście lepszy, ale ja uważam, że produkt „Mrówki” jest w pełni zadowalający.

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Wto Lip 05, 2011 8:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja za komplet zapłaciłem 47 funtów plus przesyłka (ok. 340zł), a u czechów sama bluza kosztuje ok. 320 zł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marco Polo



Dołączył: 17 Cze 2011
Posty: 46

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 11:28 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
Koledzy - taki mundur pojawił się na znanym wszystkim portalu i wzbudził moje zainteresowanie ponieważ z tego co wyczytałem mundury drelichowe produkowano wg wzoru bluz mundurowych M43 i nigdzie nie słyszałem o drelichu M36. Czy jest to może jakaś modyfikacja oficerska czy może waffen ss? A może po prostu radosna twórczość ze wschodu? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
http://allegro.pl/drillichjacke-m36-wierna-replika-bluzy-letniej-i1707777911.html
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erich



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 72

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 11:39 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marco Polo napisał:
Witam wszystkich,
Koledzy - taki mundur pojawił się na znanym wszystkim portalu i wzbudził moje zainteresowanie ponieważ z tego co wyczytałem mundury drelichowe produkowano wg wzoru bluz mundurowych M43 i nigdzie nie słyszałem o drelichu M36.

Bo takiego w wersji podoficerskiej nie było. Wymysł producenta, głównie dlatego, że na sezony letnie jest jednak wygodniejszy niż sukienny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
AjuntaPall



Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 55

PostWysłany: Pon Lip 11, 2011 3:39 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Erich napisał:
Marco Polo napisał:
Witam wszystkich,
Koledzy - taki mundur pojawił się na znanym wszystkim portalu i wzbudził moje zainteresowanie ponieważ z tego co wyczytałem mundury drelichowe produkowano wg wzoru bluz mundurowych M43 i nigdzie nie słyszałem o drelichu M36.

Bo takiego w wersji podoficerskiej nie było. Wymysł producenta, głównie dlatego, że na sezony letnie jest jednak wygodniejszy niż sukienny.


Taki mundur był. Mam orginalną fotografię przedstawiającą dwóch szeregowych (zdjęcie studyjne) jeden w mundurze sukiennym, drugi (strzelec alpejski) ma kurtkę drelichową m36, identyczną jak w aukcji i do tego sukienne spodnie. Przepraszam za brak skanu zdjęcia na dowód, ale będę mógł to zrobić dopiero po powrocie do domu w sierpniu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Lip 12, 2011 8:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak powiedział AjuntaPall bluzy drelichowe, swym wzorem odpowiadające sukiennym bluzom M36, były w Wehrmachcie używane.
Przy czym odpowiedzenie wprost czy bluza oferowana na załączonej przez Marco Polo aukcji jest historycznie poprawna nie jest wcale takie proste.
Zasadniczo drelichowe bluzy M36 używane w trakcie wojny miały dwojaką proweniencję:
1) konwertowane bluzy moleskinowe używane w Reichswehrze,
2) bluzy szyte z radzieckich pałatek.
Jak pisałem dawno temu w poniższym wątku na forum Kolegów z SPMiP, te pierwsze popularne były zwłaszcza u starszych podoficerów, którzy mieli jeszcze szansę w RW służyć. Te drugie zaś zaczęły się pojawiać po rozpoczęciu działań wojennych na Wschodzie.
http://spmip.mojeforum.net/viewtopic.php?t=1492&postdays=0&postorder=asc&highlight=moleskinowe&start=0
Nie da się wykluczyć, że niektóre egzemplarze bluz drelichowych M40 szytych z tkaniny HBT również mogły być upodabniane do bluz M36 przez dodanie ciemnozielonego, sukiennego kołnierza – jak do tej pory nie widziałem jednak, ani jednego takiego egzemplarza. Dlatego mimo wszystko ja bym się na zakup bluzy z tej aukcji nie zdecydował…
Wieczorem wrzucę kilka zdjęć drelichowych bluz M36 (i zachowanych egzemplarzy, jak i archiwalnych).

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mr_ffox



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 10

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 11:19 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam moj pierwszy post na forum Wink

Mam pytanie czy ten drelich jest cos wart, jak sie ma kroj i odwzorowanie.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300554865497&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123

Wiem ze najlepsze sa w Panther Store
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Erich



Dołączył: 28 Gru 2010
Posty: 72

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 2:44 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mr_ffox napisał:
Mam pytanie czy ten drelich jest cos wart, jak sie ma kroj i odwzorowanie.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300554865497&ssPageName=ADME:X:RTQ:US:1123


Nie wiem jak ten wygląda ma żywo, ale trochę drożej można kupić drelich od mrówki (ANT-Z), bluza kosztuje ok. 90zł a spodnie ok. 110zł, oczywiście, do tego wszystkiego dochodzą koszty przesyłki, ale na te drelichy nikt specjalnie nie narzeka Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mr_ffox



Dołączył: 11 Cze 2011
Posty: 10

PostWysłany: Nie Lip 17, 2011 10:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozna prosic o jakies namiary na sprzedawce (nick)? Bo ostatnio slyszalem ze jest kryzys jesli chodzi o wyroby pana Ant-Z.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Lip 18, 2011 8:07 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bo ostatnio slyszalem ze jest kryzys jesli chodzi o wyroby pana Ant-Z.

To ktoś Cię w błąd wprowadził:
http://stores.ebay.pl/ANT-Z-MILITARY

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Wto Lip 19, 2011 11:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czas jakiś temu faktycznie ucichło o Ant-Z (szył prawdopodobnie jako podwykonawca do sklepów) ale rozkręcił się od nowa ze swoją ofertą na własny rachunek
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 8:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto z Was przebrnął przez całą zawartość Bundesarchive, gdy była udostępniona na Wiki, ten pewnie i na to zdjęcie się natknął. Dla mnie ono ma dużą wartość poznawczą, bo mimo, że:
- wykonane zostało w późnym okresie wojny – na co wskazuje płaszcz M42/43 podoficera stojącego po lewej stronie fotografii i czapki polowe M43 podoficera w mundurze wojsk pancernych i oficera po prawej stronie zdjęcia, pomijając już sprzęt, w którego obsłudze szkolą się żołnierze Smile
- podoficer w mundurze wojsk pancernych, ma na rękawie naszywkę Sonderverband 287/288,
to przeważająca większość rekrutów ma na sobie białe komplety robocze M33 (nie późniejsze zielone, ale właśnie białe)!



Pozdro
Hindus

P.S. Zwróćcie uwagę jakim materiałem ludzkim dysponował już w tamtym okresie Wehrmacht…

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Nie Lip 31, 2011 9:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No niestety młodzieńców nie widać...
_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Następny
Strona 11 z 12
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum