Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Hełmy niemieckie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marek588



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 1132

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 6:18 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No fakt niedoczytałem że ma być mat. Zasugerowałem sie tylko RALem 1001
_________________
GRH Panzer Lehr

...?yciem ?o?nierza rz?dzi mgnienie oka, w jednym momencie jest co? do jedzenia i picia, wi?c nale?y u?ywa? ?ycia, bowiem ka?dego los wiedzie na ?lepo przez ?ycie i ka?dy nast?pny moment mo?e by? tym ostatnim. (Albrecht Wacker)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kubisz



Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 324

PostWysłany: Pią Wrz 02, 2011 12:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Timex napisał:
Witam a z kąt bierzecie farbę Feldgrau na hełmy ?


Stąd:

http://decalhelmet.com/


SześćZeroZeroSześćGrau nie robi.

_________________
Krupp Steel und Porshe engines. Who can defeat us?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Timex



Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 42

PostWysłany: Pią Wrz 02, 2011 2:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej a wiesz gdzie można dostać na polskich stronach farbę RAL 1001 MAT?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
randosz



Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 22

PostWysłany: Pon Paź 03, 2011 3:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Ostatnio wziąłem się za renowacje swojego strychowca... dzwon był w dość dobrym stanie, jedynie z małymi wżerami gdyż najwyraźniej był wystawiony na działanie wody. Drobne szpachlowanie no i malowanie. Farbę wymieszałem bazując na wzorze farby a w zasadzie resztek jakie pozostały na dzwonie (oczywiście z poprawką na wiek farby) oraz zdjęć i nałożyłem na dzwon. Następnie po modelarsku zrobiłem delikatnego wash-a troszkę ciemniejszym odcieniem co nieznacznie postarzyło hełm. Obecnie czekam na obręcz 66 do fasunku i kalki więc mam takie pytanie. Czy nie wydaje się wam iż hełm za bardzo się świeci? Mi osobiście odpowiada gdyż nie wygląda jak spod igły ale jest to subiektywna ocena więc czekam na opinie. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Stadler



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 672

PostWysłany: Pon Paź 03, 2011 4:29 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg mnie jest w porządku Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Slajmi130



Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 148

PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 3:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wg zdjęć ciężko oceniać,w naturze oglądać to co innego. Ale moim zdaniem nie jest źle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Wto Paź 04, 2011 7:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dobrze, przekonaliście mnie do zaprezentowania jednego ze znalezionych ogryzków który "wyszedł na ludzi". Wink To akurat dziedzina którą lubię i jak mawiają moi koledzy powinienem zająć się zawodowo Laughing Miło jest popatrzeć jak coś co po znalezieniu inny kopnął by pod krzak nabiera wyglądu i cieszy oko. Kolejne sztuki czekają w kolejce.Dla jasności hełmy w tym stanie nie bardzo mam serce sprawdzać w terenie ale znakomicie nadają się na półkę.Pokrótce przedstawiłem tu kolejne etapy reanimacji.Zdjęcia były robione komórką a oświetlenie nad warsztatem mam jarzeniowe, więc kolor jest przekłamany ale w rzeczywistości wygląda o.k.
Pozdrawiam

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
feldbahn600



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 63

PostWysłany: Pią Paź 21, 2011 2:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A oto moja wariacja na ten temat.
Z góry przepraszam za "głęboki połysk", tak wychodzi na zdjęciach, nie wiem czy to wina aparatu? Hełm opracowywany na okres wczesnowojenny. Kolor oparłem na zachowanej barwie innego mojego oryginalnego baniaczka. Nie chciałem, aby w moim była ingerencja szpachli, czekałem długo aż na aukcji pojawi się zdrowy oryginalny dzwon i udało się. W tym egzemplarzu nie ma grama szpachli, został tylko odtłuszczony i pomalowany. Fasunek repro.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Paź 21, 2011 2:57 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

:thumleft: i wcale nie jest w tym przypadku wielkim problemem, że taki wczesnowojenny się świeci Smile

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kiler



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 306

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 10:38 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bodzio- jak się patrzę na Twoje dzieło, to powiem tyle - strach na allegro kupować odnowione dzwony Laughing
_________________
Pozdrow
Przemek "kiler"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 11:23 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiler, to było robione szybko, na sztukę z braku zajęcia Very Happy Strach pomyśleć co by było jakbym się przyłożył do postarzenia farby, naniósł postarzone kalki itd. Popełniłem kiedyś taką puszkę na maskę p-gaz(mam gdzieś foto)i szczerze powiem że ostatnio przeglądając swoje destrukty do reanimacji wpadła mi ona ponownie w ręce
Shocked Kolorek śliczny, przetarcia, wykwity rdzy pod farbą, nic tylko wystawiać i pisać że oryginał 97% farby, numer i nazwisko właściciela, znaleziona w starej szopie na terenie Prus Wschodnich Razz Jednak gość który by to kupił i używał po pierwszej inscenizacji wpadł by w ciężki szok gdyby okazało się że po uderzeniu o glebę farba by odprysła a jakże , ale z wiadrem szpachli. Razz
Dlatego wolę gdy te fanty cieszą oko ale na półeczce u mnie w domku.
Pozdrawiam

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
feldbahn600



Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 63

PostWysłany: Sob Paź 22, 2011 3:53 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hindus, dzięki! Very Happy
Aha, zapomniałem dodać, że mój jest m35.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Piett



Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 63

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 11:36 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dobrej godziny nurtuje mnie pytanie kiedy hełmy M42 mogły zacząć trafiać do jednostek bojowych. Wiadomo na wielu przykładach że wdrożenie do produkcji nie zawsze wiązało się z szybkim dostarczeniem hełmów do jednostek bojowych. Na sortowanych zdjęciach z okresu późne lato/jesień 1942 dotąd nie dopatrzyłem się takiego hełmu. Może zna jakieś przykłady najlepiej zdjęciowe z tego okresu które potwierdziłyby najwcześniejszy okres trafienia hełmów do jednostek. Najbardziej to pytanie ciekawi mnie w kwestii rejonu Stalingradu (wrzesień-listopad), chociaż inne rejony jak np. Tunezja mogą być równie przydatne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Stadler



Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 672

PostWysłany: Nie Paź 30, 2011 3:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hełmy M42 wprowadzono do użycia w okolicach listopada 1942r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hans85



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 75

PostWysłany: Pon Gru 05, 2011 10:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z kolegów miał do czynienia z tym fasunkiem:
http://allegro.pl/fasunek-helm-niemiecki-m35-m40-m42-rozmiar-59-i1927416971.html ?
wydaje mi się, że skóra jest za gruba...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Następny
Strona 41 z 45
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum