Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pomoc w doborze ekwipunku WSS
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SPAWACZ



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 10

PostWysłany: Sob Lut 02, 2013 9:37 pm    Temat postu: Pomoc w doborze ekwipunku WSS Odpowiedz z cytatem

Witam
Na wstępie chciałbym powitać szanowne grono całej grupy i gości Smile.
Zacznę od tego iż jestem świeżynką w temacie reko/stylizacji II wojny i strony Niemieckiej tego konfliktu .
Z racji tego iż jestem założycielem grupy rekonstrukcyjnej (współczesnej V zmiany Afganistanu 6bdsz) ,wiem ile pochlania ta pasja pieniędzy jestem tego świadom ( nie odwiedziecie mnie od pomysłu strasząc cenami ;p) , Mianowicie chciałbym ziścić swoje dawne pragnienie nad skompletowaniem pełnego oporządzenia żołnierza SS.

Przedstawię może mój zamysł, a wy dalej pokierujecie mnie jak prawidłowo powinienem dobrać ekwipunek.

Wiec myślałem o późniejszym okresie wojny 1940- 44 i o wschodnim lub zachodnim terenie działań ( Rosja lub Francja ).
Pragnę także nadmienić ze nie chce iść w kierunku jednostek ochotniczych innych krajów.
Zastanawiałem się nad 2div ''das reich'' 4pulku ''der fuhrer''.

Poczyniłem kilka przygotowań (oczywiście nie zwracajcie uwagi na ekwipunek na zdjęciu ) był on zakupiony na biegu ,na ewent stylizacyjny ASH.

Powiem co mam obecnie:
Mundur ciężko mi określić myślę ze to m40 lub 43 szyty przez Yanika
Hełm wykopek w super stanie - oczywiście troszkę po szpachlowałem pomalowałem ,runy na hełmie malowałem ręcznie.
Obszycia od Yanika i odznaczenia ze sturma.

I to by było na tyle z konkretnych rzeczy.

Za wszelkie odpowiedzi rady i ukierunkowanie będę bardzo wdzięczny .

Pozdrawiam

_________________
B3 ?ód?


Ostatnio zmieniony przez SPAWACZ dnia Nie Lut 03, 2013 12:44 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 6:32 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj
Kolego nie chcę w żaden sposób Cię urazić, ale tu nic nie jest w porządku.
Hełm-malowane runy , pasek od podpinki.
mundur o kilka rozmiarów za duży,
szalo-kominiarka LWP
obszycia od Yanika,
obwieszenie się odznaczeniami,
dziwne szelki,
klamra WH,
buty,
manierka,
łopatka,
Jednym słowem pasuje to raczej jako rekonstrukcyjne dziwadło.
Proponuję wziąć fachową literaturę, poczytać tematy o umundurowaniu, przed zakupem skonsultować z kolegami którzy maja już o tym jakieś pojęcie, a dopiero później zacząć kompletować umundurowanie i wyposażenie.
Pozdrawiam

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SPAWACZ



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 10

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 12:12 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bosz Bodzio ....czy ty w ogóle przeczytałeś mój wcześniejszy post.
Wymieniłeś dokładnie wszystko o czym powiedziałem ze to buble na stylizacje kupione w pośpiechu i że macie się tym nie sugerować !!!!.

A jak nie to powiem to jaszcze raz!!!!!
PROSZĘ NIE PATRZEĆ NA OPORZĄDZENIE ZE ZDJĘCIA , BYŁO ONO DOKUPIONE NA STYLIZACJE ASH !!!

Czekam na wypowiedz kolejnej osoby która podejdzie do sprawy na poważnie i z głową , a tobie Bodzio już dziękuje za wypowiedzi bardzo mi pomogłeś.

_________________
B3 ?ód?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 12:19 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To po kiego ch.... załączasz zdjęcia które dyskwalifikują jakiekolwiek poważne podejście do pytania? Zrób zdjęcia wyposażenia które posiadasz, załącz na forum i oczekuj cierpliwie na pomoc.
A, i nie krzycz, świadczy to o braku wychowania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SPAWACZ



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 10

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 12:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No że akurat musiałem trafić na tak miłą osobę jak Bodzio , no ale na polskich forach to normalka - brak jakiegokolwiek pozytywnego nastawienia.

Spróbuje zasięgnąć rady u innej grupy , a gdyby ktoś potrzebował rady odnośnie współczesnego sprzętu , napiszcie doradzę wam tak samo fachowo jak tu dostałem odpowiedz.

Pozdrawiam

_________________
B3 ?ód?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 12:52 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SPAWACZ napisał:
N

Spróbuje zasięgnąć rady u innej grupy ,
Pozdrawiam


Tak się akurat składa ,że nie jest to forum jednej grupy i skupia forumowiczów z kilkunastu grup.

_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SPAWACZ



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 10

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 1:04 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To tym lepiej , może ktoś z dobrymi intencjami i z powaga podejdzie do mojego pytania.

Jak na razie sensownej odpowiedzi nie otrzymałem i zaczyna się robić oftp.

Jeżeli nie potraficie napisać czegoś konstruktywnego , związanego z tematem i pomóc człowiekowi....to proszę ale darujcie sobie wypowiedzi typu bo wy wiecie a Ja nie - bo to jest bez sensu , potrzebuje porady a nie kazania!.

I właśnie dlatego jest wszechstronnie przyjęta mentalność że ludzie siedzą na forach, każdy mądrzejszy od drugiego i tylko czekają aż ktoś się potknie by wyśmiać i pochwalić się swoja wiedza (ile to oni rozumów pozjadali) i jak skutecznie odstraszyć od zamierzonego planu.

_________________
B3 ?ód?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 1:07 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SPAWACZ napisał:
No że akurat musiałem trafić na tak miłą osobę jak Bodzio , no ale na polskich forach to normalka - brak jakiegokolwiek pozytywnego nastawienia.

Spróbuje zasięgnąć rady u innej grupy , a gdyby ktoś potrzebował rady odnośnie współczesnego sprzętu , napiszcie doradzę wam tak samo fachowo jak tu dostałem odpowiedz.

Pozdrawiam

SPAWACZ, moja odpowiedź nie wynika z tego że nie chcę Ci pomóc. Wrzuć proszę zdjęcia ekwipunku który zgromadziłeś do tej pory, zapytaj czy dobry i otrzymasz odpowiedź. Jeśli nie ode mnie(jako że z reguły kawał ze mnie sk....syna, ale nastawionego bardzo pozytywnie Laughing ) to od kolegów z forum.
Napisałeś :
" myślałem o późniejszym okresie wojny 1940- 44"
późniejszy okres wojny to wg. mnie 1944/45. a tu ju istnieje dość znacząca różnica między umundurowaniem np. z 1940r.
"Mundur ciężko mi określić myślę ze to m40 lub 43 szyty przez Yanika "
-poprosimy o zdjęcia, określimy
"runy na hełmie malowałem ręcznie" odpowiadam więc- runy były w formie kalek
"Obszycia od Yanika i odznaczenia ze sturma. "
- jaj nie urywają.
I po co te zdjęcia, skoro mamy się nimi nie sugerować . Są naprawdę paskudne Wink
Nadmieniam że Twój wpis przeczytałem uważnie i moja odpowiedź nie wynikała z niedokładnego czytania, lecz była świadoma Wink

To tyle.
Pozdrawiam

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SPAWACZ



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 10

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 1:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może i mnie też poniosło w końcu jestem z pod znaku Lwa a te typy tak maja XD.
Za uszczypliwe uwagi szczerze przepraszam , Polacy to złożony naród najpierw wypija dadzą se w mordę, później się całują ;p.
No dobra panowie zacznijmy jeszcze raz.
Jakich części munduru dokładnie mam zrobić zdjęcia.

_________________
B3 ?ód?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 1:22 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Very Happy
No i git
Zrób zdjęcie bluzy mundurowej, spodni.
Model M40 różnił się zdecydowanie od M43
Wypowiemy się na ich temat.
Ja osobiście nie miałem do czynienia z produkcją mundurówki od Yanika ale na 100% koledzy z forum takową wiedzę posiadają.
Pytaj o kolejne elementy wyposażenia a na pewno zyskasz potrzebną pomoc.
Pozdrawiam

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SPAWACZ



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 10

PostWysłany: Nie Lut 03, 2013 2:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No więc kilka poglądowych zdjęć , lampa trochę rozjaśnia , normalnie jest ciemniejszy.
_________________
B3 ?ód?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Richard



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 189

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 8:24 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przyjrzałem się fotkom, masakra - adler naramienny - ładny rysunek (nawet mi się podoba), ale taki nie istniał, może w charakterze szablonowego malunku na skrzynkach w grze wolfenstein Wink Kolejna makabra yanikowej produkcji to naramienniki. Produkuje je takie żeby było taniej, ale niestety naramienniki WSS przypominają one tylko od strony wierzchniej i na zdjęciu. to yle na początek Wink

Dodane po 7 minutach:

Późny okres to moim skromnym zdaniem od roku 1943, tak gwoli umiejscowienia nas w czasie.
1. Mundur yanika ... no cóż jakośc sukna pierwszorzędna, spodnie M43 na przyzwoitym poziomie, niestety wizytówką (in minus) bluz yanika (szczególnie M43), są kieszenie !!! Jak widac na załączonym obrazku za wąskie, w tym przypadku, zwykle w ogóle robi za małe (na uwagę, że nawet soldbuch się nie mieści, odpowiada "a po co ma się mieścic"). Żeby z munduru od yanika byc zadowolonym to trzeba prosic o uszycie wg. własnych wskazówek. Doradzam przerobienie kieszeni, w późnym okresie wojny klimatycznie będą wyglądały kieszenie nawet z innego w odcieniu sukna.
2. Obszycia - bodzio_p był uprzejmy oględnie napisac. Według mnie są do niczego. Adler naramienny haftowany wykonany wg. rysunku orła BEVO (dobre są jego ostatniej produkcji orły BEVO), patki są odrobinę zbyt małe (ujdą w tłoku), ale haft wykonany jest nicią nie białą (po co?). Opaski ... nooo to akurat jest znak rozpoznawczy tego producenta. Za szerokie, na suknie, kompletnie nieprawidłowe, nadają się na szaliki klubowe, a nie na armelbandy. W okresie, który Cię interesuje opaska najlepiej gdyby była wykonana technologią tkania czyli BEVO. Dobre repliki są do nabycia (mogę wskazac na priva). Nie pamiętam w tej chwili pisząc prezentowanego zdjęcia, ale oznaji stopnia w wykonaiu yanika takoż to porażka - winkle są haftowane, a powinny byc z tressy, belki na patkach to swobodna stylizacja taśmy, która powinna byc zastosowana. W większości obszycia od tego oferenta nadają się jako aplikacje na odzież na ryby, grzyby lub inne ganianie po lesie. Naramienniki made in yanik też są do bani, bez wdawania się w szczegóły są nieprawidłowe i tyle, a ten adler naramienny, ktorego Ci naszył, nigdy nie istniał
3. Hełm - najlepiej byłoby uzbroic się w hełm M42 (zdjęcie chyba nie pomaga zidentyfikowac wzoru?). Ja osobiście polecam repliki Deepeeka, oczywiście oryginał to ideał. Można zastosowac pokrowiec drugiego wzoru, byle nie chińskiej produkcji - mozliwości nabycia dobrej repliki jest sporo - 1944 Militaria, pantherstore, SMWholesale, czy (last but not least) Adam Taras. Jak już napisał bodzio, tarczki były kalkomanią (malowali np. Włosi, ale sam wspomniałeś, że nie zamierzasz odtwarzac ochotników cudzoziemskich). dobre kalki oferuje weikert, chyba, że chcesz byc ultra koszerny i zastosowac kalki aplikowane metodą z epoki, też jest taka ewentualnośc, oczywiście odpowiednia cenowo Wink
4. Obuwie - w tym okresie najlepiej zastosowac trzewiki - o dobre repliki w dzisiejszych czasach już nie trudno i opinacze (to nawet chińczycy potrafią wyprodukowac), więc z nabyciem porawnej repliki nie ma kłopotu.
5. Oporządzenie - szerokie pole do popisu. Pas głowny - repliki do nabycia, klamra np. stalowa, malowana (oczywiście alu też może byc), szelki szturmowe skóra (nawet na tym forum można się za nimi rozejrzec) lub parciane z zapasów afrykańskich (to tak standardowo, o "smaczkach" nie będziemy tu sięrozpisywac). Chlebak - replika, oryginał to żaden problem. Manierka w pokrowcu lub tropikalna z kubkiem metalowym lub bakelitowym, menażka. Ładownice odpowiednie do broni.
6. Nakrycie głowy - czapka M43 dobra replika lub furażerka (broń boże z obszyciami od yanika). furażerki od yanika mogą byc, szyje je w jednym z powszechnie używanym wzorze w WSS.
7. Panterka lub bluza M44 erbstarnmuster (spodnie też, naturalnie). Wzory do wyboru.
W takiej postaci możesz wyjśc między ludzi i na pewno "w mordę nie dostaniesz" Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
bodzio_p



Dołączył: 03 Sie 2009
Posty: 187

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 10:17 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli jak to napisał Richard. Zacznij od przerobienia kieszeni w Yanikowej bluzie. Następnie zamów obszycia, faktycznie ostatnia produkcja adlera w wersji BEVO od Yanika daje radę;( ja osobiście polecam sklep Epic Militaria, choć są jeszcze inne sklepy oferujące lepsze ale i droższe.)Trzewiki zależy cenowo, najtańsze z jeszcze uchodzących będą te STURMA od Nestofa ale i jakościowo nie są powalające. Sam biegam ale trzeba dbać o nie jak cholera. Hełm, osobiście używam oryginałów, o dobry czerep nie trudno na allegro, do tego zgodny środek i podpinka. Co do kalek to polecam z German-helmet-decals, są świetne.
Szelki, pas itp proponuję poszukać tu na forum. Koledzy robią naprawdę ładne lub od Kłoda repliki.
To tak bardzo pobieżnie, ale przeszukaj wątki na forum i znajdziesz w nich wiele odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.
Pozdrawiam

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Uwe



Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 34

PostWysłany: Pon Lut 04, 2013 4:50 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Kolego.
Ja zakupiłem patki produkcji angielskiej, są o wiele lepsze od Yanikowych. Bluza M-43 klasycznie od Sturma.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
SPAWACZ



Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 10

PostWysłany: Wto Lut 05, 2013 12:52 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok więc chyba złoże zamówionko w tym epic...
Powiedzcie mi jaki jest rozmiar tych kieszeni , bo patrząc ze bluza jest o rozmiar za duża na mnie może nie będzie trzeba ich przerabiać?

Dodatkowo czy z moim głównym zamysłem jednostki SS ''der fuhrer''czy w tym mundurze mogę ja rekonstruować?
I czy dobrze zmierzam myśląc o działaniach tej jednostki we francji , bo szczerze powiedziawszy do tej pory widziałem mundury w kolorze zielonkawym:/

_________________
B3 ?ód?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum