Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===---
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Panzer-Lehr
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Kurtka futrzana

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
class



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 80

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 3:13 pm    Temat postu: Kurtka futrzana Odpowiedz z cytatem



witam
ostatnio przegladalem ksiazke Deutsche Soldaten i trafilem na ciekawa informacje dotyczaca kurtki z futra kroliczego znajdujacej sie na zdjeciu. Otoz podobno byla przeznaczona do noszenia jej pod bluza polowa--czy faktycznie tak bylo? na fotografiach archiwalnych mozna dostrzec zolnierzy niemieckich noszacych w/w kurtki na bluzach polowych... wiec czy tak teoria miala sie do praktyki? Jesli macie jakies informacje badz zdjecia dotyczace tego tematu i pracyzujace go prosze piszcie! pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Yossarian



Dołączył: 28 Cze 2008
Posty: 2960

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 7:03 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurtka - o ile można tak o niej powiedzieć, była bardzo dopasowana, noszenie jej na bluzie byłby dość trudne... ale ... jak pokazują zdjęcia nie zawsze zimowe ubrania noszono zgodnie z nich przeznaczeniem.
Dysponuje fotką gdzie to wdzianko z króliczych skórek żołnierz ma pod rozpiętą bluzą. Niestety mam je w wersji papierowej.

_________________

Historia uczy nas tylko jednego, ?e nigdy, nikogo i niczego nie nauczy?a.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sob Paź 17, 2009 9:27 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam kilka zdjęć na których te kurtki noszone są NA mundurach - pamiętaj, że wydawano je w trzech rozmiarach, więc i większe pozwalające na założenie się na mundur, a nie pod, też były...

Swoją drogą mam tą książeczkę w polskim wydaniu i szczerze powiem, że jestem przerażony masą błędów merytorycznych jakie się w niej znalazły (nie wiem czy jest to efekt nieudolności polskiego tłumacza - bo nie da się nie zauważyć, że przekład jest bardzo siermiężny) oraz ewidentnych braków (które autor uzasadnia ograniczeniami edytorskimi książki). Moim zdaniem pan A.Saiz po prostu postanowił pochwalić się swoją kolekcją, bo gdy by rzeczywiście zależało mu na przekrojowym dziele opisującym poruszane prze niego zagadnienia to brakujące fanty na pewno pozyskał by w współpracy z innymi kolekcjonerami...

Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
class



Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 80

PostWysłany: Nie Paź 18, 2009 7:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zwazywszy na ta rozmiarowke faktycznie mogli je zalozyc spokojnie na mundur i jeszcze byla rezerwa--mam ta kurtke ze zdjecia w rozmiarze 3 i bez problemu zakladam na bluze Sturm rozmiar 50.
Inna sprawa moze byc fakt, iz tego typu kurtki zakladane na bluze pelnily, jak przypuszczam,role kamuflazowa w okresie zimy-stad za bardziej praktyczne uznawano noszenie ich na bluzach.
Co do ksiazki faktycznie zawiera bledy i jest kiepsko przetlumaczona, uwazam jednak ze jest to krok milowy w zakresie publikacji polskojezycznych o tej tematyce-zdecydowanie na naszym rynku brakuje polskojezycznych wydan albumowych szczegolowo opisujacych temat.
Hindus jesli moglbys zamiescic fotki o ktorych wspomniales bede wdzieczny.pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Pon Paź 19, 2009 6:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu głowy nie dam, że gość po prawej stronie ma ten kubraczek założony NA mundur:


ale tu wydaje mi się, że jednak tak (po prawe stronie wygląda jakby mu spód kieszeni bluzy mundurowej wyłaził spod niego:


Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sebol13



Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 1051

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 12:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hindus napisał:
Mam kilka zdjęć na których te kurtki noszone są NA mundurach - pamiętaj, że wydawano je w trzech rozmiarach, więc i większe pozwalające na założenie się na mundur, a nie pod, też były...

Swoją drogą mam tą książeczkę w polskim wydaniu i szczerze powiem, że jestem przerażony masą błędów merytorycznych jakie się w niej znalazły (nie wiem czy jest to efekt nieudolności polskiego tłumacza - bo nie da się nie zauważyć, że przekład jest bardzo siermiężny) oraz ewidentnych braków (które autor uzasadnia ograniczeniami edytorskimi książki). Moim zdaniem pan A.Saiz po prostu postanowił pochwalić się swoją kolekcją, bo gdy by rzeczywiście zależało mu na przekrojowym dziele opisującym poruszane prze niego zagadnienia to brakujące fanty na pewno pozyskał by w współpracy z innymi kolekcjonerami...

Pozdro
Hindus


Kurcze ale tu kadzą!!!
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=660472#937226

Najbardziej podoba mi się stwierdzenie:
"kupujac to praktycznie mozna wyrzucić wiekszośc innych opracowań o wyposażeniu niemieckim wydanych po Polsku."

Sam posiadam tę publikację ale w języku angielskim i jak dotąd większych błędów nie wychwyciłem co nie znaczy że ich nie ma Smile

Pozdrawiam

_________________
"Bez wzgl?du na to, co si? stanie, ameryka?ska marynarka wojenna na pewno nie pozwoli si? zaskoczy?." - Frank Knox,sekretarz ds.marynarki 4.XII.1941r.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
michalczewski



Dołączył: 26 Lis 2006
Posty: 1344

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 7:47 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niewyrobionego polskiego czytelnika bez trudu można oczarować i zaczarować ilustracjami...
Fotki rzeczywiście niezłe, dużo rzeczy zebranych w jednym miejscu (może za dużo?), droga na skróty dla początkujących.
Mnie osobiście nie powaliła, mam wersje angielską i jeżeli ktoś operuje tym językiem nie polecam naszego tłumaczenia. Standardowo wygląda na to, że przekład został wykonany bez konsultanta historycznego…
Obawiam się, że pozycja ta może stać się nową biblią rekonstruktorów w Polsce…
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Paź 22, 2009 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kurcze ale tu kadzą!!!
http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=660472#937226

Najbardziej podoba mi się stwierdzenie:
"kupujac to praktycznie mozna wyrzucić wiekszośc innych opracowań o wyposażeniu niemieckim wydanych po Polsku."


Już tam dowaliłem Wink

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Klaus BOLS



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 475

PostWysłany: Nie Paź 25, 2009 6:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dwa dni temu wpadła mi ta książka w ręce. Po zachwycie spowodowanym pierwszymi stronami z eleganckimi fotografiami, czym bliżej końca byłem coraz bardziej rozczarowany.

Książka moim zdaniem dla laika który chciałby na początek co nieco liznąć w temacie ekwipunku niemieckiego.

_________________
GRH Kampfgruppe Hoffmeyer


Klaus w dom, Bóg w dom
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Sro Lis 04, 2009 11:26 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I kolejne przykłady używania takiej kurtki w szeregach WH (chyba przeniosę wątek do "Barwy i broni WH") - ewidentnie na mundurze:

a tu bez munduru:


Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
RTK



Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 524

PostWysłany: Czw Lis 05, 2009 12:15 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeglądając ten wątek przypominało się mi, że już gdzieś tą kurtkę widziałem ...


Przypominał mi się jeden z jej posiadaczy:
Sturmbannführer Josef Diefenthal

w jeden z książek o Ardenach mam jego fotkę, teraz na szybko znalazłem tylko rysunek autorstwa Rona Volstada, znajdujący się na pudełku figurki w skali 1/16 Dragona:


PS. gdzieś mam zaczętą tą figurkę tylko nie mogę jej dokończyć, podobnie jak figurkę Peipera i Pötschke'go Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Wto Gru 08, 2009 10:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tym razem żołnierz LW z pieskiem


Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Hindus
Administrator


Dołączył: 21 Lis 2006
Posty: 7905

PostWysłany: Czw Paź 06, 2011 10:25 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



Pozdro
Hindus

_________________
„…Dlaczego uparcie nosz? krawat w warunkach polowych? Bo hitlerowiec w krawacie jest mniej awanturuj?cy si?!...”
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ---=== Forum GRH Panzer-Lehr ===--- Strona Główna -> Barwa i broń Wehrmachtu -> Umundurowanie Wehrmachtu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz dołączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać plików na tym forum