Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Spodnie w SS

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nordzik



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 255

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 5:00 pm    Temat postu: Spodnie w SS Odpowiedz z cytatem

Interesują mnie informacje na temat spodni w jednostkach SS-VT w roku ;39. Iwem że używali przede wszytskim spodni feldgrau, ale czy używali także spodni steingrau? MOje pytanie wynika stąd że pewną komplikacją niemiłych wypadków i kolei losu dostałem z Chin spodnie steingrau zamiast feldgrau a po zlych doswiadczeniach z urzedem wolę zaprzestać sprowadzania z Chin różnorakich rzeczy.

Pozdrawiam Nordzik.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hans85



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 75

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

taki offtop

jakie miałeś problemy z urzędem ??
pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nordzik



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 255

PostWysłany: Pon Wrz 21, 2009 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cło, i ogólne problemy z pozyskaniem zakupu, że tak bowiem, kręcili strasznie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Seeteufel



Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 645

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 10:54 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To kolega ma pecha w takim razie bo ja nigdy problemu z przesyłkami z Chin nie miałem.

A odpowiadając na pytanie: nie, spodni steingrau SS nie używało.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nordzik



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 255

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 2:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cóz, ja mam troche inne informacje na temat spodni, ze jednak byly uzywane w malych ilosciach, tak jak bluzy m36 dla wehrmachtu.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Albert



Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 201

PostWysłany: Wto Wrz 22, 2009 10:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlaczego niby spodnie m.37 miałyby nie być używane w SS-VT? Były używane, co potwierdza nawet podręcznik NSDAP. Skłaniałbym się chyba bardziej do tezy, że spodnie feldgrau były w mniejszych ilościach, albo przynajmniej 50/50%.
_________________
Es ist so schoen Soldat zu sein
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Richard



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 189

PostWysłany: Wto Paź 06, 2009 11:16 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W 1936 roku rozkazem Himmlera wprowadzono umundurowanie sukienne w kolorze feldgrau. Oczywiście od rozkazu do wprowadzenia w jednostkach zwykle mija trochę czasu, więc w dzisiejszej literaturze ten mundur ss nosi oznaczenie M37, w tym roku zaczął się on pojawiać w pułkach SS VT. Inaczej niż w armii bluza i spodnie były w tym samym kolorze! Oczywiście donaszane były elementy w kolorze steingrau, ale zasadą w roku 1939 był jednolity kolorystycznie mundur. Dlatego ja byłbym ostrożny z twierdzeniem o przewadze steingrau albo o podziale fifty fifty, zdecydowanie steingrau było w mniejszości
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Waffen-SS Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum