Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Amunicja do rekonstrukcji

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mentos



Dołączył: 25 Paź 2011
Posty: 6

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 5:12 pm    Temat postu: Amunicja do rekonstrukcji Odpowiedz z cytatem

Witam, ostatnio zacząłem się zastanawiać nad wypełnieniem ładownic do Mausera. Jako świeżak w temacie rekonstrukcji do tej pory mam wypchane papierem. Amunicja deko wydaje się zbyt kosztowna (60x3zł). Myślałem nad pomysłem kupienia na aukcjach łusek, pocisków i łódek. Wyczyścić, łuskę zalać silikonem (cokolwiek, co by zwiększyło ciężar), skleić kropelką z pociskiem i do łódki. Jak wypada taki pomysł? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Łuski wypełnij w połowie piaskiem, pociski wklej i będzie ok. Dużo osób tak robi. Oczywiście spłonki zbite muszą być żeby nie było niedomówień.
Choć teraz to gestapo nawet potrafi się przyczepić do samych łusek, zależy na kogo trafisz Very Happy

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
cbr



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 2030

PostWysłany: Wto Sty 31, 2012 10:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz możliwość w ładowniki możesz wsadzić wystrzelone łuski po amunicji ślepej, z odpowiednio zgradowanymi końcówkami pod pocisk. Ja tak mam zrobione i wyglądają możliwie. Nie wypełniałem już niczym bo uważam to za zbędne, ładownice i tak są masowo w porządku.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum