Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mundury kamuflażowe Waffen-SS
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 31, 32, 33  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MichaelH



Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 277

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 1:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chinola ma człowiek z MP44 a Militaria kolega z MP40 ! Very Happy Wisisz mi piwo !
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Richard



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 189

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 1:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również przychylam się do zdania kolegów, to jest całkiem porządny platan, porównując ze zdjęciami ze znanego opracowania Beavera, wypada bardzo korzystnie. Cena hikiego, wziąwszy pod uwagę przesyłkę ( max tydzień aktualnie ), powoduje, że warto u niego kupowac. Na marginesie warte polecenia są od niego elementy wyposażenia z brezentu, dobry, gruby splot, co raz lepszej jakości wyroby ze skóry.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 1:48 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hartung... Ty się nie liczysz .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 4:05 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zdjęcie będzie chyba najlepszym porównaniem.

Po lewej Militaria44 po prawej chińczyk.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ostwid



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 181

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 8:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za porównanie produktów.
Teraz jeszcze chciałem was zapytać jak jest koszt wysyłki do polski Question

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stankiew



Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 271

PostWysłany: Wto Lip 26, 2011 8:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od sprzedającego, koszty przesyłki są różne, ale zwykle nie przekraczają 40$ - jeśli chodzi o jeden przedmiot
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Richard



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 189

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 6:56 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Robisz zakup w sklepie hikiego i na koniec obliczany jest koszt przesyłki, dostajesz fakturę do zapłaty via paypal z kwotą wysyłki. Nie można z góry powiedziec ile to wyniesie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 7:12 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale zastanów się czy to się opłaca, pamiętaj o cle + vat . No i ostatnio hiki coś daje ciała z terminowością wysyłki, ja bym kupił u partyzanta i miał święty spokój Wink .
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
adam



Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 105

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 7:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ja również przychylam się do zdania kolegów, to jest całkiem porządny platan, porównując ze zdjęciami ze znanego opracowania Beavera, wypada bardzo korzystnie."

Macie rację, to najlepszy chiński platan. Kolory są praktycznie identyczne jak w 1944M i są zgodne z oryginalnym wzorem ale ... nie porównujcie go proszę do 1944M. Kalosze są o wiele tańsze od saperek i na zdjęciach wyglądają podobnie a jednak nikt z was nie rekomenduje ich jako dobrego zamiennika.
Cały urok wzorów platanowych polega na ich rozmiarze i możliwości tworzenia 3 wymiarowego niepowtarzalnego maskowania. Platany z 1944M są jak oryginał, platany z Chin to 1/10 oryginalnego wzoru. Gdybym był rekonstruktorem, mundury, które odwzorowują oryginał w 10% polecał bym na festyn a nie do rekonsrukcji Smile

Rekonstruktorem nie jestem i wiem, że liczy się nie tylko jakość a rekonstrukcja ma być zabawż i nie można dać się zwariować ale proszę nie stawiajcie znaku równości pomiędzy tymi produktami.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 7:59 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam napisał:

Platany z 1944M są jak oryginał, platany z Chin to 1/10 oryginalnego wzoru. Gdybym był rekonstruktorem, mundury, które odwzorowują oryginał w 10% polecał bym na festyn a nie do rekonsrukcji Smile.


To akurat prawda, że na chińskim platanie można czasem dostrzec powtórzenia we wzorze plam, oczywiście zależy to od tego jak taka kangurka jest uszyta , mam na myśli jakie skrawki akurat złożyły się na cały produkt. Jednak na pierwszy , drugi i trzeci rzut oka jest to niezauważalne i porównanie tego do festynowego wdzianka jest moim zdaniem nie na miejscu, replika nigdy nie będzie oryginałem, nawet militaria 1944 . Ja słyszałem opinie, że kształt plan chińczyka jest lepszy niż Militariów, niestety w naszych umysłach wyryło się błędne przeświadczenie że Militaria 1944 = super koszer.

Żeby było jasne to ja mam kangurkę z Militaria 1944 ( Rauchtarn ) Wink .

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
damian93ss



Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 136

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może, dlatego wbiło się każdemu, że super koszer bo:
-Niezaprzeczalnie oferuje jedne z lepszych jakościowo kamuflaży
-W porównaniu do chińskiego platana, poszczególne plamy są nakładane warstwowo jak w oryginale a nie jak w chińskim wszsytko z jednego wałka.
-M1944 to tylko pośrednik a nie producent.

A co do "za bardzo jaskrawych kolorów".
Widziałś ktoś kiedyś oryginalne kamuflaże w stanie magazynowym?? Aż raziły w oczy.

Pzdr.

_________________
"...i zes?a? ich Pan na ziemi? by siali zam?t i zniszczenie..."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Otto



Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 11:30 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damian93ss napisał:
Może, dlatego wbiło się każdemu, że super koszer bo:
-Niezaprzeczalnie oferuje jedne z lepszych jakościowo kamuflaży
-W porównaniu do chińskiego platana, poszczególne plamy są nakładane warstwowo jak w oryginale a nie jak w chińskim wszsytko z jednego wałka.
-M1944 to tylko pośrednik a nie producent.


Niewątpliwie produkty oferowane przez Militaria 1944 są tymi z wysokiej półki, jednak możliwość ich kupienia graniczy z cudem, no chyba że na rynku wtórnym ( gdzie trzeba mieć dużo szczęścia ) . Więc nie rozumiem po co cała dyskusja jak takiego platana 3/4 z Militariów już nie uraczysz Smile . Zresztą Kolega chyba też w chińskim platanie biega z tego co widuje na zdjęciach Wink .

A co do oryginałów w stanie magazynowym to jeśli możesz podziel się zdjęciami. Chętnie to zobaczę, bo osobiście miałem okazję "pomacać" używane i ich jakość była tragiczna.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
stankiew



Dołączył: 06 Sty 2011
Posty: 271

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 11:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Taki mix odzieżowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stadler



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 672

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 11:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

damian93ss napisał:
-W porównaniu do chińskiego platana, poszczególne plamy są nakładane warstwowo jak w oryginale a nie jak w chińskim wszsytko z jednego wałka.


Niestety w tym akurat zgodzić się nie mogę, gdyż jest to technicznie niewykonalne Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 11:55 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego Czesi jeszcze jakiś czas temu dawali radę - technika sitodruku nie zanikła przecież? sam mam ładna panterkę z tzw błędami spasowania matryc
_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 20, 21, 22 ... 31, 32, 33  Następny
Strona 21 z 33
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum