Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Plecak radiotelefonisty - Fernsprechtornister

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Lut 08, 2007 1:38 pm    Temat postu: Plecak radiotelefonisty - Fernsprechtornister Odpowiedz z cytatem

Na poniższym zdjęciach zaprezentowane są dwa rodzaje plecaków na niemiecki sprzęt radiokomunikacyjny – zwróćcie uwagę na świetny stan zachowania.
Duże skórzane cyfry na ich klapach znamionują rodzaj wyposażenia telekomuniakcyjnego przenoszonego w środku:


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pią Maj 04, 2007 10:05 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj udało mi się dotrzeć do informacji, jakie przedmioty były przenoszone w poszczególnych rodzajach powyższych plecaków – tłamszenie z niemieckiego regulaminu:

Typ 1 i 3 (duże skórzane cyfry na klapach) zawierał:
1 baterię do telefonu polowego (Feldelement),
3 szpule lekkiego kabla polowego, każda po 500 m,
1 stelaż z korbą do szpul z kablem,
1 słuchawkę (mikrotelefon) do telefonu polowego,
1 przyrząd do łączenia kabla polowego,
2 końcówki do uziemienia,
1 zestaw wtyczek (końcówek),
1 przyrząd do testowania poprawności montażu linii polowej w skórzanym pojemniku (specjalnej ładownicy),
1 rękawica,
1 zapasowy mikrofon do słuchawki telefonu polowego (w metalowym pudełku),
1 płachta namiotowa (Zeltbahn),
1 puszka z „żelazną porcją”.

Zdjęcie wnętrza plecaka typ 1 i 3 z niemieckiego regulaminu

Różnica między typem 2, a 1 i 3 polegała na tym, że w typie przenoszono jedną ze szpul pustą oraz inny był typ stelaża z korbą do zwijania/rozwijania lekkiego kabla polowego.

Zdjęcie wnętrza plecaka typ 2 z niemieckiego regulaminu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Maj 31, 2007 10:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że brzydko jest się chwalić, ale ponieważ strasznie cieszę się, że po dwóch latach poszukiwań udało mi się wreszcie trafić taki tornister (dwa wcześniej przeszły mi koło nosa, bo ich cena była po prostu powalająca), więc wrzucam fotki mojego plecaka dla służb łączności typ 1 oraz ładownicy do pasa głównego na urządzenie do kontrolowania poprawności działania polowych linii telefonicznych Smile






Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum