Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Granatewerfer M36

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nordzik



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 255

PostWysłany: Sro Sty 06, 2010 4:08 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. Poszukuję zdjęć i informacji na temat skrzynki amunicyjnej do tego otóż granatnika. Coś znalazłem już wcześniej, zamieszczam tutaj:

Interesuję mnie przede wszystkim to czy ta skrzynka miała jakieś rązki do przenoszenia, i w jaki kolor byłą pomalowana. czy występowały egzemplarze drewniane, czy były tylko metalowe? Pytania dotyczące roku '39 Smile

Pozdrawiam
Nordzik

Ps. Jesli gdzieś już to jets z góry przepraszam i proszę o pzekierowanie Smile

Dodane po 1 godzinach 16 minutach:

Interesuje mnie równieżskrzynka "serwisowa" służaca do przenoszenia narzędzi, sposób jej troczenia do nosidłą i wygląd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hainrich



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 860

PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 2:09 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamkniecie i raczka do przenoszenia z tego co wiem na tej samej zasadzie, co w skrzynkach na granaty M24...
Kolory Feldgrau badz pozniej Dunkelgruen czy piaskowe...

Zajrzyj tutaj - dwa pierwsze linki, po kliknieciu na dany link na dole kilkasz jeszcze na skrzyneczke z napisem "Detail"
http://wehrmachts.kisten.free.fr/sommaire_mortiers.htm

Skrzynka na narzedzia - masz jakas informacje ze sluzyla do tego skrzynka na narzedzia z zewnatrz wygladajaca jak amunicyjna, czy chodzi Ci o metalowy przybornik noszony na pasie (o ile ten tez byl uzywany do mozdzierza tego kalibru, bo kojarze takie do GrW 34)?

Mialem kiedys skrzynke drewniana jak ta z drugiego linka na ktorej resztki napisow (i wyposazenia wewnetrznego - ramka do wsuniecia spisu czesci, resztki przyklejonego filcu) wskazywaly na uzycie jako skrzynki na narzedzia i czesci zapasowe do mozdzierza.

Dodane po 1 godzinach 16 minutach:

sorry - nie widzialem, ze juz Ci na odkrywcy to samo odpisali...

_________________
Siehst Du den Spieß im Moore winken, wink zurück und laß ihn sinken.

Pioniere - durch Stahl und Beton.
Pionier 39: www, facebook
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hans85



Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 75

PostWysłany: Pią Sty 08, 2010 10:04 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu kolega kupił przybornik do moździerza 5cm, pudełko niczym się nie różni od od 8cm, nie wiem jak z zawartością...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Nordzik



Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 255

PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 4:20 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie, chodzi mi o osobny przybornik do częsci do Granatewerfer'a, kumple kupił właśnie cośtakiego, i nie wiemy dokładnie do jakiego możdzierza to jest, więc poszukuję informacji na temat skrzynek narzędziowych do moździerzy, więc będęwdzięczny za wszelką pomoc i i zdjęcia. Ja słyszałem że był przeoszony na nosidle, a nie na pasie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hainrich



Dołączył: 22 Sty 2008
Posty: 860

PostWysłany: Sob Sty 09, 2010 4:40 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://panzerlehr.mojeforum.net/viewtopic.php?t=688&highlight=zasobnik

tu masz pare foto takiego na pas ale do GrW 34

_________________
Siehst Du den Spieß im Moore winken, wink zurück und laß ihn sinken.

Pioniere - durch Stahl und Beton.
Pionier 39: www, facebook
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Wyposażenie i uzbrojenie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum