Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Wymagana mała pomoc [Dywizja SS]

 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WolfenAuge



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 10:40 am    Temat postu: Wymagana mała pomoc [Dywizja SS] Odpowiedz z cytatem

Witam,
na początek powiem, że miałem dylemat nad dywizją, którą wybrać.
Myślałem nad LSSAH, Totenkopf oraz Das Reich.
Ale generalnie szukałem tej, która odnosiła jakieś sukcesy...
I najlepiej jeżeli byli tam rekrutowani Niemcy...

Po drugie, zastanawiałem się już nad Totenkopf... Tylko nigdzie nie mogę znaleźć obszyć i kalk na hełm, jakie to powinny być ? o_0
Na jednych zdjęciach posiadają 2 patki z czaszkami... Na innych runy SS,
a na jeszcze innych czaszka i stopień.

Czy na hełmie powinna być tylko tarczka z SS, czy czaszka ?

Dodam, że interesuje mnie rocznik 40 - 43 [ ew. 40 - 45, ale to można w późniejszych okresach biegać w sprzęcie z roku 40. Tak myslę...

Czekam na odpowiedzi
Pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mario33



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 348

PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 12:01 pm    Temat postu: Re: Wymagana mała pomoc [Dywizja SS] Odpowiedz z cytatem

Chcesz dywizję SS? Prowadzisz jakąs wojenke na tle etnicznym czy jak? masz zaplecze logistyczne dla czołgów ? i wiesz że części zamiennych do tygrysów już nie robią ?

To gwoli żartu, a gwoli merytoriów...

Zaczynasz od końca, jaka grupa ? bo każda z nich ma swoje wymagania, którymi się z Tobą chętnie podzieli.

Na kolekcjonerskim hełmie nie naklejaj niczego bo go zniszczysz tylko.

Innych powodów 'chęci wybrania' Dywizji SS nie wyobrażam sobie... poza tymi, o których nawet nie chce mi się wspominać...

_________________
Es steht ein kleines, kleines Edelweiß
auf einer steilen, steilen Felsenhöh!

Kampfgruppe EDELWEIß, 1KP/100GJR

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
WolfenAuge



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 3

PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 10:06 pm    Temat postu: Re: Wymagana mała pomoc [Dywizja SS] Odpowiedz z cytatem

[quote="mario33"]Chcesz dywizję SS? Prowadzisz jakąs wojenke na tle etnicznym czy jak? masz zaplecze logistyczne dla czołgów ? i wiesz że części zamiennych do tygrysów już nie robią ?
<...> "

Przestańcie się ludzie mądrzyć...Naprawdę nie miło jest czekać na odpowiedź wieki, a na koniec się rozczarować.
Naprawdę czy poziom internautów zalaly trolle internetowe ?? Czy to takie pokolenie jest ??
Ogarnij się i odpowiedz na poziomie jeżeli to jest wymagane i jeżeli potrafisz...
Jeśli nie - nie pisz nic.

Po prostu rekonstukcja...! Żadnych czołgów... Po prostu piechota...
Mówimy wszyscy jednym językiem - POLSKIM! I nikt się <...> nie rozumie !

dzięki za kolejny barłog, bezsensowny i woli ścisłości zabierający cenne sekundy z życia na przeczytanie i odpisanie.
Zawiodłem sie ponownie pozdro
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mario33



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 348

PostWysłany: Sro Lip 01, 2009 11:06 pm    Temat postu: Re: Wymagana mała pomoc [Dywizja SS] Odpowiedz z cytatem

WolfenAuge napisał:
Naprawdę nie miło jest czekać na odpowiedź wieki.

Na odpowiedź czekałeś dwie godziny. Nie przesadzasz trochę ?

WolfenAuge napisał:
Ogarnij się i odpowiedz na poziomie jeżeli to jest wymagane i jeżeli potrafisz...

Nie chcę być niegrzeczny ale moja odpowiedź jest na wyższym poziomie niż Twoje pytanie - zadane bez ładu i składu czy też jasnego wyjaśnienia o co ci chodzi. Ciekawe że czas oczekiwania na który tak narzekasz nic ci w tej kwestii nie powiedział...

Że zacytuję:
Cytat:
Tylko nigdzie nie mogę znaleźć obszyć i kalk na hełm, jakie to powinny być ? o_0
Na jednych zdjęciach posiadają 2 patki z czaszkami... Na innych runy SS,
a na jeszcze innych czaszka i stopień.

Znaczy co jakie ma być ? obszycia? kalki? widziałeś na hełmie niemieckim kalkę ze stopniem ? A tak można zrozumieć to pytanie.

Parafrazując - ogarnij się i zadaj porządne pytania to dodstaniesz porządne odpowiedzi.

_________________
Es steht ein kleines, kleines Edelweiß
auf einer steilen, steilen Felsenhöh!

Kampfgruppe EDELWEIß, 1KP/100GJR

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
henry99



Dołączył: 30 Lip 2007
Posty: 180

PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 12:14 am    Temat postu: Re: Wymagana mała pomoc [Dywizja SS] Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze zgadzam się całkowicie z mario33, jeżeli pytanie będą miały jakikolwiek sens, to uzyskasz na nie odpowiedź.

WolfenAuge napisał:
Naprawdę czy poziom internautów zalaly trolle internetowe ?? Czy to takie pokolenie jest ??
Ogarnij się i odpowiedz na poziomie jeżeli to jest wymagane i jeżeli potrafisz...
Jeśli nie - nie pisz nic.


Właśnie tak patrzę i zastanawiam się, czy tak nie jest. Wypada zachować pewien poziom, ale przede wszystkim kulturalny. Twoja pretensjonalna odpowiedź nie zmotywuje nikogo, do udzielenia Ci informacji.

WolfenAuge napisał:
dzięki za kolejny barłog, bezsensowny i woli ścisłości zabierający cenne sekundy z życia na przeczytanie i odpisanie.
Zawiodłem sie ponownie pozdro


Mario33 chciał tylko, żebyś skonkretyzował swoje pytanie. Tyle.

WolfenAuge napisał:
Witam,
na początek powiem, że miałem dylemat nad dywizją, którą wybrać.
Myślałem nad LSSAH, Totenkopf oraz Das Reich.
Ale generalnie szukałem tej, która odnosiła jakieś sukcesy...
I najlepiej jeżeli byli tam rekrutowani Niemcy...


Zadam pytanie, które wiele razy zadawano mi samemu: A dlaczego właśnie SS i dlaczego takie jednostki?

Co do odtwarzania LAH czy Totenkopf.. Widziałem parę osób które nosiły mundury LAH, i powoli zaczyna to przechodzić, pomimo że kiedyś było nie do przyjęcia, by odtwarzać jednostkę "wodza".
Totenkopf.. temat ciekawy, ale minie jeszcze wiele lat, zanim ludzie będą gotowi zaakceptować (o ile w ogóle będą kiedykolwiek) fakt odtwarzania tej jednostki, która wszystkim kojarzy się dosyć jednoznacznie.


Ostatnio zmieniony przez henry99 dnia Czw Lip 02, 2009 9:06 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sturmann



Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 56

PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 6:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

koeljne forum, na którym Twój post nie wiadomo jak traktować, czy jako prowokację czy wyraz delikatnie mówiąc niedojrzałości. Kolego droga do rekonstrukcji WSS w Polsce jest długa i wyboista. Zacznij od literatury, dokumentacji pisanej i fotograficznej, przejrzyj parę godzin wochensshauów to na częśc pytań sam zanjdziesz odpowiedź, choć po Twoim zniecierpliwieniu raczej będzie to trudne. Na tym forum raczej przyjaciół nie znajdziesz z takim podejściem jakie zaprezentowałeś.
_________________
Wie ein Fels im Meer
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WolfenAuge



Dołączył: 01 Lip 2009
Posty: 3

PostWysłany: Czw Lip 02, 2009 9:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i faktycznie, trochę mnie ponioslo.
Mowiąc "obszycia" miałem na myśli mundur, mówiąc kalki na hełm - wiadomo.

henry99:
Po pierwsze zgadzam się całkowicie z mario33, jeżeli pytanie będą miały jakikolwiek sens, to uzyskasz na nie odpowiedź. "

wiesz, zdziwiłbyś się... Przyszedłem tutaj z forum okdrywcy, gdzie zamkneli mi temat 2 razy z rzędu za to, iż dotyczył SS.
CO w tym złego ? Reko to reko... Inni bawią się w komunistów i nikt nic im nie zrobi ? Nie chcę offtopicu, ale to nie ma mieć żadnego charakteru politycznego. Po prostu Reko.
Panowie , dzięki, żeście się wysilali aby tutaj coś napisać...
Ale nie mam siły ponownie wszystkiego od początku wyjaśniać...
Dam sobie z tym spokój...

PS: I w ogóle nie bierzcie tego do siebie... Na nerwach człowiek różne rzeczy pisze - za co przepraszam.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum