Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Nowy dział dotyczący konserwacji sprzętu

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Dział Techniczny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Paź 06, 2010 8:47 am    Temat postu: Nowy dział dotyczący konserwacji sprzętu Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
przychylając się do sugestii Heinricha (dzięki za pomysł!) założyłem na naszym forum kolejny dział, który w zamyśle ma służyć wymianie informacji i doświadczeń w zakresie remontowania i konserwacji szpeju. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której wątki dotyczące poszczególnych elementów wyposażenia przeradzają się w dyskusje dotyczące tego czy WD40 można kłaść na malowaną powierzchnię…

Nowy dział jest subforum Działu Ogólnego. Przeniosłem już tam dwa wątki powiązane tematycznie. Może uda mi się również uporządkować inne wątki, w których takie dyskusje się pojawiły.

Pozdrawiam
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
cbr



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 2030

PostWysłany: Sro Paź 13, 2010 7:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli można, może komuś się przyda. Tak na sprowokowanie dyskusji. Podobnie jak większość z L, jako zwolennik wszelakiego syfu i frontowych "trypli", nigdy nie czyściłem/prałem/myłem spodni, bluzy, czapek, hełmów,butów(zaimpregnowane),płaszczy,celt, itp. Nadaje to tym samym frontowego smaczku i charakteru. Szpej parciany tak samo. Sprzęt skórzany pasy, szelki, ładownice, żabki itp. przecieram/wcieram po każdym użytku pastę Deichmann. Wyposażenie stalowe staram się myć, ale tylko wodą i tylko z grubszego błota. Zaraz po wycieram do sucha. Skarpety, bieliznę osobistą, koszulki, podkoszulki, kalesony piorę po każdym użytku. Ostatnio naprawiałem Ładownice do K98k, po prostu przeszyłem oryginalne dziury współczesną dratwą na okrętkę. Załączyć zdjęcia mogę. Nigdy nie stosowałem WD40 i nie zamierzam z tego względu iż uważam go za mało skuteczny preparat. Nie zaszywam dziur w spodniach i bluzie, a szczególną opieka otaczam trzewiki(sturm - wada chyba wszystkim znana) i broń. Pozdrawiam.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Radi



Dołączył: 10 Kwi 2010
Posty: 558

PostWysłany: Sro Paź 13, 2010 9:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cbr napisał:
Nie zaszywam dziur w spodniach i bluzie, .

A to jak kto lubi i kwestia okresu wojny zerdzewiała klamra od pasa w 39 40 czy 41 roku to bardzo wątpliwa sprawa wtedy raczej na takie rzeczy zwracano uwagę -a dziury (żołnierz miał zestaw naprawczy (igly nici i latki) jest w necie troche zdjec zachowanych oryginalów z lata ze splintera naszyta np na kamo ss)

_________________
Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Paź 13, 2010 9:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Panowie,
tutaj od dawna już jest wątek poświęcony kwestii konserwacji umundurowania:
http://panzerlehr.mojeforum.net/viewtopic.php?t=665&highlight=konserwacja

Przenieście dyskusję tam, bo ten wątek miał służyć tylko przekazaniu informacji o nowym dziale forum Smile

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Dział ogólny -> Dział Techniczny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz dodawać załączniki na tym forum
Możesz ściągać pliki na tym forum