Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oryginalne starocie WH,SS,LW !!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Barson1



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 60

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 2:34 pm    Temat postu: Oryginalne starocie WH,SS,LW !!! Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem założyć ten wątek żeby wymienić się informacja o swoich starociach!Morze ja zacznę:(zdjęcia wrzucę później) a więc tak w mojej skromnej kolekcji znajduje się :maska p-gaz WH,puszka na maskę p-gaz,skrzynia WH,hełm policyjny m35 i m42 SS,manierka datowana na 1939 rok oryginalny pokrowiec który Kupiełem za 10 zł na targu,mapnik,4 mausery i jeden mainilcher(bagnety)skrzynka do mg 42,śerściuch trochę ćwieków,cała siatka troków do celt menażek manierek itp no i z 5 kilo łusek.

Dodane po 39 sekundach:

A i jeszcze oryginalne zdjęcia wh front wschodni
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 2:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Całkiem nieźle – mógłbyś wrzucić przede wszystkim zdjęcia tych troków do celt i mapnika?

Aha i prośba – panuj nad ortografią, bo ciężko się to czyta!

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barson1



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 60

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 2:45 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybacz pisałem to w pośpiechu zdjęcia wkleję dzisiaj pod wieczór.

Dodane po 1 minutach:

A czym ty się możesz pochwalić???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 2:59 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz mam już niewiele rzeczy oryginalnych, między z tego co mi pozostało to między innymi:
- kilka lornetek służbowych WH (w tym model 10x50),
- chlebaki, torba ubraniowa,
- tornistry (w tym służb łączności), plecaki (również tropikalne),
- trochę odznaczeń i klamer,
- drobiazgi osobiste (typu pojemniki na środki odkażające, komplet do czyszczenia broni),
- puszki z maskami pgaz.
- gogle przeciwpyłowe,
- bagnety do K98k,
- saperki WH (prosta i składana),
- etc…

Jakbyś uważnie pokopał w starych wątkach to czasem natkniesz się na zdjęcia niektórych moich fantów.

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”


Ostatnio zmieniony przez Hindus dnia Czw Wrz 10, 2009 3:08 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Barson1



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 60

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 3:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze ze mi pzypomniałes1Mam jeszcze lornetkę Wh i Raiswhery z wojny lunetę artyleryjską
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 3:09 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam jeszcze lornetkę Wh

Jaką masz lornetkę - jaki model, producent? - jakie są na niej sygantury?

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”


Ostatnio zmieniony przez Hindus dnia Czw Wrz 10, 2009 3:20 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 3:14 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Barson1 napisał:
Dobrze ze mi pzypomniałes1Mam jeszcze lornetkę Wh i Raiswhery z wojny lunetę artyleryjską


Hindus napisał:

Aha i prośba – panuj nad ortografią, bo ciężko się to czyta!


Też się podpisuję pod tym apelem.
Na miłość boską przecież w edytorze masz funkcję podkreślania wyrazu (czerwona linia) jeżeli go źle napiszesz czy tak trudno jest poprawić tekst przed wysłaniem go?
Ja tłumacze to sobie jako zwykłe niechlujstwo i lenistwo z Twojej strony szybkie pisanie nie ma tu nic do rzeczy.

Weź sobie to do serca i pisz zgodnie z polską ortografią.

Pozdrawiam

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barson1



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 60

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 5:56 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątek tez założyłem z chęcią wymieniana informacji o nietypowych 2 wojennych gadżetach.Po pierwsze nie chwale się tylko wymieniam!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lord_Macragge



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 70

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 6:06 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - od wymiany informacji są inne wątki, radzę nie trollować, tylko najpierw przejrzeć całe forum. Po drugie - nie ma nic wyjątkowo w rzeczach, które wymieniłeś. Po trzecie - chwalisz się jak jasna cholera Rolling Eyes Liczę, że ktoś z moderatorów zrobi porządek z tym topiciem...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 6:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie spokojnie, Hindus stara się jak widzicie powoli "ucywilizować" nowego użytkownika. Jest to zapewne młoda osoba, która musi się jeszcze wiele nauczyć (korzystanie z forum, obycie między rekonstruktorami i kolekcjonerami).
Chyba lepiej jak będzie tutaj a nie na np. na odkrywcy, przyswajał net etykietę.
Nie zmienia to faktu, młody przyjacielu, że najlepiej będzie jeżeli w konkretnych tematach będziesz wrzucał zdjęcia i opisy swoich "artefaktów".
Hełmy w temacie o hełmach, lornetki w temacie o optyce itd.

Co do samochwalstwa jestem w stanie je zrozumieć ale w formie zaproponowanej powyżej. Kolekcjonerstwo jest często pewną formą współzawodnictwa (ale takiego pięknego sportowego, bez podstawiania nogi Wink ). Uznanie dla kolekcji niezwykle łechcze jej właściciela Smile

BTW
Cytat:
A czym ty się możesz pochwalić???

Jedna z pierwszych lekcji: lepiej napisać "Ty" z wielkiej litery, zwłaszcza że zadajesz pytanie "kapitanowi na tym statku" czyli administratorowi forum Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Falko



Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 115

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 6:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wrzuć fotki, bo posiadać kolekcję to jedno, ale pytanie o to w jakim stanie - wydaje się tutaj właściwe. Większość kolekcjonerów/rekonstruktorów obeznanych w temacie robi pewnego rodzaju selekcję - tj. nie bierze do domu każdego złomu, ponieważ po prostu nie było by tego gdzie pomieścić. Tak więc to co posiada w domu zbieracz z kilkuletnim stażem, trzeba pomnożyć mniej więcej razy 3 z stosunku do tego co by posiadał gdyby zbierał złom - Tak więc kolekcja kolekcji nie równa.


Falko

P.S Nie jestem mistrzem ortografii (mam na to papiery), ale radzę poczytać w internecie o funkcji interpunkcji w języku pisanym

_________________
"Fajny na Pan granat w tych kaloszach"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barson1



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 60

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 6:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie mam takiej wiedzy jak większość tutaj zgromadzonych użytkowników .Dziękuję za poradę .Rzeczy są w stanie idealnym przepraszam za kłopot obiecuję poprawę.Dopiero zaczynam moją przygodę z rekonstrukcjami zbieractwem itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 6:23 pm    Temat postu: Re: Oryginalne starocie WH,SS,LW !!! Odpowiedz z cytatem

Barson1 napisał:
Postanowiłem założyć ten wątek żeby wymienić się informacja o swoich starociach!...,mapnik


Widzisz kolego mnie np. interesuje jak wygląda Twój mapnik,jak domniemam jest niemiecki bo głównie o takich rzeczach tu rozmawiamy.

Zrób kilka zdjęć i dodaj w wątku o mapnikach i sprawa załatwiona,na pewno koledzy odpiszą Ci wtedy jaki to np.model.

Tu masz link do tematu:
http://panzerlehr.mojeforum.net/viewtopic.php?t=185&highlight=mapnik

A poza tym staraj się używać wyszukiwarki wtedy nie będziesz dublował tematów Wink

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Barson1



Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 60

PostWysłany: Czw Wrz 10, 2009 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko .W miarę możliwości czasowych wkleję zdjęcia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Wrz 11, 2009 1:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie szkoda Wam klawiatury na bicie piany? – wywaliłem posty nie wnoszące nic do tematu.
Mam nadzieję, że nikt nie poczuł się urażony. ,
Każdy z nas kiedyś, na jakimś forum stawiał swoje pierwsze kroki (pisał pierwsze posty) - dlatego owszem krytyka niewłaściwego postępowania nowych użytkoników jest zawsze wskazana, ale w formie nienapastliwej, a konstruktywnej.
Myślę, że kolega Barson1 wie już w czym rzecz – jemu pozostawiam do decyzji czy chce zdjęcia swoich fantów umieszczać tutaj, czy w poszczególnych wątkach.
Chęć prezentacji własnej kolekcji uważam za z gruntu naturalne postępowanie każdego zbieracza, więc nie widzę w tym nic zdrożnego – ja zawsze z zainteresowaniem oglądam cudze kolekcje, bo nigdy nie wiadomo czy przy okazji nie będzie można nauczyć się czegoś nowego o fantach z interesującego mnie okresu…

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Archiwum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum