Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Mauser 98k
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mars



Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 16

PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 9:39 pm    Temat postu: Mauser 98k Odpowiedz z cytatem

Zna ktos moze jakies sklepy gdzie mozna kupic mausera 98k asg oczywiscie poza tymi boyla bo podobno sie zacinają stranszie jesli tak to prosze o linki
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RTK



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 524

PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 11:02 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówisz i masz:

http://www.specshop.pl/product_info.php?manufacturers_id=72&products_id=2145

Tylko jest z nim mały problem bo na razie niedostępny.
Ale jak napiszesz albo zadzwonisz do sklepu, to Ci powiedzą kiedy będzie dostawa.

Pewnikiem na Mikołaja (alias Dziadka Mroza) lub pod choinkę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mars



Dołączył: 24 Cze 2009
Posty: 16

PostWysłany: Sob Lis 07, 2009 11:47 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cena tez spoko xd o malo o zawal nie przyprawila zastanawiam sie jednak na mp 40 patrzalem juz tam xD i takie pytanie czy był jakis warunek noszenia mp 40? np przez jakiegos wyszego stopniem zołnierza czy bylo wydawana tak poprostu chodzi mi o lata 43-45
a i mógł by sie o mauserach boyla ktos wypowiedziec? jakis posiadacz ich ze zeczywiscie jest z nimi az tak zle
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marek588



Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 1132

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 8:34 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mars TWOJA PISOWNIA PORAŻA !!!!! Niedawno Hindus prosił o składne i poprawne pisanie. Nie lekceważ go pisząc w ten sposób.
_________________
GRH Panzer Lehr

...?yciem ?o?nierza rz?dzi mgnienie oka, w jednym momencie jest co? do jedzenia i picia, wi?c nale?y u?ywa? ?ycia, bowiem ka?dego los wiedzie na ?lepo przez ?ycie i ka?dy nast?pny moment mo?e by? tym ostatnim. (Albrecht Wacker)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojak122



Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 114

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 12:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mars napisał:
...a i mógł by sie o mauserach boyla ktos wypowiedziec? jakis posiadacz ich ze zeczywiscie jest z nimi az tak zle


Powiem jedno - replika Mausera 98k firmy Boyi to BADZIEWIE za dużą kasę. Zdecydowanie odradzam zakup czegoś takiego.

_________________
GRH Kampfgruppe Hoffmeyer

Stowarzyszenie Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji "Pro Fortalicium"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kuba



Dołączył: 21 Gru 2007
Posty: 62

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 6:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie warto kupować , kasa wyrzucona w błoto . Do celów rekonstrukcyjnych polecam odlewy stalowe , bo broń i tak dostajesz na inscenizacji .
Pozdrawiam

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 7:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ehhh Panowie bez „przesadyzmu”. Oczywiście replika ta nie jest najmocniejsza ale czego spodziewaliście się po tego typu konstrukcji? Druga sprawa na broń trzeba uważać. Generalnie rekonstruktorzy traktują broń jak maczugi. Takiego traktowania nie wytrzyma prawdziwy sprzęt a co dopiero replika. Jeżeli odpowiednio się o nią dba to wytrzyma nie jeden sezon.

Tak dla przykładu, chwila nieuwagi w okopie i udało mi się uszkodzić całkowicie stalową replikę MP38.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fallout



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 122

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 7:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam Mausera półtorej roku i trzyma się bardzo dobrze... poza bezpiecznikiem, który ułamał się pierwszego dnia Very Happy Ale to z mojej winy. Poza tym chodzi jak marzenie, mimo że korzystam z niego intensywnie.
Wystarczy trochę rozsądku i pielęgnacji, a będzie dobrze Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zielik



Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 127

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 8:58 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boyi to DZIADOSTWO I JESZCZE RAZ DZIADOSTWO !!!

Koledzy, odradzam Wam, mam tą splówkę rok i co chwila przy niej grzebie...

Pierwsze co to mi zabezpieczenie na zamku poszło, naprawiłem,
Następnie nie chciało tych pseudo łusek wyrzucać, zostawały w lufie-z wielkim potem na czole naprawiłem i już byłem wkurzony na to coś,.
Kolejne to mi poszedł zamek, w pół poszedł, to tego nawet zaspawać nie można bo to jakiś chiński odlew i teraz siedzę wieczorami na garażach i sam próbuję zrobić fragment zamka (ten z tym dzyndzlem) i go przykręcę.

Naprawdę te małe chińskie rączki zrobiły wielkie plastikowe gówno do którego przyczepili swój pseudo metal i szczerzą te swoje białe małe ząbki od jednego do drugiego żółtego ucha...

Podsumujmy: Jeżeli chcesz kupić Boyi'a to wyrzuć te 400-500 zł na ulice, wyjdzie na to samo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
wojak122



Dołączył: 29 Lip 2009
Posty: 114

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fallout napisał:
...poza bezpiecznikiem, który ułamał się pierwszego dnia Very Happy Ale to z mojej winy. Poza tym chodzi jak marzenie, mimo że korzystam z niego intensywnie...


I to świadczy że ta replika nie nadaje się do niczego, bezpiecznik nie ma prawa się złamać a co dopiero zamek który jest podstawowym elementem. Przy swoim też dużo grzebałem, ale jak puścił mi trzon zamka to pozbyłem się tego badziewia. I radzę tym, którym jeszcze działa sprzedać go zanim będzie za późno. Miałem ten sam problem co kolega Zielik, najpierw złamał się bezpiecznik, a później szlag trafił zamek. Prędzej czy później we wszystkich się coś połamie.

_________________
GRH Kampfgruppe Hoffmeyer

Stowarzyszenie Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji "Pro Fortalicium"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zielik



Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 127

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 9:35 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja..

Kiedyś napaliłem się na ten karabin a teraz żałuję. Wolałbym uzbierać porządną sumę i kupić porządny karabin.

Mówią, że uczymy się na własnych błędach, ale Wy uczcie się na naszych błędach i nie kupujcie tego dziadostwa, mówię Wam-będziecie żałować jak ja, kolega który napisał wyżej i paru innych, zresztą znaczna większość się naprała na ten karabin.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
RTK



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 524

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 10:32 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podejrzana sprawa ???

Mamy z towarzyszami broni kilka replik ASG firmy Boyi m.in. AK-74S i M4A1, i po małym tuningu służą nam dzielnie już drugi sezon i nic.

Ciekawa sprawa z chińskim replikami sprzętu WH i W-SS.
Mauser rozlatuje się zaraz po wzięciu do ręki, trzewiki i saperki sypią się po jednym wyjściu w teren, kabura do P38, do której nie wchodzi P38 usw.

???

Czyżby zemsta Komunistycznych Chin za pomoc III Rzeszy dla Czang Kaj-szeka w latach 1935-1937.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fallout



Dołączył: 24 Cze 2008
Posty: 122

PostWysłany: Nie Lis 08, 2009 10:46 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I to świadczy że ta replika nie nadaje się do niczego


Eee z całym szacunkiem, ale ten Mauser ma służyć do rekonstrukcji, nie do ostrego strzelania Wink Może jestem olewczy, ale jakoś brak bezpiecznika nie dyskwalifikuje go w moich oczach... fakt - zamek to inna sprawa. Może mam po prosu szczęście i trafił mi się karabin z lepszej partii?
Nie zamieram na siłę bronić tego produktu, koń jaki jest każdy widzi, ale ja się dalej upieram, że mojego BOYI'a nie zamieniłbym na odlew... (Ale na ASG Marushina to bez zastanowienia Smile )


RTK - to wszystko wina Chińskiego Spisku Komunistów. Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zielik



Dołączył: 23 Wrz 2009
Posty: 127

PostWysłany: Pon Lis 09, 2009 6:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra, jak ktoś będzie chciał kupić tego Mausera niech sobie poczyta komentarze. Wybór zależy od rekonstruktora Very Happy

Jeżeli uważa, że jest dobry-niech kupi, jak nie-to nie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Andrzej1993



Dołączył: 03 Paź 2009
Posty: 187

PostWysłany: Pią Lis 20, 2009 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówicie Panowie, że odlew?
To będę pamiętał, kupując na końcu broń.

_________________
www.historia.org.pl/forum
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Rekonstrukcja historyczna - informacje praktyczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum